Gå til hovedindhold

Synology Dysk SSD Sy+D247:I248lus Series 800GB NVMe PCIe 3.0 x4 M.2 2280 SNV5420-800G

SynologyLagringsenhederEAN: 4711174726196
Pris fra 6.099 krtil 8.494 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 2.395 kr (28% besparelse)

Tidsbegrænset tilbud

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 4.550 kr 21. mar.

Sammenlign priser på Dysk SSD Sy+D247:I248lus Series 800GB NVMe PCIe 3.0 x4 M.2 2280 SNV5420-800G og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 6099 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
NVMe M.2 SSD Synology SNV5420 800 GB PCIe 3.0 x4 (2280)
-25%6.099 kr
Før 8.099 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
NVMe M.2 SSD Synology SNV5420 800 GB PCIe 3.0 x4 (2280) billede

Produktinformation

Hurtig NVMe-lagring til din computerOpgrader din lagring med NVMe M.2 SSD fra Synology i 2280-format. Med læsehastigheder op til 3.000 MB/s og skrivehastigheder op til 1.000 MB/s får du smidig respons i daglige opgaver, større projekter og krævende arbejdsbelastninger. 800 GB kapacitet giver plads til applikationer, projekter og cache.Stabil ydeevne til PCIe 3.0-systemerDenne SSD udnytter PCIe 3.0 x4 og NVMe for effektiv dataadgang. Den leverer op til 400.000 IOPS ved tilfældig læsning og 70.000 IOPS ved tilfældig skrivning, så systemet føles hurtigt - også ved mange små filer. Strømforbruget er optimeret med 5,5 W ved skrivning, 5 W ved læsning og 2,5 W i tomgang.Designet som M.2 2280M.2 2280-formfaktoren gør den nem at montere i kompatible bundkort og enheder. Driftstemperatur fra 0 til 85 °C og lagring fra -40 til 85 °C passer til typiske IT-miljøer.Formfaktor: M.2 2280 (22 × 80 mm)Interface: PCI Express 3.0Baner: x4NVMe: JaKapacitet: 800 GBLæsehastighed: 3.000 MB/sSkrivehastighed: 1.000 MB/sTilfældig læsning (4K): 400.000 IOPSTilfældig skrivning (4K): 70.000 IOPSStrømforbrug læsning: 5 WStrømforbrug skrivning: 5,5 WStrømforbrug tomgang: 2,5 WDriftstemperatur: 0 – 85 °COpbevaringstemperatur: -40 – 85 °C...

Produktspecifikationer

Mærke: Synology
Kategori: Lagring
Vægt: 0.06g
EAN: 4711174726196
Varenr.: 1891118
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
NVMe M.2 SSD Synology SNV5420 800 GB PCIe 3.0 x4 (2280)
-25%6.119 kr
Før 8.119 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
NVMe M.2 SSD Synology SNV5420 800 GB PCIe 3.0 x4 (2280) billede

Produktinformation

Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Synology
Kategori: Lagring
Vægt: 0.06g
EAN: 4711174726196
Varenr.: 1891118
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Synology SNV5420-800G M.2 2280 NVMe SSD
6.310 kr
Til butik
Synology SNV5420-800G M.2 2280 NVMe SSD billede

Produktinformation

SSD (Solid State Drive), 800 GB, intern, overførselshastighed: 1000 MB/s (læs) / 3000 MB/s (skriv), IOPS: 400000 IOPS (læs) / 70000 IOPS (skriv), størrelse: M.2 2280 (80mm), PCI-Express 3.0 tilslutning

Produktspecifikationer

Mærke: Synology
Kategori: SSD
Artikel nr.: SNV5420-800G
EAN: 4711174726196
Varenr.: 3384924
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Synology SSD 800GB M.2 PCI Express 3.0 x4 (NVMe)
7.633 kr
Til butik
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Synology Snv5420 800gb M.2 Pcie 3.0
8.494 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Dysk SSD Sy+D247:I248lus Series 800GB NVMe PCIe 3.0 x4 M.2 2280 SNV5420-800G koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Dysk SSD Sy+D247:I248lus Series 800GB NVMe PCIe 3.0 x4 M.2 2280 SNV5420-800G koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Boligcenter DK6.099 kr6.099 krKøb
2Vivas DK6.119 kr6.198 krKøb
3Proshop DK6.310 kr6.310 krKøb
4CompuMail DK7.633 kr7.633 krKøb
5Dustin DK8.494 kr8.580,25 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Dysk SSD Sy+D247:I248lus Series 800GB NVMe PCIe 3.0 x4 M.2 2280 SNV5420-800G

PriceData har fulgt prisen på Dysk SSD Sy+D247:I248lus Series 800GB NVMe PCIe 3.0 x4 M.2 2280 SNV5420-800G i 182 dage. Laveste pris i perioden er 2.774 kr (registreret d. 14. december 2025), højeste er 7.570 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 5.314 kr.

Den nuværende pris på 6.099 kr er 15% over normalprisen. Prisen er faldet 12% den seneste måned. Der er registreret 41 prisfald og 38 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 79 prisændringer for Dysk SSD Sy+D247:I248lus Series 800GB NVMe PCIe 3.0 x4 M.2 2280 SNV5420-800G. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 79 prisændringer for Dysk SSD Sy+D247:I248lus Series 800GB NVMe PCIe 3.0 x4 M.2 2280 SNV5420-800G de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
4. jun. 20266.099 kr452 kr (8%)
1. jun. 20265.647 kr2 kr (0%)
31. maj 20265.649 kr9 kr (0%)
27. maj 20265.640 kr14 kr (0%)
25. maj 20265.654 kr14 kr (0%)
20. maj 20265.640 kr5 kr (0%)
18. maj 20265.645 kr2 kr (0%)
17. maj 20265.643 kr3 kr (0%)
12. maj 20265.640 kr6 kr (0%)
11. maj 20265.634 kr1 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret