Gå til hovedindhold

EGLO UP 2 gulvlampe i børstet stål med hvide skærme på uplight og læsearm

EgloLamperEAN: 9002759828424
Pris fra 258 krtil 749 kr
11 forhandlere

Prisforskel: 491 kr (66% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 257 kr 24. maj

Sammenlign priser på EGLO UP 2 gulvlampe i børstet stål med hvide skærme på uplight og læsearm og køb billigst

11 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 258 kr. 10 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Eglo Up 2 Gulvlampe
258 kr
Til butik
Eglo Up 2 Gulvlampe billede

Produktinformation

Eglo Up 2 - Gulvlampe - 2 åbninger - E14 / E27 - satinnikkel, hvid

Produktspecifikationer

Mærke: Eglo
Artikel nr.: 82842
EAN: 9002759828424
Varenr.: 1000372714
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
EGLO UP 2 gulvlampe i børstet stål med hvide skærme på uplight og læsearm
263 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
EGLO Up 2 gulvlampe med læsearm - E27/E14, 85 W, hvid/nikkel
379 kr
Til butik
EGLO Up 2 gulvlampe med læsearm - E27/E14, 85 W, hvid/nikkel billede

Produktinformation

Elegant gulvlampe til stue og soveværelseEGLO Up 2 er en stilren gulvlampe i hvid og nikkel, der giver behageligt, hvidt lys i hverdagen. Den øverste skål spreder lyset blødt i rummet, mens den fleksible læsearm gør det let at rette lyset, hvor du har brug for det - perfekt ved sofaen eller ved siden af sengen.Fleksibel belysning i hjemmetLampen har plads til to lyskilder: en E27 til generel rumbelysning og en E14 til den justerbare læsearm. Med i alt op til 85 W får du alsidig belysning til både hygge og læsning. Konstruktionen i stål med elementer i plast og glas giver et tidløst udtryk, der passer ind i moderne indretning.Produkttype: Gulvlampe med læsearmFarve: Hvid og nikkelMateriale: Stål, plast, glasSokkel: E27 (øverst) og E14 (læsearm)Antal pærer: 2Maks. samlet effekt: 85 WPæreeffekt: 60 W (E27) + 25 W (E14 inkluderet)Lysfarve: HvidSpænding: 230–240 VFrekvens: 50–60 HzBeskyttelsesklasse: IIIP-kode: IP20Anvendelse: Stue, soveværelse...

Produktspecifikationer

Mærke: NO NAME
Kategori: Lamper
Vægt: 7.57g
EAN: 9002759828424
Varenr.: 2151613
Gå til Homeshop DK
TrustScore 5 ud af 54,6
E-mærke certificeret
EGLO Up 2 Gulv Bs - Gulvlampe - 82842
390 kr
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
EGLO Up 2 gulvlampe med læsearm - E27/E14, 85 W, hvid/nikkel
399 kr
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Eglo Up 2 Gulvlampe
419 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
EGLO UP 2 gulvlampe, børstet stål/hvid
426 kr
Til butik
Gå til LavprisEl
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Eglo UP 2 gulvlampe, børstet stål
714 kr
Til butik
Gå til Greenline
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Eglo UP 2 gulvlampe, børstet stål
719 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Eglo UP 2 gulvlampe, børstet stål
735 kr
Til butik
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Eglo UP 2 gulvlampe, børstet stål
749 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 11 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad EGLO UP 2 gulvlampe i børstet stål med hvide skærme på uplight og læsearm koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 11 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad EGLO UP 2 gulvlampe i børstet stål med hvide skærme på uplight og læsearm koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK258 kr258 krKøb
2CS MEGASTORE DK263 kr302 krKøb
3Boligcenter DK379 kr379 krKøb
4Homeshop DK390 kr390 krKøb
5Vivas DK399 kr478 krKøb
6Ultrashop419 kr419 krKøb
7Proshop DK426 kr465 krKøb
8LavprisEl714 kr714 krKøb
9Greenline719 kr719 krKøb
10BilligVVS DK735 kr735 krKøb
11LavprisVVS749 kr749 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for EGLO UP 2 gulvlampe i børstet stål med hvide skærme på uplight og læsearm

PriceData har fulgt prisen på EGLO UP 2 gulvlampe i børstet stål med hvide skærme på uplight og læsearm i 183 dage. Laveste pris i perioden er 257 kr (registreret d. 24. maj 2026), højeste er 390 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 305 kr.

Den nuværende pris på 258 kr er 15% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 16% den seneste måned. Der er registreret 30 prisfald og 11 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 41 prisændringer for EGLO UP 2 gulvlampe i børstet stål med hvide skærme på uplight og læsearm. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 41 prisændringer for EGLO UP 2 gulvlampe i børstet stål med hvide skærme på uplight og læsearm de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
29. maj 2026258 kr3 kr (1%)
27. maj 2026261 kr3 kr (1%)
26. maj 2026264 kr5 kr (2%)
25. maj 2026259 kr2 kr (1%)
24. maj 2026257 kr3 kr (1%)
23. maj 2026260 kr3 kr (1%)
22. maj 2026263 kr3 kr (1%)
21. maj 2026266 kr3 kr (1%)
20. maj 2026269 kr3 kr (1%)
19. maj 2026272 kr3 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret