Gå til hovedindhold

Dreame X50 Ultra robotstøvsuger med moppe - rustfrit stål/hvid

DreameHjem og haveEAN: 6977328065025
Pris fra 6.251 krtil 12.990 kr
7 forhandlere

Prisforskel: 6.739 kr (52% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 5.884 kr 22. maj

Sammenlign priser på Dreame X50 Ultra robotstøvsuger med moppe - rustfrit stål/hvid og køb billigst

7 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 6251 kr. 7 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Dreame X50 Ultra Robotstøvsuger - Hvid
6.251 kr
Til butik
Dreame X50 Ultra Robotstøvsuger - Hvid billede

Produktspecifikationer

Mærke: Dreame
Kategori: Robotstøvsuger
Farve: 3
Artikel nr.: RLX85CE-6-WH
EAN: 6977328065025
Varenr.: 24241862
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Dreame X50 Ultra Støvsuger Robotstyret Hvid
6.321 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Dreame X50 Ultra robotstøvsuger med moppe - rustfrit stål/hvid
-22%6.599 kr
Før 8.499 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Dreame X50 Ultra robotstøvsuger med moppe - rustfrit stål/hvid billede

Produktinformation

Effektiv robotstøvsuger til hverdagens rengøringDreame X50 Ultra gør gulvrengøringen enkel med stærk sugekraft på 20.000 Pa og indbygget vaskefunktion. Den runde robot arbejder på både hårde gulve og tæpper og vender automatisk tilbage til basen for opladning og tømning. Med 3D Smart Navigation og kortlægning bevæger den sig sikkert rundt og opdager forhindringer, så du får en grundig og jævn rengøring - også i travle hjem.Smart styring og lang driftstidDen store 6.400 mAh batteripakke giver op til 220 minutters drift og kan dække ca. 205 m² pr. opladning. Styr robotten med stemmekommandoer via Google Assistant eller Amazon Alexa. Basestationen i hvid og rustfrit stål har funktioner til opladning og rensning og rummer en støvpose, så vedligeholdelsen holdes minimal. Vandtanken er på 4,5 l, og du kan vælge programmer som Tæppe eller Intensiv alt efter behov.Form: RundFarve: Rustfrit stål, hvidStøvbeholder: Kombi; base med støvposeSugekraft: 20.000 PaBatterikapacitet: 6.400 mAhDrifttid: Op til 220 min (ca. 205 m²)Lydniveau: 70 dBBørster: 2 (rulle- og sidebørste, gummi)Vandtank: 4,5 lUnderlag: Hårde gulve, tæpperNavigering: 3D Smart Navigation, kortlægningHindringsdetektion: JaTærskelklatring: Maks. 6 cmStøvkapacitet samlet: 0,395 lBasestation: Opladning, rensning; automatisk retur; selv-tømningSmarthjem: Fungerer med Google Assistant og Amazon AlexaRobotmål (H × B × D): 11,1 × 35 × 35 cmVægt robot: 4,53 kgBasestation (B × D × H): 34 × 45,7 × 59 cm; vægt 9,09 kg...

Produktspecifikationer

Mærke: Dreame
Kategori: Robotstøvsugere
Vægt: 24.04g
EAN: 6977328065025
Varenr.: 2077853
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Dreame X50 Ultra robotstøvsuger med moppe - rustfrit stål/hvid
-22%6.619 kr
Før 8.519 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Dreame X50 Ultra Støvsuger Robotstyret Hvid
7.729 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Dreame Robotstøvsuger X50 Ultra White
10.399 kr
Til butik
Gå til Komplett DK
TrustScore 2.5 ud af 52,4
E-mærke certificeret
Dreame X50 Ultra Robotstøvsuger (hvidt)
12.990 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Dreame X50 Ultra robotstøvsuger med moppe - rustfrit stål/hvid koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Dreame X50 Ultra robotstøvsuger med moppe - rustfrit stål/hvid koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CS MEGASTORE DK6.251 kr6.320 krKøb
2CompuMail DK6.321 kr6.321 krKøb
3Boligcenter DK6.599 kr6.599 krKøb
4Vivas DK6.619 kr6.858 krKøb
5Ultrashop7.729 kr7.729 krKøb
6Proshop DK10.399 kr10.399 krKøb
7Komplett DK12.990 kr12.990 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Dreame X50 Ultra robotstøvsuger med moppe - rustfrit stål/hvid

PriceData har fulgt prisen på Dreame X50 Ultra robotstøvsuger med moppe - rustfrit stål/hvid i 180 dage. Laveste pris i perioden er 5.884 kr (registreret d. 22. maj 2026), højeste er 9.183 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 7.190 kr.

Den nuværende pris på 6.251 kr er 13% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 2% den seneste måned. Der er registreret 47 prisfald og 34 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 82 prisændringer for Dreame X50 Ultra robotstøvsuger med moppe - rustfrit stål/hvid. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 82 prisændringer for Dreame X50 Ultra robotstøvsuger med moppe - rustfrit stål/hvid de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
30. maj 20266.251 kr106 kr (2%)
29. maj 20266.357 kr106 kr (2%)
28. maj 20266.463 kr70 kr (1%)
26. maj 20266.533 kr61 kr (1%)
25. maj 20266.594 kr649 kr (9%)
24. maj 20267.243 kr486 kr (7%)
23. maj 20266.757 kr873 kr (15%)
22. maj 20265.884 kr93 kr (2%)
21. maj 20265.977 kr70 kr (1%)
20. maj 20266.047 kr23 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret