Gå til hovedindhold

DIGITUS stikdåse med 3 Schuko-udtag + 3 USB-porte - hvid

DigitusSystem- og strømkablerEAN: 4016032502074
Pris fra 249 krtil 309 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 60 kr (19% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 234 kr 27. apr.

Sammenlign priser på DIGITUS stikdåse med 3 Schuko-udtag + 3 USB-porte - hvid og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 249 kr. 3 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
DIGITUS Stikdåse 3-stik 16A Hvid 1.5m
249 kr
Til butik
DIGITUS Stikdåse 3-stik 16A Hvid 1.5m billede

Produktinformation

DIGITUS - Stikdåse - AC 250 V - 3680 watt - input: strøm - output-stikforbindelser: 3 (3 x strøm Type F, 2 x USB, USB-C) - 1.5 m ledning - hvid

Produktspecifikationer

Mærke: DIGITUS
Artikel nr.: DA-70626
EAN: 4016032502074
Varenr.: 1003659937
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
DIGITUS - power strip - 3680 Watt
288 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
DIGITUS stikdåse med 3 Schuko-udtag + 3 USB-porte - hvid
-24%289 kr
Før 379 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
DIGITUS stikdåse med 3 Schuko-udtag + 3 USB-porte - hvid billede

Produktinformation

Praktisk stikdåse til hjem og kontorHold styr på strømmen til hverdagens enheder med denne **DIGITUS stikdåse** i hvid. Den kombinerer flere strømudtag med ekstra USB-porte, så du kan tilslutte både klassiske stik og oplade små enheder på ét sted. Ideel på skrivebordet, i stuen eller ved tv-bænken, hvor der ofte mangler udtag.Fleksibel fordeling af strømStikdåsen har tre runde Schuko-udtag og tre USB-porte placeret samlet for nem adgang. Den faste ledning giver dig frihed til at placere den, hvor du har brug for strømfordeling. Et diskret, rent design gør den nem at integrere i moderne indretning, mens de tydelige porte gør daglig brug enkel.Perfekt til dig, der vil samle opladning og strøm i én kompakt løsning og undgå flere klodser i stikkontakten. De markerede USB-udgange hjælper med at vælge passende port til telefoner, tablets eller andre små enheder.Type: Stikdåse med strøm- og USB-udgangeFarve: HvidUdtag: 3 Schuko-udtagUSB-porte: 3 stk. (markeret med forskellige udgangseffekter)Ledningslængde: 1,5 m...

Produktspecifikationer

Mærke: Digitus
Kategori: Stikdåser
Vægt: 0.68g
EAN: 4016032502074
Varenr.: 2120126
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
DIGITUS stikdåse med 3 Schuko-udtag + 3 USB-porte - hvid
-23%309 kr
Før 399 krTidsbegrænset tilbud
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad DIGITUS stikdåse med 3 Schuko-udtag + 3 USB-porte - hvid koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad DIGITUS stikdåse med 3 Schuko-udtag + 3 USB-porte - hvid koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK249 kr249 krKøb
2Proshop DK288 kr327 krKøb
3Boligcenter DK289 kr289 krKøb
4Vivas DK309 kr388 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for DIGITUS stikdåse med 3 Schuko-udtag + 3 USB-porte - hvid

PriceData har fulgt prisen på DIGITUS stikdåse med 3 Schuko-udtag + 3 USB-porte - hvid i 177 dage. Laveste pris i perioden er 234 kr (registreret d. 27. april 2026), højeste er 655 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 442 kr.

Den nuværende pris på 249 kr er 44% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 13 prisfald og 10 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 24 prisændringer for DIGITUS stikdåse med 3 Schuko-udtag + 3 USB-porte - hvid. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 24 prisændringer for DIGITUS stikdåse med 3 Schuko-udtag + 3 USB-porte - hvid de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
26. maj 2026249 kr1 kr (0%)
1. maj 2026250 kr16 kr (7%)
27. apr. 2026234 kr26 kr (10%)
26. apr. 2026260 kr1 kr (0%)
25. apr. 2026259 kr1 kr (0%)
22. apr. 2026260 kr4 kr (2%)
2. apr. 2026264 kr381 kr (59%)
20. mar. 2026645 kr3 kr (0%)
13. mar. 2026648 kr3 kr (0%)
5. mar. 2026645 kr6 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret