Gå til hovedindhold

Plus Dobbelte kobberrør til Varmepumpe 1/4 (6,35 mm) & 3/8 (9,52 mm) L=20 meter, med 9 mm 3-lags brandhæmmende kappe - (20 meter)

PlusSanitetEAN: 7090044990262
Pris fra 91,25 krtil 2.299 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 2.207,75 kr (96% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 59,15 kr 7. maj

Sammenlign priser på Dobbelte kobberrør til Varmepumpe 1/4 (6,35 mm) & 3/8 (9,52 mm) L=20 meter, med 9 mm 3-lags brandhæmmende kappe - (20 meter) og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 91.25 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til MaintainIt
TrustScore 0 ud af 50,0
Dobbelt kobberrør 1/4"-3/8" 20m m. kappe
91,25 kr
Til butik
Dobbelt kobberrør 1/4"-3/8" 20m m. kappe billede

Produktinformation

Dobbelte kobberrør til Varmepumpe 1/4" (6,35 mm) & 3/8" (9,52 mm) L=20 meter, med 9 mm 3-lags brandhæmmende kappeGodkendt til køle- og varmepumpeinstallation.

Produktspecifikationer

Mærke: Plus
Kategori: rørsæt til varmepumper
EAN: 7090044990262
Varenr.: 5401008441
Gå til VVS.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Dobbelt Kobberrør 1/4'-3/8' 20 Meter M. Kappe (20 mtr)
1.608,75 kr
Til butik
Dobbelt Kobberrør 1/4'-3/8' 20 Meter M. Kappe (20 mtr) billede

Produktinformation

Dette dobbelt kobberrør er designet specifikt til professionelle installationer af luft-til-luft og luft-til-vand varmepumper samt andre køle- og klimaanlæg. Rørene er fremstillet af høj kvalitet, glødet kobber (Cu-DHP) i dimensionerne 1/4" og 3/8&qu...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Solar plus
Kategori: Kobberrør
EAN: 7090044990262
Varenr.: 5401008441
Gå til WATTOO.DK
TrustScore 5 ud af 54,7
E-mærke certificeret
Dobbelt kobberrr, 1/4"-3/8", 20M med kappe - 20 meter
1.653 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Dobbelte kobberrør til Varmepumpe 1/4 (6,35 mm) & 3/8 (9,52 mm) L=20 meter, med 9 mm 3-lags brandhæmmende kappe - (20 meter)
2.299 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Dobbelte kobberrør til Varmepumpe 1/4 (6,35 mm) & 3/8 (9,52 mm) L=20 meter, med 9 mm 3-lags brandhæmmende kappe - (20 meter) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Dobbelte kobberrør til Varmepumpe 1/4 (6,35 mm) & 3/8 (9,52 mm) L=20 meter, med 9 mm 3-lags brandhæmmende kappe - (20 meter) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1MaintainIt91,25 kr91,25 krKøb
2VVS.dk1.608,75 kr1.608,75 krKøb
3WATTOO.DK1.653 kr1.653 krKøb
4CS MEGASTORE DK2.299 kr2.498 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Dobbelte kobberrør til Varmepumpe 1/4 (6,35 mm) & 3/8 (9,52 mm) L=20 meter, med 9 mm 3-lags brandhæmmende kappe - (20 meter)

PriceData har fulgt prisen på Dobbelte kobberrør til Varmepumpe 1/4 (6,35 mm) & 3/8 (9,52 mm) L=20 meter, med 9 mm 3-lags brandhæmmende kappe - (20 meter) i 170 dage. Laveste pris i perioden er 59,15 kr (registreret d. 10. februar 2026), højeste er 1.640 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 523 kr.

Den nuværende pris på 91,25 kr er 83% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er steget 1% den seneste måned. Der er registreret 9 prisfald og 11 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 21 prisændringer for Dobbelte kobberrør til Varmepumpe 1/4 (6,35 mm) & 3/8 (9,52 mm) L=20 meter, med 9 mm 3-lags brandhæmmende kappe - (20 meter). Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 21 prisændringer for Dobbelte kobberrør til Varmepumpe 1/4 (6,35 mm) & 3/8 (9,52 mm) L=20 meter, med 9 mm 3-lags brandhæmmende kappe - (20 meter) de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
3. jun. 202691,25 kr13,74 kr (18%)
18. maj 202677,51 kr3,28 kr (4%)
17. maj 202680,79 kr6,45 kr (9%)
10. maj 202674,34 kr6,87 kr (8%)
9. maj 202681,21 kr22,06 kr (37%)
7. maj 202659,15 kr30,85 kr (34%)
6. maj 202690 kr30,85 kr (52%)
21. mar. 202659,15 kr5,85 kr (9%)
20. mar. 202665 kr5,85 kr (10%)
17. mar. 202659,15 kr5,85 kr (9%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret