Gå til hovedindhold

Duka flexslange Ø150X3000 mm - Aluminium, Alu, Tåler op til 250 grader

DukaEludstyrEAN: 5708605001570
Pris fra 270 krtil 341,25 kr
10 forhandlere

Prisforskel: 71,25 kr (21% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 209 kr 16. mar.

Sammenlign priser på Duka flexslange Ø150X3000 mm - Aluminium, Alu, Tåler op til 250 grader og køb billigst

10 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 270 kr. 10 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til LavprisEl
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Duka aluminiumsflexslange, Ø150 mm, 3000 mm.
270 kr
Til butik
Duka aluminiumsflexslange, Ø150 mm, 3000 mm. billede

Produktinformation

Flexslangen anvendes til aftrækskanaler. Vær opmærksom på at trække slangen helt ud, så modstanden indvendigt bliver reduceret. Flexslangen kan tåle temperaturer op til 250°C.

Produktspecifikationer

Mærke: Duka
Kategori: Tilbehør & fittings
Farve: silver
Størrelse: 150mm x 3000mm
EAN: 5708605001570
Varenr.: 1978001570
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Duka flexslange Ø150X3000 mm - Aluminium, Alu, Tåler op til 250 grader
270 kr
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
Flexslange Ø150 mm, længde 3000 mm, aluminium
270,73 kr
Til butik
Gå til LavprisVærktøj
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Aluminiumsflexslange, Ø150 - 3000 mm
279 kr
Til butik
Gå til WATTOO.DK
TrustScore 5 ud af 54,7
E-mærke certificeret
Duka Flexslange, 150 mm, 3000 mm, Aluminium
284 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
305 kr
Til butik
Gå til Greenline
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
309 kr
Til butik
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
315 kr
Til butik
Gå til Elvvs.dk
TrustScore 4 ud af 53,8
E-mærke certificeret
Fresh alu flexslange Ø152x3000 mm
338 kr
Til butik
Gå til vvsfittings.dk
TrustScore 3.5 ud af 53,1
Fresh alu flexslange Ø152x3000 mm
341,25 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 10 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Duka flexslange Ø150X3000 mm - Aluminium, Alu, Tåler op til 250 grader koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 10 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Duka flexslange Ø150X3000 mm - Aluminium, Alu, Tåler op til 250 grader koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1LavprisEl270 kr270 krKøb
2CS MEGASTORE DK270 kr309 krKøb
3EL-GROSSISTEN270,73 kr270,73 krKøb
4LavprisVærktøj279 kr279 krKøb
5WATTOO.DK284 kr284 krKøb
6BilligVVS DK305 kr305 krKøb
7Greenline309 kr309 krKøb
8LavprisVVS315 kr315 krKøb
9Elvvs.dk338 kr338 krKøb
10vvsfittings.dk341,25 kr341,25 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Duka flexslange Ø150X3000 mm - Aluminium, Alu, Tåler op til 250 grader

PriceData har fulgt prisen på Duka flexslange Ø150X3000 mm - Aluminium, Alu, Tåler op til 250 grader i 182 dage. Laveste pris i perioden er 209 kr (registreret d. 13. februar 2026), højeste er 294 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 269 kr.

Den nuværende pris på 270 kr er tæt på normalprisen. Prisen er faldet 3% den seneste måned. Der er registreret 13 prisfald og 12 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 25 prisændringer for Duka flexslange Ø150X3000 mm - Aluminium, Alu, Tåler op til 250 grader. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 25 prisændringer for Duka flexslange Ø150X3000 mm - Aluminium, Alu, Tåler op til 250 grader de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
23. maj 2026270 kr
22. maj 2026270,73 kr7,27 kr (3%)
9. maj 2026278 kr7,27 kr (3%)
7. maj 2026270,73 kr7,27 kr (3%)
6. maj 2026278 kr7,27 kr (3%)
23. apr. 2026270,73 kr7,27 kr (3%)
22. apr. 2026278 kr7,27 kr (3%)
19. apr. 2026270,73 kr7,27 kr (3%)
18. apr. 2026278 kr7,27 kr (3%)
15. apr. 2026270,73 kr7,27 kr (3%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret