Gå til hovedindhold

EGLO LATERNA 4 udendørs opadvendt væglampe - Sort

EgloLamperEAN: 9002759224684
Pris fra 139 krtil 279 kr
9 forhandlere

Prisforskel: 140 kr (50% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 112 kr 11. apr.

Sammenlign priser på EGLO LATERNA 4 udendørs opadvendt væglampe - Sort og køb billigst

9 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 139 kr. 9 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til LavprisEl
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Eglo Laterna 4 udendørs væglampe, opad
139 kr
Til butik
Eglo Laterna 4 udendørs væglampe, opad billede

Produktinformation

Udendørs lanterne fra Eglo med opadvendt lyskilde Data: Støbt aluminium og glas IP44 beskyttelsesgrad Vandafvisende Uden afbryder 165x350x210 mm Eksklusiv lyskilde Husk tilkøb af lyskilde Eglo er en verdensomspændende virksomhed, der producerer lamper o...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Eglo
Kategori: Udendørslamper
Farve: black
Størrelse: H 320 x W 165 x D 230 mm
EAN: 9002759224684
Varenr.: 4243801033
Gå til Greenline
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Eglo Laterna 4 udendørs væglampe, opad
143 kr
Til butik
Eglo Laterna 4 udendørs væglampe, opad billede

Produktinformation

Eglo Laterna 4 udendørs væglampe - opad Laterna væglampe fra Eglo i tidløst design. Den imiterer en traditionel, gammeldags lanterne i aluminium og glas i et rustikt look. Lanternen er perfekt til hoveddøren eller langs siderne af huset, hvor den nedadhæn...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Eglo
Kategori: Udendørslamper
Farve: black
Størrelse: H 320 x W 165 x D 230 mm
EAN: 9002759224684
Varenr.: 4243801033
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
EGLO LATERNA 4 udendørs opadvendt væglampe - Sort
146 kr
Til butik
Gå til LampeGuru.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Eglo Laterna 4 udendørs væglampe, opad
-10%170 kr
Før 189 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Homeshop DK
TrustScore 5 ud af 54,6
E-mærke certificeret
Eglo Laterna 4 Væg Op E27 Sort - 22468
180 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
EGLO LATERNA 4 udendørs væglampe, sort
195 kr
Til butik
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Eglo Laterna 4 udendørs væglampe, opad
199 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Eglo Laterna 4 udendørs væglampe, opad
-10%206 kr
Før 229 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
Laterna 4 Udendørs Væg Op, sort
279 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 9 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad EGLO LATERNA 4 udendørs opadvendt væglampe - Sort koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 9 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad EGLO LATERNA 4 udendørs opadvendt væglampe - Sort koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1LavprisEl139 kr139 krKøb
2Greenline143 kr143 krKøb
3CS MEGASTORE DK146 kr185 krKøb
4LampeGuru.dk170 kr170 krKøb
5Homeshop DK180 kr180 krKøb
6Proshop DK195 kr234 krKøb
7LavprisVVS199 kr199 krKøb
8BilligVVS DK206 kr206 krKøb
9EL-GROSSISTEN279 kr279 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for EGLO LATERNA 4 udendørs opadvendt væglampe - Sort

PriceData har fulgt prisen på EGLO LATERNA 4 udendørs opadvendt væglampe - Sort i 180 dage. Laveste pris i perioden er 109 kr (registreret d. 24. februar 2026), højeste er 156 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 143 kr.

Den nuværende pris på 139 kr er 3% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 19 prisfald og 12 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 32 prisændringer for EGLO LATERNA 4 udendørs opadvendt væglampe - Sort. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 32 prisændringer for EGLO LATERNA 4 udendørs opadvendt væglampe - Sort de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
31. maj 2026139 kr4 kr (3%)
30. maj 2026143 kr4 kr (3%)
12. maj 2026139 kr4 kr (3%)
11. maj 2026143 kr4 kr (3%)
7. maj 2026139 kr10,32 kr (8%)
2. maj 2026128,68 kr11,32 kr (8%)
27. apr. 2026140 kr13 kr (10%)
21. apr. 2026127 kr15 kr (13%)
11. apr. 2026112 kr28 kr (20%)
3. apr. 2026140 kr7 kr (5%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret