Gå til hovedindhold

Dremel 3000JP Multiværktøj med 25 tilbehørsdele

DremelRedskaber130W kraftfuld motorGør-det-selv projekterEAN: 8710364074686

Dremel 3000JP med 130W motor og variabel hastighed. Perfekt til skæring, slibning, polering og gravering. Komplet sæt med fleksibel aksel og 25 dele. Læs mere

Pris fra 559 krtil 1.017,75 kr
8 forhandlere

Prisforskel: 458,75 kr (45% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 491 kr 6. maj

Sammenlign priser på Dremel 3000JP Multiværktøj med 25 tilbehørsdele og køb billigst

8 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 559 kr. 7 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Dremel MULTIVÆRKTØJ 3000-1/25
559 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Dremel Multi Tool 3000 (25)
600 kr
Til butik
Gå til Homeshop DK
TrustScore 5 ud af 54,6
E-mærke certificeret
Bosch MULTIVÆRKTØJ 3000-1/25 3000 - F0133000JP
610 kr
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Dremel 3000 Roterende værktøj 130W
629 kr
Til butik
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Dremel 3000JP Multiværktøj 25 dele 130 watt
-19%679 kr
Før 835 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til LavprisVærktøj
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Dremel multiværktøj 3000JP m. 25dele
679 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Dremel 3000JP Multiværktøj med 25 tilbehørsdele
885 kr
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
Dremel multiværktøj 3000JP 1/25
1.017,75 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Dremel 3000JP Multiværktøj med 25 tilbehørsdele koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Dremel 3000JP Multiværktøj med 25 tilbehørsdele koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CS MEGASTORE DK559 kr598 krKøb
2Proshop DK600 kr639 krKøb
3Homeshop DK610 kr610 krKøb
4Ultrashop629 kr629 krKøb
5LavprisVVS679 kr679 krKøb
6LavprisVærktøj679 kr679 krKøb
7BilligVVS DK885 kr885 krKøb
8EL-GROSSISTEN1.017,75 kr1.017,75 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

Dremel 3000JP Multiværktøj

Dremel

Dremel 3000JP med 130W motor og variabel hastighed. Perfekt til skæring, slibning, polering og gravering. Komplet sæt med fleksibel aksel og 25 dele.

• multiværktøj
• dremel værktøj
• roterende værktøj
• gravering værktøj
• slibemaskine
• 3000jp
• Gør-det-selv projekter
• 130W kraftfuld motor

Beskrivelse

Dremel 3000JP er et alsidigt multiværktøj med kraftfuld 130W motor og variabel hastighed fra 10.000 til 33.000 omdrejninger per minut. Værktøjet er ideelt til præcisionsarbejde som skæring, slibning, polering og gravering. Sættet inkluderer en fleksibel Dremel-aksel, 25 originale tilbehørsdele med EZ SpeedClic-system for hurtig udskiftning, samt en praktisk opbevaringskasse med udtagelig bakke. Den medfølgende værktøjsholder med ledningsoprulning kan monteres på væggen for optimal opbevaring. Perfekt til gør-det-selv projekter og hobbyarbejde.

Specifikationer

effekt:130 watt
lydtryk:77,4 dB(A)
længde:19 cm
hastighed:10.000-33.000 omdrejninger/min
lydeffekt:88,4 dB(A)
spænding:230 volt
vibration:2,4-5,4 m/sek²
tilbehørsdele:25 stk original Dremel
fleksibel_aksel:ja (225)
hastighedsindstilling:variabel
tilbehørsudskiftning:EZ SpeedClic

Ofte stillede spørgsmål3 spørgsmål

Hvor mange tilbehørsdele følger med?

Der følger 25 originale Dremel tilbehørsdele med, inklusive EZ SpeedClic-tilbehør for hurtig og nem udskiftning.

Kan hastigheden justeres?

Ja, Dremel 3000JP har variabel hastighedsindstilling fra 10.000 til 33.000 omdrejninger per minut.

Følger der opbevaringskasse med?

Ja, sættet leveres i en praktisk opbevaringskasse med udtagelig bakke til alle tilbehørsdele.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Dremel 3000JP Multiværktøj med 25 tilbehørsdele

PriceData har fulgt prisen på Dremel 3000JP Multiværktøj med 25 tilbehørsdele i 182 dage. Laveste pris i perioden er 490 kr (registreret d. 28. december 2025), højeste er 639 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 544 kr.

Den nuværende pris på 559 kr er 3% over normalprisen. Prisen er steget 13% den seneste måned. Der er registreret 23 prisfald og 13 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 35 prisændringer for Dremel 3000JP Multiværktøj med 25 tilbehørsdele. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 35 prisændringer for Dremel 3000JP Multiværktøj med 25 tilbehørsdele de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
30. maj 2026559 kr65 kr (13%)
22. maj 2026494 kr3 kr (1%)
6. maj 2026491 kr3 kr (1%)
4. maj 2026494 kr8 kr (2%)
2. maj 2026502 kr8 kr (2%)
14. apr. 2026494 kr6 kr (1%)
13. apr. 2026500 kr11 kr (2%)
11. apr. 2026511 kr19 kr (4%)
10. apr. 2026530 kr80 kr (13%)
2. apr. 2026610 kr116 kr (23%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret