Gå til hovedindhold

Duka drænrørsventil type 95.3 - PVC, Grå, Ø75 mm, Pakket i pose á 2 stk.

DukaEludstyrEAN: 5708605004441
Pris fra 74 krtil 105 kr
11 forhandlere

Prisforskel: 31 kr (30% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Duka drænrørsventil type 95.3 - PVC, Grå, Ø75 mm, Pakket i pose á 2 stk. og køb billigst

11 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 74 kr. 11 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Duka Drænrørsventil, Type 95.3, Ø75, (2 Stk), grå
74 kr
Til butik
Duka Drænrørsventil, Type 95.3, Ø75, (2 Stk), grå billede

Produktinformation

Duka drænrørsventil Type 95.3 Ø75 (2 stk) Grå Til ventilation i mur Med indstøbt insektnet Luftgennemgang 18 cm2 Indsættes i murhul/rør, ben trykkes sammen

Produktspecifikationer

Mærke: Duka
Kategori: Ventilation
Artikel nr.: 109908
EAN: 5708605004441
Varenr.: 3266666
Gå til LavprisVærktøj
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Duka drænrørsventil, Ø75 mm, (2 stk), grå
77 kr
Til butik
Duka drænrørsventil, Ø75 mm, (2 stk), grå billede

Produktinformation

Drænrørsventilen anvendes til ventilation i mur, drænrør og ældre ventilationsinstallationer. Specifikationer om produktet Drænrørsventilen er med indstøbt insektnet. Den har en luftgennemgang på 18 cm2. Produktet indeholder 2 stk. Mål: A: 113 x B: 78 x...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Duka
Kategori: Rengøring & indeklima
Farve: gray
Størrelse: 113x113 mm, Ø75 mm
EAN: 5708605004441
Varenr.: 1978004441
Gå til Greenline
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Duka drænrørsventil, Ø75 mm, grå, 2 stk
81 kr
Til butik
Duka drænrørsventil, Ø75 mm, grå, 2 stk billede

Produktinformation

Drænrørsventilation uden insekter Denne drænrørsventil kan anvendes til ventilation i mure, drænrør og ældre ventilationsinstallationer. I kombination med drænrør kan ventilen bruges til at bygge dræn og herved udnytte et område, der ellers er for fugtigt...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Duka
Kategori: Tilbehør & fittings
Farve: gray
Størrelse: 113x113 mm, Ø75 mm
EAN: 5708605004441
Varenr.: 1978004441
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
82 kr
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
Drænrørsventil type 95.3, Ø75 mm grå (2 stk.)
86,48 kr
Til butik
Gå til EL-NETSALG
TrustScore 4 ud af 53,8
Drænrørsventil type 95.3, Ø75 mm grå (2 stk.)
86,48 kr
Til butik
Gå til Elvvs.dk
TrustScore 4 ud af 53,8
E-mærke certificeret
Duka drænrørsventil, Type 95.3, Ø75, (2 Stk), grå
88 kr
Til butik
Gå til vvsfittings.dk
TrustScore 3.5 ud af 53,1
Duka drænrørsventil, Type 95.3, Ø75, (2 Stk), grå
91,25 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Duka drænrørsventil, Ø75 mm, grå, 2 stk
95 kr
Til butik
Gå til Homeshop DK
TrustScore 5 ud af 54,6
E-mærke certificeret
Duka Drænrørsventil Type 95.3 - 109908
99 kr
Til butik
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Duka drænrørsventil, Ø75 mm, grå, 2 stk
105 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 11 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Duka drænrørsventil type 95.3 - PVC, Grå, Ø75 mm, Pakket i pose á 2 stk. koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 11 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Duka drænrørsventil type 95.3 - PVC, Grå, Ø75 mm, Pakket i pose á 2 stk. koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK74 kr113 krKøb
2LavprisVærktøj77 kr77 krKøb
3Greenline81 kr81 krKøb
4CS MEGASTORE DK82 kr121 krKøb
5EL-GROSSISTEN86,48 kr86,48 krKøb
6EL-NETSALG86,48 kr86,48 krKøb
7Elvvs.dk88 kr88 krKøb
8vvsfittings.dk91,25 kr91,25 krKøb
9BilligVVS DK95 kr95 krKøb
10Homeshop DK99 kr99 krKøb
11LavprisVVS105 kr105 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Duka drænrørsventil type 95.3 - PVC, Grå, Ø75 mm, Pakket i pose á 2 stk.

PriceData har fulgt prisen på Duka drænrørsventil type 95.3 - PVC, Grå, Ø75 mm, Pakket i pose á 2 stk. i 181 dage. Laveste pris i perioden er 69 kr (registreret d. 15. februar 2026), højeste er 74 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 72 kr.

Den nuværende pris på 74 kr er 3% over normalprisen. Der er registreret 3 prisfald og 4 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 7 prisændringer for Duka drænrørsventil type 95.3 - PVC, Grå, Ø75 mm, Pakket i pose á 2 stk.. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 7 prisændringer for Duka drænrørsventil type 95.3 - PVC, Grå, Ø75 mm, Pakket i pose á 2 stk. de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
12. mar. 202674 kr3 kr (4%)
25. feb. 202671 kr2 kr (3%)
15. feb. 202669 kr2 kr (3%)
14. feb. 202671 kr3 kr (4%)
13. feb. 202674 kr3 kr (4%)
8. feb. 202671 kr3 kr (4%)
6. jan. 202674 kr

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret