Gå til hovedindhold

Duka adapter til runde ventilationsrør, Ø80/100/120/125/150 mm

DukaEludstyrUniversal tilslutningVentilationsinstallationEAN: 5708605011029

Universal adapter til ventilationsrør i hvid PS-materiale. Passer til multiple rørstørrelser og sikrer professionel installation af ventilationssystemer. Læs mere

Pris fra 65 krtil 99 kr
7 forhandlere

Prisforskel: 34 kr (34% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 64 kr 2. mar.

Sammenlign priser på Duka adapter til runde ventilationsrør, Ø80/100/120/125/150 mm og køb billigst

7 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 65 kr. 7 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til LavprisEl
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Duka adapter til runde ventilationsrør, Ø80/100/120/125/150 mm
65 kr
Til butik
Gå til LavprisVærktøj
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Duka Adaptor til ventilationsrør Ø80/100/120/125/150 mm, Hvid
68 kr
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
Adapter til runde rør Ø80/100/120/125/150 mm, hvid
70,8 kr
Til butik
Gå til Greenline
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Duka adapter til runde ventilationsrør, Ø80/100/120/125/150 mm
72 kr
Til butik
Gå til WATTOO.DK
TrustScore 5 ud af 54,7
E-mærke certificeret
Adapter til runde rr, 80, 100, 120, 125, 150 mm, hvid
77,5 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Duka adapter til runde ventilationsrør, Ø80/100/120/125/150 mm
89 kr
Til butik
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Duka adapter til runde ventilationsrør, Ø80/100/120/125/150 mm
99 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Duka adapter til runde ventilationsrør, Ø80/100/120/125/150 mm koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Duka adapter til runde ventilationsrør, Ø80/100/120/125/150 mm koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1LavprisEl65 kr65 krKøb
2LavprisVærktøj68 kr68 krKøb
3EL-GROSSISTEN70,8 kr70,8 krKøb
4Greenline72 kr72 krKøb
5WATTOO.DK77,5 kr77,5 krKøb
6BilligVVS DK89 kr89 krKøb
7LavprisVVS99 kr99 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

Duka Adapter til Runde Ventilationsrør Ø80/100/120/125/150 mm Hvid

Duka

Universal adapter til ventilationsrør i hvid PS-materiale. Passer til multiple rørstørrelser og sikrer professionel installation af ventilationssystemer.

• Ventilationsinstallation
• Universal tilslutning

Beskrivelse

Duka adapter til runde ventilationsrør er en universal løsning designet til professionel ventilationsinstallation. Fremstillet i holdbart PS-materiale i hvid farve, sikrer adapteren optimal tilslutning mellem forskellige rørstørrelser. Med kompatibilitet til Ø80, 100, 120, 125 og 150 mm rør, gør den installation fleksibel og effektiv. Adapteren er ideelt til badeværelsesventilation, køkkenventilation og generelle ventilationssystemer i både private og erhvervsmæssige sammenhænge. Det robuste PS-materiale sikrer lang holdbarhed og modstandsdygtighed mod fugt og temperatursvingninger. Perfekt til VVS-professionelle og gør-det-selv entusiaster som ønsker pålidelig ventilationsløsninger.

Specifikationer

Type:Universal adapter
Farve:Hvid
Egnet til:Indendørs ventilation
Materiale:PS (polystyren)
Anvendelse:Ventilationsrør tilslutning
Kompatible rørdiametre:Ø80/100/120/125/150 mm

Ofte stillede spørgsmål4 spørgsmål

Hvilke rørdiametre passer denne adapter til?

Adapteren er universal og passer til runde ventilationsrør med diametre på Ø80, 100, 120, 125 og 150 mm, hvilket gør den meget fleksibel til forskellige installationer.

Hvilket materiale er adapteren fremstillet af?

Adapteren er fremstillet i PS (polystyren) materiale i hvid farve, som er holdbart og modstandsdygtigt mod fugt og temperatursvingninger i ventilationssystemer.

Kan adapteren bruges til badeværelsesventilation?

Ja, adapteren er perfekt til badeværelsesventilation og andre fugtige miljøer, da PS-materialet er modstandsdygtigt mod fugt og sikrer lang holdbarhed.

Er adapteren egnet til både private og erhvervsmæssige installationer?

Absolut. Adapteren er designet til professionel brug og egner sig både til private hjem og erhvervsmæssige ventilationsinstallationer med krav til kvalitet og pålidelighed.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Duka adapter til runde ventilationsrør, Ø80/100/120/125/150 mm

PriceData har fulgt prisen på Duka adapter til runde ventilationsrør, Ø80/100/120/125/150 mm i 166 dage. Laveste pris i perioden er 62 kr (registreret d. 18. december 2025), højeste er 77,5 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 67 kr.

Den nuværende pris på 65 kr er 3% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 4% den seneste måned. Der er registreret 7 prisfald og 9 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 17 prisændringer for Duka adapter til runde ventilationsrør, Ø80/100/120/125/150 mm. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 17 prisændringer for Duka adapter til runde ventilationsrør, Ø80/100/120/125/150 mm de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
12. maj 202665 kr3 kr (4%)
11. maj 202668 kr3 kr (5%)
24. apr. 202665 kr3 kr (4%)
23. apr. 202668 kr3 kr (5%)
27. mar. 202665 kr1 kr (2%)
2. mar. 202664 kr2 kr (3%)
1. mar. 202666 kr2 kr (3%)
16. feb. 202664 kr1 kr (2%)
7. feb. 202665 kr10 kr (13%)
6. feb. 202675 kr10 kr (15%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret