Gå til hovedindhold

Sika Footwear DUNLOP Dull PVC støvle til fritid 16247 - Grøn / 28 | Gummistøvler | Gummistøvler |

Sika FootwearSkoEAN: 8713197315162
Pris fra 298,75 krtil 311,25 kr
2 forhandlere

Prisforskel: 12,5 kr (4% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 218 kr 23. maj

Sammenlign priser på DUNLOP Dull PVC støvle til fritid 16247 - Grøn / 28 | Gummistøvler | Gummistøvler | og køb billigst

2 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 298.75 kr. 2 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Sikkerhedsgiganten
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
DUNLOP Dull PVC støvle til fritid 16247 - Grøn / 28 | Gummistøvler | Gummistøvler |
298,75 kr
Til butik
DUNLOP Dull PVC støvle til fritid 16247 - Grøn / 28 | Gummistøvler | Gummistøvler | billede

Produktinformation

DUNLOP Dull PVC Støvle til Fritid 16247 DUNLOP Dull PVC støvlen er en praktisk og slidstærk gummistøvle designet til fritidsbrug, landbrug og let arbejde. Fremstillet i robust PVC-materiale, der sikrer god beskyttelse mod fugt og snavs, samtidig med at de...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: DUNLOP
Kategori: Gummistøvler
EAN: 8713197315162
Varenr.: 48882428674385
Gå til Homeshop DK
TrustScore 5 ud af 54,6
E-mærke certificeret
Dunlop Dull Børne PVC-Gummistøvle - Grøn
311,25 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 2 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad DUNLOP Dull PVC støvle til fritid 16247 - Grøn / 28 | Gummistøvler | Gummistøvler | koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 2 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad DUNLOP Dull PVC støvle til fritid 16247 - Grøn / 28 | Gummistøvler | Gummistøvler | koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Sikkerhedsgiganten298,75 kr298,75 krKøb
2Homeshop DK311,25 kr311,25 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for DUNLOP Dull PVC støvle til fritid 16247 - Grøn / 28 | Gummistøvler | Gummistøvler |

PriceData har fulgt prisen på DUNLOP Dull PVC støvle til fritid 16247 - Grøn / 28 | Gummistøvler | Gummistøvler | i 182 dage. Laveste pris i perioden er 173 kr (registreret d. 4. december 2025), højeste er 298,75 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 237 kr.

Den nuværende pris på 298,75 kr er 26% over normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 2 prisfald og 3 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 6 prisændringer for DUNLOP Dull PVC støvle til fritid 16247 - Grøn / 28 | Gummistøvler | Gummistøvler |. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 6 prisændringer for DUNLOP Dull PVC støvle til fritid 16247 - Grøn / 28 | Gummistøvler | Gummistøvler | de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
3. jun. 2026298,75 kr80,75 kr (37%)
23. maj 2026218 kr80,75 kr (27%)
22. maj 2026298,75 kr80,75 kr (37%)
4. maj 2026218 kr80,75 kr (27%)
3. maj 2026298,75 kr80,75 kr (37%)
16. mar. 2026218 kr

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret