Gå til hovedindhold

Duracell lithium batteri, PHOTO ULTRA, 245, 2CR5, 1 stk.

DuracellElektronik – tilbehørM3 teknologi og lang levetidKameraer og elektronisk udstyrEAN: 5000394245105

Kraftfuldt Duracell Ultra 2CR5/245 lithium batteri med 6V og 1550 mAh kapacitet. Perfekt til kameraer, Oras armaturer og sikkerhedsudstyr. Køb nu! Læs mere

Pris fra 43 krtil 159 kr
12 forhandlere

Prisforskel: 116 kr (73% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Duracell lithium batteri, PHOTO ULTRA, 245, 2CR5, 1 stk. og køb billigst

12 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 43 kr. 11 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Batteri Duracell Ultra Photo 245 Lithium
43 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
DURACELL Ultra 245
-35%43,55 kr
Før 67 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Av-Cables DK
TrustScore 5 ud af 54,8
E-mærke certificeret
Duracell 2CR5 Lithiumbatteri - 1 stk
59 kr
Til butik
Gå til LavprisEl
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Duracell 2CR5 batteri, 1 stk.
73 kr
Til butik
Gå til LavprisVærktøj
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
73 kr
Til butik
Gå til Greenline
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
76 kr
Til butik
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Duracell Ultra 245 Batteri Litium 1400mAh
78 kr
Til butik
Gå til Elvvs.dk
TrustScore 4 ud af 53,8
E-mærke certificeret
Duracell Ultra Lithium 2CR5/245 batteri 6V. 34x45x17 mm
99 kr
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
112,26 kr
Til butik
Gå til Hertels Boresko
TrustScore 4 ud af 53,7
Batteri Duracell Ultra Photo 245/2cr5
116,19 kr
Til butik
Gå til CompletVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
119 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
159 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 12 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Duracell lithium batteri, PHOTO ULTRA, 245, 2CR5, 1 stk. koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 12 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Duracell lithium batteri, PHOTO ULTRA, 245, 2CR5, 1 stk. koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CS MEGASTORE DK43 kr82 krKøb
2Proshop DK43,55 kr82,55 krKøb
3Av-Cables DK59 kr59 krKøb
4LavprisEl73 kr73 krKøb
5LavprisVærktøj73 kr73 krKøb
6Greenline76 kr76 krKøb
7CompuMail DK78 kr78 krKøb
8Elvvs.dk99 kr99 krKøb
9EL-GROSSISTEN112,26 kr112,26 krKøb
10Hertels Boresko116,19 kr116,19 krKøb
11CompletVVS119 kr119 krKøb
12BilligVVS DK159 kr159 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

Duracell Ultra 2CR5/245 Lithium Batteri 6V

Duracell

Kraftfuldt Duracell Ultra 2CR5/245 lithium batteri med 6V og 1550 mAh kapacitet. Perfekt til kameraer, Oras armaturer og sikkerhedsudstyr. Køb nu!

• Kameraer og elektronisk udstyr
• M3 teknologi og lang levetid

Beskrivelse

Duracell Ultra 2CR5/245 er et avanceret lithium batteri fra Duracell med M3 teknologi som leverer 6 volt og 1550 mAh kapacitet. Med dimensioner på 44,8x33,8x16,8 mm passer det perfekt til kameraer, Oras berøringsfrie armaturer og sikkerhedsudstyr. Batteriet har eksceptionel holdbarhed og stabil energiforsyning, hvilket gør det ideelt til enheder der kræver pålidelig strøm over længere perioder. Duracell's avancerede M3 teknologi sikrer optimal ydelse og maksimal levetid. Dette lithium batteri er også kendt under alternative betegnelser som DL245, EL2CR5, 223A og 2CR5M, hvilket gør det kompatibelt med mange forskellige enheder. Det er særligt populært i professionelt kameraudstyr og medicinsk udstyr hvor pålidelig energiforsyning er kritisk.

Specifikationer

Kapacitet:1550 mAh
Spænding:6V
Teknologi:Duracell M3
Batteritype:Lithium
Dimensioner:44,8 x 33,8 x 16,8 mm
Alternative betegnelser:DL245, EL2CR5, 223A, 2CR5M

Ofte stillede spørgsmål4 spørgsmål

Hvad er kapaciteten på Duracell 2CR5 batteriet?

Duracell Ultra 2CR5/245 har en kapacitet på 1550 mAh og leverer 6 volt, hvilket giver lang driftstid til dine enheder.

Kan dette batteri bruges til Oras berøringsfrie armaturer?

Ja, dette 2CR5 batteri er specifikt egnet til Oras Electra og andre berøringsfrie håndvaskarmaturer som kræver 6V lithium batteri.

Hvad er forskellen på 2CR5 og almindelige AA batterier?

2CR5 er et 6V lithium batteri med meget højere kapacitet og længere levetid end 1,5V AA batterier. Det er designet til energikrævende udstyr.

Hvor længe holder et Duracell 2CR5 batteri?

Med Duracell's M3 teknologi har batteriet en exceptionel holdbarhed og kan holde i flere år afhængigt af brugen i din enhed.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Duracell lithium batteri, PHOTO ULTRA, 245, 2CR5, 1 stk.

PriceData har fulgt prisen på Duracell lithium batteri, PHOTO ULTRA, 245, 2CR5, 1 stk. i 172 dage. Laveste pris i perioden er 43 kr (registreret d. 15. april 2026), højeste er 61 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 52 kr.

Den nuværende pris på 43 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Prisen er faldet 27% den seneste måned. Der er registreret 6 prisfald og 4 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 11 prisændringer for Duracell lithium batteri, PHOTO ULTRA, 245, 2CR5, 1 stk.. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 11 prisændringer for Duracell lithium batteri, PHOTO ULTRA, 245, 2CR5, 1 stk. de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
6. maj 202643 kr16 kr (27%)
5. maj 202659 kr16 kr (37%)
30. apr. 202643 kr16 kr (27%)
25. apr. 202659 kr16 kr (37%)
15. apr. 202643 kr
11. apr. 202643,55 kr17,45 kr (29%)
1. feb. 202661 kr12 kr (24%)
25. dec. 202549 kr12 kr (20%)
22. dec. 202561 kr12 kr (24%)
21. dec. 202549 kr12 kr (20%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret