Gå til hovedindhold

EGLO CONNECT.Z TABIANO SMART væglampe krom M/FARVER(RGB) OG TUNABLE WHITE

EgloCentral styring af hjemmetRGB LED og ZigbeeSmart belysning til badeværelseEAN: 9008606221653

Eglo Tabiano-Z smart spejllampe med RGB LED og Zigbee styring. 90,5 cm krom finish, 2750 lumen, IP44 beskyttelse. App-styret eller stemmestyring. Læs mere

Pris fra 627 krtil 1.113 kr
9 forhandlere

Prisforskel: 486 kr (44% besparelse)

Tidsbegrænset tilbud

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 560 kr 11. apr.

Sammenlign priser på EGLO CONNECT.Z TABIANO SMART væglampe krom M/FARVER(RGB) OG TUNABLE WHITE og køb billigst

9 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 627 kr. 9 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
EGLO CONNECT.Z TABIANO SMART væglampe krom M/FARVER(RGB) OG TUNABLE WHITE
-23%627 kr
Før 819 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Greenline
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Eglo Z Tabiana spejllampe, 90 cm
859 kr
Til butik
Gå til LavprisEl
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Eglo Z Tabiana spejllampe, 90 cm
860 kr
Til butik
Gå til LampeGuru.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Eglo Z Tabiana spejllampe, 90 cm
869 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Eglo Z Tabiana spejllampe, 90 cm
909 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
EGLO CONNECT-Z TABIANO-Z væglampe i krom
909 kr
Til butik
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Eglo Z Tabiana spejllampe, 90 cm
929 kr
Til butik
Gå til Gucca.dk
TrustScore 5 ud af 54,7
Eglo - Tabiano-z - Spejllampe - Krom - L 90,5 Cm - Rgb Tw Zigbee Bt
1.069,95 kr
Til butik
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
Eglo Tabiano-Z spejllampe krom L90.5 - RGB + TW - Zigbee, Bluetooth
1.113 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 9 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad EGLO CONNECT.Z TABIANO SMART væglampe krom M/FARVER(RGB) OG TUNABLE WHITE koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 9 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad EGLO CONNECT.Z TABIANO SMART væglampe krom M/FARVER(RGB) OG TUNABLE WHITE koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK627 kr666 krKøb
2Greenline859 kr859 krKøb
3LavprisEl860 kr860 krKøb
4LampeGuru.dk869 kr869 krKøb
5BilligVVS DK909 kr909 krKøb
6CS MEGASTORE DK909 kr948 krKøb
7LavprisVVS929 kr929 krKøb
8Gucca.dk1.069,95 kr1.069,95 krKøb
9Teknikproffset DK1.113 kr1.172 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

Eglo Tabiano-Z Smart Spejllampe

Eglo

Eglo Tabiano-Z smart spejllampe med RGB LED og Zigbee styring. 90,5 cm krom finish, 2750 lumen, IP44 beskyttelse. App-styret eller stemmestyring.

• spejllampe
• badeværelseslampe
• smart lampe
• zigbee lampe
• eglo connect
• rgb lampe
• væg lampe
• Smart belysning til badeværelse
• RGB LED og Zigbee

Beskrivelse

Eglo Tabiano-Z er en elegant smart spejllampe med indbygget LED og RGB funktionalitet. Lampen har en længde på 90,5 cm og er fremstillet i forkromet stål med hvidt plast. Som del af Eglo Connect-Z serien kan den styres via Zigbee teknologi, Bluetooth eller app. Lampen leverer 2750 lumen med justerbar farvetemperatur fra 2700K til 6500K samt 16 millioner RGB farver. Den er IP44 certificeret og derfor velegnet til badeværelset. Kompatibel med Amazon Alexa og Google Assistant.

Specifikationer

lumen:2750
vægt:1247 gram
bredde:13,5 cm
effekt:21,5 watt
højde:7 cm
garanti:5 år
længde:90,5 cm
styring:App, fjernbetjening, stemmestyring
ip_klasse:IP44
materiale:forkromet stål og kunststof
spænding:220-240V
teknologi:Zigbee, Bluetooth
rgb_farver:16 millioner
energiklasse:F
farvetemperatur:2700-6500 kelvin

Ofte stillede spørgsmål3 spørgsmål

Er lampen egnet til badeværelse?

Ja, Tabiano-Z har IP44 certificering som gør den velegnet til badeværelse og andre fugtige miljøer.

Kan lampen styres uden app?

Ja, lampen kan styres via fjernbetjening (tilkøb) eller stemmestyring med Amazon Alexa og Google Assistant.

Hvor mange farver kan lampen vise?

Lampen kan vise over 16 millioner RGB farver plus 50.000 hvide nuancer fra 2700K til 6500K.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for EGLO CONNECT.Z TABIANO SMART væglampe krom M/FARVER(RGB) OG TUNABLE WHITE

PriceData har fulgt prisen på EGLO CONNECT.Z TABIANO SMART væglampe krom M/FARVER(RGB) OG TUNABLE WHITE i 183 dage. Laveste pris i perioden er 509 kr (registreret d. 24. februar 2026), højeste er 803 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 674 kr.

Den nuværende pris på 627 kr er 7% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 4% den seneste måned. Der er registreret 20 prisfald og 11 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 30 prisændringer for EGLO CONNECT.Z TABIANO SMART væglampe krom M/FARVER(RGB) OG TUNABLE WHITE. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 30 prisændringer for EGLO CONNECT.Z TABIANO SMART væglampe krom M/FARVER(RGB) OG TUNABLE WHITE de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
15. maj 2026627 kr3 kr (0%)
14. maj 2026630 kr3 kr (0%)
13. maj 2026633 kr3 kr (0%)
12. maj 2026636 kr3 kr (0%)
11. maj 2026639 kr3 kr (0%)
10. maj 2026642 kr3 kr (0%)
9. maj 2026645 kr3 kr (0%)
8. maj 2026648 kr3 kr (0%)
7. maj 2026651 kr60 kr (10%)
2. maj 2026591 kr9 kr (2%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret