Gå til hovedindhold

EGLO CONNECT.Z ANDREAS-Z SMART langbordspendel grå M/FARVER(RGB) OG TUNABLE WHITE

EgloCentral styring af hjemmetRGB + Smart styringSmart hjemmebelysningEAN: 9008606274482

EGLO Andreas-Z smart langbordspendel med RGB LED teknologi og Zigbee styring. 117cm lang, 4320 lumen, app-styret med 16 millioner farvemuligheder. Læs mere

Pris fra 1.259 krtil 1.999 kr
7 forhandlere

Prisforskel: 740 kr (37% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 1.214,78 kr 2. maj

Sammenlign priser på EGLO CONNECT.Z ANDREAS-Z SMART langbordspendel grå M/FARVER(RGB) OG TUNABLE WHITE og køb billigst

7 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1259 kr. 7 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Greenline
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Eglo Z Andreas langborsdpendel, grå
1.259 kr
Til butik
Gå til LavprisEl
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Eglo Z Andreas langborsdpendel, grå
1.383 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Eglo Z Andreas langbordpendel
-10%1.465 kr
Før 1.628 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Eglo Z Andreas langborsdpendel, grå
1.599 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
EGLO CONNECT.Z ANDREAS-Z SMART langbordspendel grå M/FARVER(RGB) OG TUNABLE WHITE
-7%1.636 kr
Før 1.764 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
Eglo Andreas-Z langbordspendel grå L117 - RGB + TW - Zigbee, Bluetooth
1.996 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
EGLO CONNECT-Z ANDREAS-Z langbord i grå
1.999 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad EGLO CONNECT.Z ANDREAS-Z SMART langbordspendel grå M/FARVER(RGB) OG TUNABLE WHITE koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad EGLO CONNECT.Z ANDREAS-Z SMART langbordspendel grå M/FARVER(RGB) OG TUNABLE WHITE koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Greenline1.259 kr1.259 krKøb
2LavprisEl1.383 kr1.383 krKøb
3BilligVVS DK1.465 kr1.465 krKøb
4LavprisVVS1.599 kr1.599 krKøb
5Proshop DK1.636 kr1.636 krKøb
6Teknikproffset DK1.996 kr2.055 krKøb
7CS MEGASTORE DK1.999 kr2.198 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

EGLO Andreas-Z Langbordspendel

Eglo

EGLO Andreas-Z smart langbordspendel med RGB LED teknologi og Zigbee styring. 117cm lang, 4320 lumen, app-styret med 16 millioner farvemuligheder.

• eglo pendel
• langbords lampe
• smart pendel
• rgb lampe
• zigbee belysning
• connect z
• andreas lampe
• Smart hjemmebelysning
• RGB + Smart styring

Beskrivelse

EGLO Andreas-Z langbordspendel er en smart LED pendel fra EGLO Connect-Z serien med moderne grå ståldesign. Lampen måler 117cm i længde og leverer kraftfulde 4320 lumen fra to integrerede 19W LED lyskilder. Den avancerede RGB teknologi giver adgang til 16 millioner farver plus justerbart hvidt lys (2700-6500K). Lampens smarte Zigbee teknologi gør den kompatibel med populære systemer som Philips Hue og kan styres via AwoX Home Control app, fjernbetjening eller stemmeassistenter som Alexa og Google Assistant. Perfekt til moderne hjem der ønsker fleksibel og stemningsfuld belysning over spisebordet eller køkkenøen.

Specifikationer

farve:Grå
lumen:4320 lm
vægt:2.09 kg
bredde:7 cm
effekt:2 x 19 Watt
højde:110 cm
kelvin:2700-6500K justerbar
garanti:5 år
længde:117 cm
dæmpbar:Ja
ip_klasse:IP20
lyskilder:2 stk LED (inkluderet)
materiale:Stål
spænding:220-240V
rgb_farver:16 millioner
smart_home:Zigbee, Matter kompatibel
app_styring:AwoX Home Control
stemmeassistent:Alexa, Google Assistant
energieffektivitetsklasse:F

Ofte stillede spørgsmål3 spørgsmål

Hvordan styres lampen?

Lampen kan styres via AwoX Home Control app, fjernbetjening (tilkøb), eller stemmeassistenter som Alexa og Google Assistant gennem Zigbee forbindelse.

Er lampen kompatibel med andre smart home systemer?

Ja, EGLO Andreas-Z bruger Zigbee teknologi og er Matter kompatibel, så den kan forbindes til hub eller bridge med samme teknologi som Philips Hue.

Kan lyset justeres individuelt på lampen?

Ja, de to lyskilder kan styres individuelt, så du kan have forskellige farver eller lysstyrke i hver ende af lampen.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for EGLO CONNECT.Z ANDREAS-Z SMART langbordspendel grå M/FARVER(RGB) OG TUNABLE WHITE

PriceData har fulgt prisen på EGLO CONNECT.Z ANDREAS-Z SMART langbordspendel grå M/FARVER(RGB) OG TUNABLE WHITE i 182 dage. Laveste pris i perioden er 999 kr (registreret d. 24. februar 2026), højeste er 1.628 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.305 kr.

Den nuværende pris på 1.259 kr er 4% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 11 prisfald og 10 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 20 prisændringer for EGLO CONNECT.Z ANDREAS-Z SMART langbordspendel grå M/FARVER(RGB) OG TUNABLE WHITE. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 20 prisændringer for EGLO CONNECT.Z ANDREAS-Z SMART langbordspendel grå M/FARVER(RGB) OG TUNABLE WHITE de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
17. maj 20261.259 kr124 kr (9%)
16. maj 20261.383 kr124 kr (10%)
7. maj 20261.259 kr44,22 kr (4%)
2. maj 20261.214,78 kr44,22 kr (4%)
23. apr. 20261.259 kr124 kr (9%)
22. apr. 20261.383 kr124 kr (10%)
8. apr. 20261.259 kr124 kr (9%)
7. apr. 20261.383 kr124 kr (10%)
3. apr. 20261.259 kr139 kr (10%)
1. apr. 20261.398 kr27 kr (2%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret