Gå til hovedindhold

DIGITUS Professional Line DN-19 09-U-EC - Kabinet - vægmonterbar - grå, RAL 7035 - 9U - 19

Pris fra 991 krtil 2.319 kr
6 forhandlere

Prisforskel: 1.328 kr (57% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på DIGITUS Professional Line DN-19 09-U-EC - Kabinet - vægmonterbar - grå, RAL 7035 - 9U - 19 og køb billigst

6 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 991 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
DIGITUS Professional Line DN-19 09-U-EC Kabinet Grå
991 kr
Til butik
DIGITUS Professional Line DN-19 09-U-EC Kabinet Grå billede

Produktinformation

DIGITUS Professional Line DN-19 09-U-EC - Kabinet - vægmonterbar - grå, RAL 7035 - 9U - 19"

Produktspecifikationer

Mærke: DIGITUS
Artikel nr.: DN-19 09-U-EC
EAN: 4016032221708
Varenr.: 987722826
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
DIGITUS DN-19 09-U-EC - 9U - Wall Mounted Rack Cabinet
1.149 kr
Til butik
DIGITUS DN-19 09-U-EC - 9U - Wall Mounted Rack Cabinet billede

Produktinformation

DIGITUS vægmonteret kabinet Dynamic Basic series er et 9U 19" vægmonteret netværkskabinet designet til omkostningsoptimeret netværksudvidelse i et lysegråt (RAL 7035) stålkabinet. Leveres samlet: klar til øjeblikkelig brug for at reducere installationstiden. Hurtig vægmontering med medfølgende monteringsplade: totrinsinstallation for enkel og sikker placering. Fleksibel kabelindføring: forudstansede udbrud i top, bund og bagpanel understøtter pæn og fleksibel kabelføring. Sikker adgang og overblik: låsbar frontdør i sikkerhedsglas med stålramme og stor åbningsvinkel, samt aftagelig frontdør og sidepaneler for lettere vedligeholdelse. 19" monteringsfleksibilitet: to par galvaniserede 483 mm (19") profilmontageskinner er dybdejusterbare og markeret i højdeenheder for præcis placering af komponenter. Bygget til ventilation og belastning: IP20-kabinet med ventilationsåbninger, tag forberedt til en ventilatorenhed og 60 kg belastningskapacitet for installerede komponenter. Med robust pladestålskonstruktion, integrerede jordpunkter og praktiske adgangsfunktioner understøtter dette vægmonterede kabinet en ryddelig og pålidelig udstyrsinstallation i pladseffektive netværksmiljøer.

Produktspecifikationer

Mærke: DIGITUS
Kategori: Rack skabe
Artikel nr.: DN-19 09-U-EC
EAN: 4016032221708
Varenr.: 2522248
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Digitus Dynamic Basic 19 tommer 9u 60x45 Grå
1.244 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
DIGITUS vægmonteret 19" rackskab Dynamic Basic - 600 × 450 mm, 9U, glasdør, grå
-12%1.499 kr
Før 1.699 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
DIGITUS vægmonteret 19" rackskab Dynamic Basic - 600 × 450 mm, 9U, glasdør, grå
-12%1.519 kr
Før 1.719 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
DIGITUS Professional Line DN-19 09-U-EC - Kabinet - vægmonterbar - grå, RAL 7035 - 9U - 19
2.319 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad DIGITUS Professional Line DN-19 09-U-EC - Kabinet - vægmonterbar - grå, RAL 7035 - 9U - 19 koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad DIGITUS Professional Line DN-19 09-U-EC - Kabinet - vægmonterbar - grå, RAL 7035 - 9U - 19 koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK991 kr991 krKøb
2Proshop DK1.149 kr1.149 krKøb
3Dustin DK1.244 kr1.742,75 krKøb
4Boligcenter DK1.499 kr1.499 krKøb
5Vivas DK1.519 kr2.718 krKøb
6CS MEGASTORE DK2.319 kr2.518 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for DIGITUS Professional Line DN-19 09-U-EC - Kabinet - vægmonterbar - grå, RAL 7035 - 9U - 19

PriceData har fulgt prisen på DIGITUS Professional Line DN-19 09-U-EC - Kabinet - vægmonterbar - grå, RAL 7035 - 9U - 19 i 173 dage. Laveste pris i perioden er 991 kr (registreret d. 24. maj 2026), højeste er 1.243 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.108 kr.

Den nuværende pris på 991 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Prisen er faldet 15% den seneste måned. Der er registreret 13 prisfald og 12 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 26 prisændringer for DIGITUS Professional Line DN-19 09-U-EC - Kabinet - vægmonterbar - grå, RAL 7035 - 9U - 19. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 26 prisændringer for DIGITUS Professional Line DN-19 09-U-EC - Kabinet - vægmonterbar - grå, RAL 7035 - 9U - 19 de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
24. maj 2026991 kr88 kr (8%)
17. maj 20261.079 kr21 kr (2%)
14. maj 20261.058 kr83 kr (7%)
13. maj 20261.141 kr20 kr (2%)
10. maj 20261.161 kr8 kr (1%)
9. maj 20261.169 kr8 kr (1%)
7. maj 20261.161 kr3 kr (0%)
6. maj 20261.164 kr3 kr (0%)
5. maj 20261.161 kr8 kr (1%)
4. maj 20261.169 kr48 kr (4%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret