Gå til hovedindhold

Dysk SSD Synology Plus Series 400GB NVMe PCIe 3.0 x4 M.2 2280 SNV5420-400G

SynologyLagringsenhederEAN: 4711174726189
Pris fra 3.899 krtil 5.369 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 1.470 kr (27% besparelse)

Tidsbegrænset tilbud

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 2.982 kr 23. mar.

Sammenlign priser på Dysk SSD Synology Plus Series 400GB NVMe PCIe 3.0 x4 M.2 2280 SNV5420-400G og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 3899 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
NVMe M.2 SSD Synology SNV5420-400G 400 GB (PCIe 3.0 x4)
-13%3.899 kr
Før 4.499 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
NVMe M.2 SSD Synology SNV5420-400G 400 GB (PCIe 3.0 x4) billede

Produktinformation

Fordele ved NVMe M.2 SSD til NASOpgrader din lagring med Synology SNV5420-400G - en NVMe M.2 2280 SSD med 400 GB kapacitet, designet til NAS. Få hurtig adgang til filer og databaseopgaver med op til 3.000 MB/s læsehastighed, mens stabile skriveydelser understøttes af 650 MB/s. SSD’en passer i M.2-slots (PCIe 3.0 x4) og giver et markant løft til cache og krævende I/O-arbejde i dit lagringsmiljø.Ydelse til krævende arbejdsbyrderMed 225.000 IOPS tilfældige læsninger og 45.000 IOPS tilfældige skrivninger leverer den solid respons i virtualisering, backup og delte filsystemer. Et MTBF-niveau på 1.800.000 timer er målrettet driftssikre installationer, mens lavt strømforbrug ved læsning på 5 W hjælper i kompakte systemer.Kapacitet: 400 GBFormfaktor: M.2 2280Grænseflade: PCI Express 3.0 x4 (NVMe)Læsehastighed: 3.000 MB/sSkrivehastighed: 650 MB/sTilfældig læsning (4K): 225.000 IOPSTilfældig skrivning (4K): 45.000 IOPSDriftsspænding: 3,3 VStrømforbrug (idle/læs/skriv): 2,5 W / 5 W / 5,5 WMTBF: 1.800.000 timerDriftstemperatur: 0 – 70 °COpbevaringstemperatur: -40 – 85 °CMål (H × B × D): 0,35 × 2,2 × 8,0 cmKompatibel komponent: NAS...

Produktspecifikationer

Mærke: Synology
Kategori: Lagring
Vægt: 0.06g
EAN: 4711174726189
Varenr.: 1933737
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
NVMe M.2 SSD Synology SNV5420-400G 400 GB (PCIe 3.0 x4)
-13%3.919 kr
Før 4.519 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
NVMe M.2 SSD Synology SNV5420-400G 400 GB (PCIe 3.0 x4) billede

Produktinformation

Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Synology
Kategori: Lagring
Vægt: 0.06g
EAN: 4711174726189
Varenr.: 1933737
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Synology SNV5420-400G M.2 2280 NVMe SSD
3.995 kr
Til butik
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Synology Enterprise Series SSD 400GB M.2 PCI Express 3.0 x4 (NVMe)
4.270 kr
Til butik
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Synology Snv5420 400gb M.2 Pcie 3.0
5.369 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Dysk SSD Synology Plus Series 400GB NVMe PCIe 3.0 x4 M.2 2280 SNV5420-400G koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Dysk SSD Synology Plus Series 400GB NVMe PCIe 3.0 x4 M.2 2280 SNV5420-400G koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Boligcenter DK3.899 kr3.899 krKøb
2Vivas DK3.919 kr3.998 krKøb
3Proshop DK3.995 kr3.995 krKøb
4CompuMail DK4.270 kr4.270 krKøb
5Dustin DK5.369 kr5.455,25 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Dysk SSD Synology Plus Series 400GB NVMe PCIe 3.0 x4 M.2 2280 SNV5420-400G

PriceData har fulgt prisen på Dysk SSD Synology Plus Series 400GB NVMe PCIe 3.0 x4 M.2 2280 SNV5420-400G i 176 dage. Laveste pris i perioden er 1.739 kr (registreret d. 10. december 2025), højeste er 4.115 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 2.930 kr.

Den nuværende pris på 3.899 kr er 33% over normalprisen. Prisen er faldet 5% den seneste måned. Der er registreret 46 prisfald og 40 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 88 prisændringer for Dysk SSD Synology Plus Series 400GB NVMe PCIe 3.0 x4 M.2 2280 SNV5420-400G. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 88 prisændringer for Dysk SSD Synology Plus Series 400GB NVMe PCIe 3.0 x4 M.2 2280 SNV5420-400G de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
3. jun. 20263.899 kr337 kr (9%)
2. jun. 20263.562 kr1 kr (0%)
1. jun. 20263.563 kr2 kr (0%)
31. maj 20263.565 kr6 kr (0%)
27. maj 20263.559 kr9 kr (0%)
25. maj 20263.568 kr9 kr (0%)
20. maj 20263.559 kr3 kr (0%)
17. maj 20263.562 kr3 kr (0%)
12. maj 20263.559 kr211 kr (6%)
11. maj 20263.770 kr2 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret