Gå til hovedindhold

DIGITUS Professional CAT 8.2 Kabel med afskærmning med folie og kobberfletning (SFTP 500m Bulkkabel Yellow RAL 1016

DigitusNetværkskablerEAN: 4016032380542
Pris fra 5.477,11 krtil 9.061 kr
6 forhandlere

Prisforskel: 3.583,89 kr (40% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på DIGITUS Professional CAT 8.2 Kabel med afskærmning med folie og kobberfletning (SFTP 500m Bulkkabel Yellow RAL 1016 og køb billigst

6 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 5477.11 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
DIGITUS Professional - Bulkkabel - SFTP - CAT 8.2 - halogenfri, solid - gul, RAL 1016
5.477,11 kr
Til butik
DIGITUS Professional - Bulkkabel - SFTP - CAT 8.2 - halogenfri, solid - gul, RAL 1016 billede

Produktspecifikationer

Mærke: Digitus
Kategori: Netværkskabler
Farve: 1
Artikel nr.: DK-1843-VH-5
EAN: 4016032380542
Varenr.: 5838122
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Netværkskabel Cat8.2 S/FTP 500 m - DIGITUS
-17%5.899 kr
Før 7.099 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Netværkskabel Cat8.2 S/FTP 500 m - DIGITUS billede

Produktinformation

Højtydende netværkskabel til kravstore installationerDette Cat8.2 installationskabel fra DIGITUS leverer stabil forbindelse til netværk med 40 Gigabit Ethernet og understøtter frekvenser op til 2.000 MHz. Den solide kobberleder og S/FTP-afskærmning sikrer pålidelig dataoverførsel, når du udbygger serverrum, datacentre eller professionelle AV- og IT-installationer. Med en længde på 500 m er kablet velegnet til permanente træk over længere stræk.Designet til professionelle miljøerKablet er halogenfrit (LSZH), hvilket mindsker røgudvikling. Den grønne yderkappe giver tydelig kabelidentifikation i rack og kabelbakker. AWG 22/1 med massive ledere gør det ideelt som installationskabel i struktureret kabling.Kabelstandard: Cat8.2Skærmning: S/FTP (S-STP)Ethernet-hastighed: 40 Gigabit EthernetDataoverførsel: 40.000 Mbit/sFrekvens: 2.000 MHzLeder: Solid kobber, AWG 22/1Kabel længde: 500 mYderkappe: LSZH, grønStik: Ingen (installationskabel)Driftstemperatur: -20 – 75 °COpbevaringstemperatur: -20 – 60 °CSkærmmateriale: Aluminium; afskærmning: JaPakkemål: 39,5 × 34,0 mm (B × D); Pakkevægt: 30 kgIndeholder ikke: Halogen...

Produktspecifikationer

Mærke: Digitus
Kategori: Netværkskabler
Vægt: 26g
EAN: 4016032380542
Varenr.: 1908774
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Netværkskabel Cat8.2 S/FTP 500 m - DIGITUS
-17%5.919 kr
Før 7.119 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Netværkskabel Cat8.2 S/FTP 500 m - DIGITUS billede

Produktinformation

Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Digitus
Kategori: Netværkskabler
Vægt: 26g
EAN: 4016032380542
Varenr.: 1908774
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
DIGITUS Professional CAT 8.2 Kabel med afskærmning med folie og kobberfletning (SFTP 500m Bulkkabel Yellow RAL 1016
7.052 kr
Til butik
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Digitus Bulkkabel Ingen Cat 8.2 500m Grøn
7.494 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
DIGITUS Professional bulk cable - 500 m - yellow RAL 1016 - Gul - 500m
9.061 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad DIGITUS Professional CAT 8.2 Kabel med afskærmning med folie og kobberfletning (SFTP 500m Bulkkabel Yellow RAL 1016 koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad DIGITUS Professional CAT 8.2 Kabel med afskærmning med folie og kobberfletning (SFTP 500m Bulkkabel Yellow RAL 1016 koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CS MEGASTORE DK5.477,11 kr5.676,11 krKøb
2Boligcenter DK5.899 kr5.899 krKøb
3Vivas DK5.919 kr6.178 krKøb
4CompuMail DK7.052 kr7.052 krKøb
5Dustin DK7.494 kr7.580,25 krKøb
6Proshop DK9.061 kr9.061 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for DIGITUS Professional CAT 8.2 Kabel med afskærmning med folie og kobberfletning (SFTP 500m Bulkkabel Yellow RAL 1016

PriceData har fulgt prisen på DIGITUS Professional CAT 8.2 Kabel med afskærmning med folie og kobberfletning (SFTP 500m Bulkkabel Yellow RAL 1016 i 87 dage. Laveste pris i perioden er 5.477,11 kr (registreret d. 9. maj 2026), højeste er 5.664,61 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 5.581 kr.

Den nuværende pris på 5.477,11 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 1 prisfald og 1 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 3 prisændringer for DIGITUS Professional CAT 8.2 Kabel med afskærmning med folie og kobberfletning (SFTP 500m Bulkkabel Yellow RAL 1016. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 3 prisændringer for DIGITUS Professional CAT 8.2 Kabel med afskærmning med folie og kobberfletning (SFTP 500m Bulkkabel Yellow RAL 1016 de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
9. maj 20265.477,11 kr187,5 kr (3%)
4. apr. 20265.664,61 kr62,5 kr (1%)
9. mar. 20265.602,11 kr

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret