Gå til hovedindhold

Drops Pendel Ø38 Black/Dark Wood Halo Design - Stue - Metal

Halo DesignLamperSkandinavisk designStue og spisestueEAN: 5703638990921

Halo Design DROPS Pendel Ø38 kombinerer sort metal og mørkt træ i skandinavisk design. Perfekt til spisebord, køkkenø eller stue med E27 fatning. Læs mere

Pris fra 1.512 krtil 2.005 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 493 kr (25% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 1.499 kr 16. mar.

Sammenlign priser på Drops Pendel Ø38 Black/Dark Wood Halo Design - Stue - Metal og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1512 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til LampeGuru.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Halo Design Drops pendel, metal, Ø38 cm
1.512 kr
Til butik
Gå til Homeshop DK
TrustScore 5 ud af 54,6
E-mærke certificeret
Halo Design DROPS Pendel Ø38 /sort/mørk-træ
1.599 kr
Til butik
Gå til Greenline
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Halo Design Drops pendel, metal, Ø38 cm
1.799 kr
Til butik
Gå til LavprisEl
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Halo Design Drops pendel, metal, Ø38 cm
1.799 kr
Til butik
Gå til Lampemesteren DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Drops Pendel Ø38 Black/Dark Wood Halo Design - Stue - Metal
-20%2.005 kr
Før 2.499 krTidsbegrænset tilbud
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Drops Pendel Ø38 Black/Dark Wood Halo Design - Stue - Metal koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Drops Pendel Ø38 Black/Dark Wood Halo Design - Stue - Metal koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1LampeGuru.dk1.512 kr1.512 krKøb
2Homeshop DK1.599 kr1.599 krKøb
3Greenline1.799 kr1.799 krKøb
4LavprisEl1.799 kr1.799 krKøb
5Lampemesteren DK2.005 kr2.005 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

Halo Design DROPS Pendel Ø38

Halo Design

Halo Design DROPS Pendel Ø38 kombinerer sort metal og mørkt træ i skandinavisk design. Perfekt til spisebord, køkkenø eller stue med E27 fatning.

• halo design lampe
• pendel lampe
• drops lampe
• skandinavisk belysning
• metal træ lampe
• loftlampe
• Stue og spisestue
• Skandinavisk design

Beskrivelse

Halo Design DROPS Pendel Ø38 er en stilfuld pendellampe i skandinavisk design med en elegant kombination af sort lakeret metal og mørkt egetræ. Designet af Michael Waltersdorff i 1994, repræsenterer denne lampe det bedste af dansk designtradition med fokus på funktionalitet og æstetik. Lampens gitterstruktur skaber et smukt lysspil, der kaster ensartet lys ud i rummet, mens den synlige lyskilde gør den ideel til dekorationspærer med LED-filament. Med en diameter på 38 cm og højde på 56 cm passer den perfekt over spisebordet, køkkenøen eller som stemningsbelysning i stuen. E27 fatningen giver dig mulighed for at vælge mellem forskellige lyskilder op til 60W, så du kan tilpasse lysstyrken efter behov. Den 200 cm lange sort stofledning sikrer fleksibel installation, mens IP20-klassificeringen gør den velegnet til indendørs brug.

Specifikationer

serie:DROPS
vægt:Ca. 1,2 kg
højde:56 cm
fatning:E27
designer:Michael Waltersdorff
diameter:38 cm
ip_klasse:IP20
materiale:Lakeret stål med egetræstop
spænding:230V
anvendelse:Indendørs
max_effekt:60W
ledningstype:Sort stofledning
ledningslængde:200 cm

Ofte stillede spørgsmål3 spørgsmål

Hvilken lyskilde passer bedst til DROPS pendlen?

E27 pærer op til 60W. Dekorationspærer med synligt LED-filament anbefales for bedste æstetiske effekt.

Kan pendlen bruges i fugtige rum som badeværelse?

Nej, pendlen har IP20-klassifikation og er kun egnet til tørre indendørs miljøer som stue og spisestue.

Hvor lang er ledningen, og kan den forkortes?

Ledningen er 200 cm lang. Den kan forkortes af en autoriseret elektriker, hvis det er nødvendigt.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Drops Pendel Ø38 Black/Dark Wood Halo Design - Stue - Metal

PriceData har fulgt prisen på Drops Pendel Ø38 Black/Dark Wood Halo Design - Stue - Metal i 113 dage. Laveste pris i perioden er 1.385 kr (registreret d. 10. februar 2026), højeste er 1.599 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.499 kr.

Den nuværende pris på 1.512 kr er tæt på normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 1 prisfald og 2 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 4 prisændringer for Drops Pendel Ø38 Black/Dark Wood Halo Design - Stue - Metal. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 4 prisændringer for Drops Pendel Ø38 Black/Dark Wood Halo Design - Stue - Metal de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
2. jun. 20261.512 kr87 kr (5%)
2. maj 20261.599 kr100 kr (7%)
16. mar. 20261.499 kr114 kr (8%)
10. feb. 20261.385 kr

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret