Gå til hovedindhold

EGLO CONNECT-Z SIMOLARIS-Z Smart Langbordslampe 122 cm – Sort (RGB + Tunable White, Zigbee)

EgloCentral styring af hjemmetRGB farvestyringSmart home belysningEAN: 9002759996031

Eglo Simolaris-Z smart langbordspendel med RGB lys og Zigbee teknologi. Styr farve og lysstyrke via app, fjernbetjening eller stemmeassistent. Læs mere

Pris fra 939 krtil 1.596 kr
9 forhandlere

Prisforskel: 657 kr (41% besparelse)

Tidsbegrænset tilbud

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 799 kr 11. apr.

Sammenlign priser på EGLO CONNECT-Z SIMOLARIS-Z Smart Langbordslampe 122 cm – Sort (RGB + Tunable White, Zigbee) og køb billigst

9 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 939 kr. 9 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
EGLO CONNECT.Z SIMOLARIS SMART langbordspendel sort M/FARVER(RGB) OG TUNABLE WHITE
-16%939 kr
Før 1.123 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til LavprisEl
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Eglo Z Simolaris langbordspendel
1.228 kr
Til butik
Gå til Greenline
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Eglo Z Simolaris langbordspendel
1.299 kr
Til butik
Gå til LampeGuru.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Eglo Z Simolaris langbordspendel
1.299 kr
Til butik
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Eglo Z Simolaris langbordspendel
1.299 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Eglo Z Simolaris langbordspendel
1.325 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
EGLO CONNECT-Z SIMOLARIS-Z Smart Langbordslampe 122 cm – Sort (RGB + Tunable White, Zigbee)
1.399 kr
Til butik
Gå til Gucca.dk
TrustScore 5 ud af 54,7
Eglo - Simolaris-z - Langbordspendel - Sort - Rgb Tw Zigbee Bt
1.539,95 kr
Til butik
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
Eglo Simolaris-Z lang pendellampe sort L122 - RGB + TW - Zigbee, Bluetooth
1.596 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 9 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad EGLO CONNECT-Z SIMOLARIS-Z Smart Langbordslampe 122 cm – Sort (RGB + Tunable White, Zigbee) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 9 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad EGLO CONNECT-Z SIMOLARIS-Z Smart Langbordslampe 122 cm – Sort (RGB + Tunable White, Zigbee) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK939 kr978 krKøb
2LavprisEl1.228 kr1.228 krKøb
3Greenline1.299 kr1.299 krKøb
4LampeGuru.dk1.299 kr1.299 krKøb
5LavprisVVS1.299 kr1.299 krKøb
6BilligVVS DK1.325 kr1.325 krKøb
7CS MEGASTORE DK1.399 kr1.399 krKøb
8Gucca.dk1.539,95 kr1.539,95 krKøb
9Teknikproffset DK1.596 kr1.655 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

Eglo Simolaris-Z langbordspendel

Eglo

Eglo Simolaris-Z smart langbordspendel med RGB lys og Zigbee teknologi. Styr farve og lysstyrke via app, fjernbetjening eller stemmeassistent.

• langbordlampe
• pendellampe
• smart belysning
• zigbee lampe
• rgb belysning
• spisebordlampe
• eglo connect
• Smart home belysning
• RGB farvestyring

Beskrivelse

Eglo Simolaris-Z er en elegant smart langbordspendel i moderne sort design, perfekt til spisebordet. Med integreret LED og RGB funktionalitet kan du vælge mellem over 16 millioner farver og justere fra varmt til koldt lys (2700-6500K). Lampen styres nemt via AwoX Home Control app, fjernbetjening eller stemmeassistenter som Amazon Alexa og Google Assistant. Zigbee teknologi sikrer stabil forbindelse til dit smart home system. Med 4200 lumen lysstyrke og kun 35W forbrug får du kraftig, energibesparende belysning. Dimensioner: 122 cm lang, 55 cm bred, 110 cm høj. IP20 klassificeret til indendørs brug med 5 års garanti.

Specifikationer

rgb:ja
watt:35W
farve:sort
lumen:4200
vægt:2,561 kg
bredde:5,5 cm
højde:110 cm
kelvin:2700-6500K
fatning:LED
garanti:5 år
længde:122 cm
dæmpbar:ja
lyskilde:integreret LED
ip_klasse:IP20
materiale:aluminium
spænding:220-240V
teknologi:Zigbee + Bluetooth
app_styring:AwoX Home Control

Ofte stillede spørgsmål3 spørgsmål

Kan lampen styres uden smartphone?

Ja, lampen kan styres med fjernbetjening (tilkøb) eller fungere som almindelig lampe med afbryder.

Hvilke stemmeassistenter virker med lampen?

Lampen er kompatibel med Amazon Alexa og Google Assistant via Zigbee teknologi.

Hvor mange farver kan lampen lyse i?

Med RGB funktionen kan lampen lyse i over 16 millioner forskellige farver plus justerbart hvidt lys.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for EGLO CONNECT-Z SIMOLARIS-Z Smart Langbordslampe 122 cm – Sort (RGB + Tunable White, Zigbee)

PriceData har fulgt prisen på EGLO CONNECT-Z SIMOLARIS-Z Smart Langbordslampe 122 cm – Sort (RGB + Tunable White, Zigbee) i 181 dage. Laveste pris i perioden er 799 kr (registreret d. 11. april 2026), højeste er 1.124 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.038 kr.

Den nuværende pris på 939 kr er 10% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 3% den seneste måned. Der er registreret 41 prisfald og 3 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 44 prisændringer for EGLO CONNECT-Z SIMOLARIS-Z Smart Langbordslampe 122 cm – Sort (RGB + Tunable White, Zigbee). Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 44 prisændringer for EGLO CONNECT-Z SIMOLARIS-Z Smart Langbordslampe 122 cm – Sort (RGB + Tunable White, Zigbee) de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
9. maj 2026939 kr5 kr (1%)
8. maj 2026944 kr5 kr (1%)
7. maj 2026949 kr10 kr (1%)
6. maj 2026959 kr5 kr (1%)
5. maj 2026964 kr5 kr (1%)
4. maj 2026969 kr5 kr (1%)
3. maj 2026974 kr5 kr (1%)
2. maj 2026979 kr5 kr (1%)
1. maj 2026984 kr5 kr (1%)
30. apr. 2026989 kr5 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret