Gå til hovedindhold

Duracell lithium batteri, PHOTO ULTRA, M3, 223, CR-P2, 1 stk.

DuracellElektronik – tilbehørEAN: 5000394223103
Pris fra 59 krtil 502,13 kr
12 forhandlere

Prisforskel: 443,13 kr (88% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 50 kr 6. maj

Sammenlign priser på Duracell lithium batteri, PHOTO ULTRA, M3, 223, CR-P2, 1 stk. og køb billigst

12 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 59 kr. 12 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Av-Cables DK
TrustScore 5 ud af 54,8
E-mærke certificeret
Duracell 223 Lithiumbatteri - 1 stk
59 kr
Til butik
Duracell 223 Lithiumbatteri - 1 stk billede

Produktinformation

Få pålidelig strøm til dit specialudstyr med dette Duracell 223 lithium batteri. Det er velegnet til kameraer, fotoudstyr, måleinstrumenter, sikkerhedssystemer, alarmsystemer, medicinsk udstyr og elektronisk specialudstyr, hvor korrekt batteritype er afgørende. Med en spænding på 6 V er batteriet beregnet til enheder, der kræver typen 223. Det er samtidig ækvivalent med CR-P2, så du kan bruge det som erstatning i udstyr, der specifikt angiver CR-P2. Stabil strøm til krævende udstyr Med lithium-teknologi og 6 V er batteriet egnet til udstyr, der kræver en fast og præcis spænding for at fungere korrekt. Det gør det praktisk til kameraer, fotoudstyr og måleinstrumenter, hvor driften afhænger af den rigtige batteristandard. Én pakke til én udskiftning Pakningsstørrelsen er 1 stk, så du køber præcis det antal batterier, du har brug for ad gangen. Det er en fordel, når du kun skal udskifte ét batteri i et sikkerhedssystem, alarmsystem eller medicinsk og elektronisk specialudstyr. I pakken: 1 stk Duracell 223 lithium batteri (ækvivalent: CR-P2).

Produktspecifikationer

Mærke: Duracell
Kategori: Lithium batteri
Artikel nr.: 51914
EAN: 5000394223103
Varenr.: 86654
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Batteri Duracell Ultra Photo 223 Lithium 1stk/pak
59 kr
Til butik
Gå til Greenline
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Duracell 223 batteri, 1 stk.
67 kr
Til butik
Duracell 223 batteri, 1 stk. billede

Produktinformation

Dette batteri er et 6-V-lithium batteri beregnet til bl.a. Grohe og FM Mattson armaturer. Et 223-batteri, også kendt som CR-P2 eller 2CR1/3N, er et lithium-batteri, der primært bruges i kameraer og visse typer sikkerhedsudstyr. Batteriet har en høj kapaci...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Duracell
Kategori: Elektronik & tilbehør
Størrelse: 36.3x34.1x19.3 mm
EAN: 5000394223103
Varenr.: 8494223107
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
DURACELL Batteri 223 Ultra Lithium
69 kr
Til butik
Gå til LavprisVærktøj
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
73 kr
Til butik
Gå til LavprisEl
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
79 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
95 kr
Til butik
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
105 kr
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
108,56 kr
Til butik
Gå til Hertels Boresko
TrustScore 4 ud af 53,7
Batteri Duracell Ultra Photo 223
123,69 kr
Til butik
Gå til CompletVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
129 kr
Til butik
Gå til Nova Nordic A/S
TrustScore 4.5 ud af 54,4
Duracell Batteri Ultra Photo, DL223/CR-P2
502,13 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 12 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Duracell lithium batteri, PHOTO ULTRA, M3, 223, CR-P2, 1 stk. koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 12 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Duracell lithium batteri, PHOTO ULTRA, M3, 223, CR-P2, 1 stk. koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Av-Cables DK59 kr59 krKøb
2CS MEGASTORE DK59 kr98 krKøb
3Greenline67 kr67 krKøb
4Proshop DK69 kr108 krKøb
5LavprisVærktøj73 kr73 krKøb
6LavprisEl79 kr79 krKøb
7BilligVVS DK95 kr95 krKøb
8LavprisVVS105 kr105 krKøb
9EL-GROSSISTEN108,56 kr108,56 krKøb
10Hertels Boresko123,69 kr123,69 krKøb
11CompletVVS129 kr129 krKøb
12Nova Nordic A/S502,13 kr502,13 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Duracell lithium batteri, PHOTO ULTRA, M3, 223, CR-P2, 1 stk.

PriceData har fulgt prisen på Duracell lithium batteri, PHOTO ULTRA, M3, 223, CR-P2, 1 stk. i 162 dage. Laveste pris i perioden er 50 kr (registreret d. 23. december 2025), højeste er 82 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 65 kr.

Den nuværende pris på 59 kr er 9% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 11 prisfald og 11 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 23 prisændringer for Duracell lithium batteri, PHOTO ULTRA, M3, 223, CR-P2, 1 stk.. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 23 prisændringer for Duracell lithium batteri, PHOTO ULTRA, M3, 223, CR-P2, 1 stk. de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
28. maj 202659 kr9 kr (18%)
6. maj 202650 kr9 kr (15%)
5. maj 202659 kr9 kr (18%)
30. apr. 202650 kr9 kr (15%)
25. apr. 202659 kr16 kr (21%)
23. apr. 202675 kr2 kr (3%)
21. apr. 202673 kr2 kr (3%)
21. mar. 202675 kr4 kr (5%)
20. mar. 202679 kr4 kr (5%)
22. feb. 202675 kr19 kr (34%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret