Gå til hovedindhold

Duka plast inspektionslem med nøgle hvid 30x50 cm

DukaEludstyrNøglelås for sikkerhedAdgang til skjulte installationerEAN: 5708605012385

Duka inspektionslem i ABS plast med nøglelås til væg- og loftmontering. Giver hurtig adgang til skjulte installationer. Universal åbning. Læs mere

Pris fra 142 krtil 199 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 57 kr (29% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Duka plast inspektionslem med nøgle hvid 30x50 cm og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 142 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til LavprisEl
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Duka inspektionslem med lås 300x500 hvid plast
142 kr
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
Inspektionslem IPL plast med lås 300x500 mm, hvid
171,01 kr
Til butik
Gå til EL-NETSALG
TrustScore 4 ud af 53,8
Inspektionslem IPL plast med lås 300x500 mm, hvid
171,01 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Duka inspektionslem, plastik, 300x500mm, hvid
179 kr
Til butik
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Duka plast inspektionslem med nøgle hvid 30x50 cm
199 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Duka plast inspektionslem med nøgle hvid 30x50 cm koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Duka plast inspektionslem med nøgle hvid 30x50 cm koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1LavprisEl142 kr142 krKøb
2EL-GROSSISTEN171,01 kr171,01 krKøb
3EL-NETSALG171,01 kr171,01 krKøb
4BilligVVS DK179 kr179 krKøb
5LavprisVVS199 kr199 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

Duka Inspektionslem IPL Plast 300x500mm med Lås

Duka

Duka inspektionslem i ABS plast med nøglelås til væg- og loftmontering. Giver hurtig adgang til skjulte installationer. Universal åbning.

• inspektionslem
• adgangslem
• revisionslem
• serviceadgang
• installatøradgang
• rørlem
• væg lem
• loft lem
• plastlem
• hvid lem
• Adgang til skjulte installationer
• Nøglelås for sikkerhed

Beskrivelse

Duka Inspektionslem IPL er fremstillet i høj kvalitet ABS plast og designet til væg- eller loftmontering. Med nøglelås sikres kontrolleret adgang til skjulte installationer som rørføringer og ledninger. Kan åbnes fra både højre og venstre side takket være universelle beslag. Lemmen monteres nemt med mørtel eller lim og er velegnet til områder med høj luftfugtighed. Rustbeskyttet konstruktion sikrer lang holdbarhed. Ikke vandtæt, så bør ikke monteres hvor der er direkte vandstænk. Ideel til både private boliger og erhvervsbygninger hvor der er behov for nem adgang til tekniske installationer.

Specifikationer

Farve:Hvid
Egnethed:Områder med høj luftfugtighed
Låstype:Nøglelås
Materiale:ABS plast
Dimensioner:300 x 500 mm (B x H)
Monteringstype:Væg eller loft
Monteringsmåde:Mørtel eller lim
Åbningsretning:Venstre eller højre

Ofte stillede spørgsmål4 spørgsmål

Kan inspektionslemmen monteres både i væg og loft?

Ja, Duka IPL inspektionslemmen er designet til både væg- og loftmontering. Den leveres med universelle beslag der gør monteringen nem uanset placering.

Er lemmen vandtæt og kan den monteres i badeværelser?

Lemmen er ikke vandtæt, men kan monteres i områder med høj luftfugtighed. Den bør dog ikke monteres steder med direkte vandstænk som i brusekabiner.

Kan låsen åbnes fra begge sider?

Ja, nøglelåsen kan betjenes fra både højre og venstre side takket være de universelle beslag. Dette giver fleksibilitet ved monteringen.

Hvilke værktøjer kræves til montering?

Monteringen kræver kun basale værktøjer og udføres med mørtel eller lim. Beslagene er universelle og gør installationen nem for både professionelle og gør-det-selv brugere.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Duka plast inspektionslem med nøgle hvid 30x50 cm

PriceData har fulgt prisen på Duka plast inspektionslem med nøgle hvid 30x50 cm i 167 dage. Laveste pris i perioden er 136 kr (registreret d. 2. marts 2026), højeste er 174 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 161 kr.

Den nuværende pris på 142 kr er 12% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 11% den seneste måned. Der er registreret 18 prisfald og 9 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 28 prisændringer for Duka plast inspektionslem med nøgle hvid 30x50 cm. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 28 prisændringer for Duka plast inspektionslem med nøgle hvid 30x50 cm de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
31. maj 2026142 kr17 kr (11%)
30. maj 2026159 kr17 kr (12%)
12. maj 2026142 kr17 kr (11%)
11. maj 2026159 kr17 kr (12%)
24. apr. 2026142 kr17 kr (11%)
23. apr. 2026159 kr17 kr (12%)
27. mar. 2026142 kr6 kr (4%)
2. mar. 2026136 kr23 kr (14%)
1. mar. 2026159 kr3 kr (2%)
26. feb. 2026162 kr1 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret