Gå til hovedindhold

Dolce & Gabbana The One Pour Homme Gold Intense Eau de Parfum - 50 ml

Dolce & GabbanaParfume og eau de cologneMaskulin charmeProfessionel og forretningEAN: 8057971188710

Dolce & Gabbana The One Gold Intense med muskatsalvie, bergamot og patchouli. Elegant herreparfume i gyldent design til den moderne mand. Læs mere

Pris fra 343 krtil 750 kr
9 forhandlere

Prisforskel: 407 kr (54% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 329 kr 21. maj

Sammenlign priser på Dolce & Gabbana The One Pour Homme Gold Intense Eau de Parfum - 50 ml og køb billigst

9 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 343 kr. 8 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Dolce & Gabbana The One Gold Pour Homme Eau de Parfum Intense 50 ml.
343 kr
Til butik
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
Dolce & Gabbana The One Gold Intense Edp Spray 50 ml
360 kr
Til butik
Gå til Cocopanda DK
TrustScore 5 ud af 54,8
E-mærke certificeret
Dolce&Gabbana The One Pour Homme Gold Intense Eau De Parfum 50ml
-25%525 kr
Før 700 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Beautycos DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
Dolce & Gabbana The One Pour Homme EDP Intense 50 ml
539 kr
Til butik
Gå til NiceHair.dk
TrustScore 5 ud af 54,7
Dolce & Gabbana The One Pour Homme Gold Intense EDP 50 ml
-25%600 kr
Før 800 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Lyko DK
TrustScore 3 ud af 52,6
Dolce & Gabbana The One Pour Homme Gold Intense Eau de Parfum 50
600 kr
Til butik
Gå til Bangerhead DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Dolce & Gabbana The One Pour Homme Gold Intense EdP (50 ml)
-21%636 kr
Før 800 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til NordicFeel DK
TrustScore 0 ud af 50,0
Dolce & Gabbana The One Pour Homme Gold Intense Eau de Parfum - 50 ml
641 kr
Til butik
Gå til EauDeParfum.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
Dolce & Gabbana The One Gold Pour Homme Eau De Parfum Intense 50 ml
750 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 9 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Dolce & Gabbana The One Pour Homme Gold Intense Eau de Parfum - 50 ml koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 9 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Dolce & Gabbana The One Pour Homme Gold Intense Eau de Parfum - 50 ml koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK343 kr382 krKøb
2Teknikproffset DK360 kr409 krKøb
3Cocopanda DK525 kr525 krKøb
4Beautycos DK539 kr539 krKøb
5NiceHair.dk600 kr600 krKøb
6Lyko DK600 kr600 krKøb
7Bangerhead DK636 kr636 krKøb
8NordicFeel DK641 kr641 krKøb
9EauDeParfum.dk750 kr750 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

Dolce & Gabbana The One Pour Homme Gold Intense EDP 50ml

Dolce & Gabbana

Dolce & Gabbana The One Gold Intense med muskatsalvie, bergamot og patchouli. Elegant herreparfume i gyldent design til den moderne mand.

• dolce gabbana parfume
• the one gold
• herreparfume
• edp mænd
• duft til mænd
• parfume til ham
• Professionel og forretning
• Maskulin charme

Beskrivelse

Dolce & Gabbana The One Pour Homme Gold Intense EDP er en maskulin duft, der hylder magnetisk charme og elegance. Denne intense eau de parfum kombinerer træagtige og krydrede noter i en sofistikeret komposition. Duften åbner med friske noter af muskatsalvie, udvider sig med sprudlende bergamot og afsluttes med den intense note af patchouli. Den gyldne flakon genskaber de ikoniske linjer fra originalen, prydet med slående guldlak. Parfumen er skabt af mesterparfumører Rodrigo Flores-Roux, Michel Girard og Olivier Pescheux eksklusivt for Dolce & Gabbana. Med sin woody spicy duftfamilie er den perfekt til den moderne mand, der ønsker at udstråle stil og selvsikkerhed både i hverdagen og til særlige lejligheder.

Specifikationer

køn:Mænd
design:Gylden flakon med guldlak
volumen:50 ml
dufttype:Eau de Parfum (EDP)
topnoter:Muskatsalvie
bundnoter:Patchouli
duftfamilie:Woody Spicy
hjertenoter:Bergamot
parfumører:Rodrigo Flores-Roux, Michel Girard, Olivier Pescheux
produktionsland:Italien

Ofte stillede spørgsmål3 spørgsmål

Hvor længe holder duften?

Som Eau de Parfum Intense har The One Gold en høj koncentration af duftolier, hvilket giver en lang holdbarhed på 6-8 timer på huden.

Hvad er forskellen på Gold Intense og den originale The One?

Gold Intense versionen har en højere koncentration og en mere intens duftoplevelse med dybere træ- og kryddernoter.

Er parfumen velegnet til daglig brug?

Ja, duften er sofistikeret nok til forretningsbrug, men også maskulin og charmerende til aftener og særlige lejligheder.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Dolce & Gabbana The One Pour Homme Gold Intense Eau de Parfum - 50 ml

PriceData har fulgt prisen på Dolce & Gabbana The One Pour Homme Gold Intense Eau de Parfum - 50 ml i 182 dage. Laveste pris i perioden er 329 kr (registreret d. 21. maj 2026), højeste er 539 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 399 kr.

Den nuværende pris på 343 kr er 14% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 11% den seneste måned. Der er registreret 22 prisfald og 16 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 38 prisændringer for Dolce & Gabbana The One Pour Homme Gold Intense Eau de Parfum - 50 ml. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 38 prisændringer for Dolce & Gabbana The One Pour Homme Gold Intense Eau de Parfum - 50 ml de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
31. maj 2026343 kr16 kr (4%)
30. maj 2026359 kr5 kr (1%)
29. maj 2026354 kr22 kr (7%)
27. maj 2026332 kr3 kr (1%)
21. maj 2026329 kr23 kr (7%)
20. maj 2026352 kr20 kr (5%)
14. maj 2026372 kr3 kr (1%)
9. maj 2026375 kr6 kr (2%)
7. maj 2026381 kr4 kr (1%)
6. maj 2026385 kr2 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret