Gå til hovedindhold

Dockingstation til M.2 NVMe SSD - DIGITUS USB 3.2 Gen 2, 20 Gbit/s, aluminium, værktøjsfri

DIGITUSLagringsdrev – tilbehørEAN: 4016032497448
Pris fra 832 krtil 1.129 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 297 kr (26% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 651 kr 28. maj

Sammenlign priser på Dockingstation til M.2 NVMe SSD - DIGITUS USB 3.2 Gen 2, 20 Gbit/s, aluminium, værktøjsfri og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 832 kr. 3 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
DIGITUS SB M.2 NVMe Clonestation
832 kr
Til butik
DIGITUS SB M.2 NVMe Clonestation billede

Produktinformation

Lagringspakning, 20 Gbps, klonfunktion, aluminium, værktøjsfri, M.2, M.2 NVMe Card, USB-C 3.2 (Gen 2), pantone 430C

Produktspecifikationer

Mærke: DIGITUS
Kategori: Harddisk tilbehoer
Artikel nr.: DA-71559
EAN: 4016032497448
Varenr.: 3322195
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
DIGITUS Ekstern Lagringspakning USB-C 3.2 (Gen 2) M.2 NVMe Card
897 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Dockingstation til M.2 NVMe SSD - DIGITUS USB 3.2 Gen 2, 20 Gbit/s, aluminium, værktøjsfri
-1%1.109 kr
Før 1.119 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Dockingstation til M.2 NVMe SSD - DIGITUS USB 3.2 Gen 2, 20 Gbit/s, aluminium, værktøjsfri billede

Produktinformation

Hurtig og enkel kloning af NVMe SSDGør opgradering og sikkerhedskopiering let med denne dockingsstation til M.2 NVMe SSD fra DIGITUS. Enheden fungerer som kabinet og klonestation, så du hurtigt kan kopiere data mellem to NVMe-diske eller bruge den som ekstern SSD via USB. Det robuste kabinet i aluminium leder varme væk og beskytter dine drev, mens LED-indikatorer giver klar status. Perfekt til teknikere, kreative og alle, der ønsker en effektiv løsning til lagring og migrering af data.Fleksibel tilslutning i hverdagenMed USB 3.2 Gen 2 opnår du op til 20 Gbit/s dataoverførsel. Plug and Play gør opsætningen nem på Windows, macOS, Linux samt iOS og Android. Den værktøjsfri konstruktion giver hurtig montering af M.2-drev i længderne 30, 42, 60 og 80 mm og højde 22 mm, med kapacitet op til 8 TB. Strømforsyning og kabler (USB-C til USB-A og USB-C til USB-C) følger med.Produkttype: SSD-kabinet/klonestationUnderstøttede drev: M.2 NVMe, længder 30/42/60/80 mm, højde 22 mmMaks. kapacitet: 8 TBDatahastighed: 20 Gbit/s (USB 3.2 Gen 2)Chipset: JMS586UTilslutning: 1 × USBMateriale: AluminiumLED-indikatorer: JaTænd/sluk-knap: JaUnderstøttede systemer: Windows, macOS, Linux, iOS, AndroidPlug and Play: JaMål (H × B × D): 1,67 × 12 × 6,8 cmVægt: 155 gDriftstemp.: 5 – 50 °C; Opbevaring: −40 – 70 °C; Fugtighed: 5 – 90 %Medfølger: Hurtig guide, AC-adapter, USB-C til USB-A kabel, USB-C til USB-C kabel...

Produktspecifikationer

Mærke: Digitus
Kategori: Dockingstationer
Vægt: 0.42g
EAN: 4016032497448
Varenr.: 1984622
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Dockingstation til M.2 NVMe SSD - DIGITUS USB 3.2 Gen 2, 20 Gbit/s, aluminium, værktøjsfri
-1%1.129 kr
Før 1.139 krTidsbegrænset tilbud
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Dockingstation til M.2 NVMe SSD - DIGITUS USB 3.2 Gen 2, 20 Gbit/s, aluminium, værktøjsfri koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Dockingstation til M.2 NVMe SSD - DIGITUS USB 3.2 Gen 2, 20 Gbit/s, aluminium, værktøjsfri koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK832 kr871 krKøb
2CompuMail DK897 kr897 krKøb
3Boligcenter DK1.109 kr1.109 krKøb
4Vivas DK1.129 kr1.208 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Dockingstation til M.2 NVMe SSD - DIGITUS USB 3.2 Gen 2, 20 Gbit/s, aluminium, værktøjsfri

PriceData har fulgt prisen på Dockingstation til M.2 NVMe SSD - DIGITUS USB 3.2 Gen 2, 20 Gbit/s, aluminium, værktøjsfri i 182 dage. Laveste pris i perioden er 651 kr (registreret d. 28. maj 2026), højeste er 898 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 757 kr.

Den nuværende pris på 832 kr er 10% over normalprisen. Prisen er steget 15% den seneste måned. Der er registreret 30 prisfald og 15 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 45 prisændringer for Dockingstation til M.2 NVMe SSD - DIGITUS USB 3.2 Gen 2, 20 Gbit/s, aluminium, værktøjsfri. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 45 prisændringer for Dockingstation til M.2 NVMe SSD - DIGITUS USB 3.2 Gen 2, 20 Gbit/s, aluminium, værktøjsfri de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
1. jun. 2026832 kr128 kr (18%)
30. maj 2026704 kr53 kr (8%)
28. maj 2026651 kr6 kr (1%)
27. maj 2026657 kr1 kr (0%)
25. maj 2026658 kr8 kr (1%)
24. maj 2026666 kr5 kr (1%)
23. maj 2026671 kr1 kr (0%)
22. maj 2026672 kr52 kr (7%)
19. maj 2026724 kr15 kr (2%)
18. maj 2026739 kr15 kr (2%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret