Gå til hovedindhold

Digitus DN-19 07-U-SW, Vægmonteret stativ, 7U, 100 kg, Nøglelås, Sort

Pris fra 1.566 krtil 2.237 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 671 kr (30% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 1.193 kr 8. mar.

Sammenlign priser på Digitus DN-19 07-U-SW, Vægmonteret stativ, 7U, 100 kg, Nøglelås, Sort og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1566 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
DIGITUS Professional DN-19 07-U-SW Rack Sort
1.566 kr
Til butik
DIGITUS Professional DN-19 07-U-SW Rack Sort billede

Produktinformation

DIGITUS Professional DN-19 07-U-SW - Kabinet - vægmonterbar - sort, RAL 9005 - 7U - 19"

Produktspecifikationer

Mærke: DIGITUS
Artikel nr.: DN-19 07-U-SW
EAN: 4016032257639
Varenr.: 990014376
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
DIGITUS Professional DN-19 07-U-SW
1.613 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Væghængt 19" netværksskab DIGITUS Unique - 600 × 450 mm, 7U
1.699 kr
Til butik
Væghængt 19" netværksskab DIGITUS Unique - 600 × 450 mm, 7U billede

Produktinformation

Fordele ved væghængt netværksskabHold styr på switch, patchpaneler og andet 19" udstyr i et kompakt, vægmonteret skab. DIGITUS Unique-serien giver en professionel og ryddelig installation med 7U rackkapacitet, låsbar glasfront og aktiv køling for stabil drift. Perfekt til kontor, butik, skole eller teknikrum, hvor pladsen er knap, men kravene til orden og adgang er høje.Gennemtænkt design til sikker og nem adgangSkabet er i sort stål med en stilren front med glas, så du kan se udstyret uden at åbne døren. Sidepaneler medfølger for en lukket og pæn løsning, og den låsbare front øger adgangssikkerheden. Den aktive køling hjælper med at lede varme væk fra udstyret, og den 19" standardbredde (48,3 cm) passer til typiske rackkomponenter.Type: Væghængt rackRackkapacitet: 7UForreste dør: GlasMateriale: StålFarve: SortKøling: AktivMaks. belastning: 100 kgIP-kode: IP20Nøglelås: JaSidepaneler: JaUdvendige mål (H × B × D): 42 × 60 × 45 cmStandardbredde: 48,3 cm (19")Pakkens mål (B × D): 65 × 50 cmPakkevolumen: 152 750 cm³Pakkens vægt: 18 kgVægbeslag inkluderet: Ja...

Produktspecifikationer

Mærke: Digitus
Kategori: Elektronik og Tilslutningsbokse
Vægt: 28.23g
EAN: 4016032257639
Varenr.: 1928477
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Væghængt 19" netværksskab DIGITUS Unique - 600 × 450 mm, 7U
1.719 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Digitus DN-19 07-U-SW, Vægmonteret stativ, 7U, 100 kg, Nøglelås, Sort
2.237 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Digitus DN-19 07-U-SW, Vægmonteret stativ, 7U, 100 kg, Nøglelås, Sort koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Digitus DN-19 07-U-SW, Vægmonteret stativ, 7U, 100 kg, Nøglelås, Sort koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK1.566 kr1.566 krKøb
2Proshop DK1.613 kr1.613 krKøb
3Boligcenter DK1.699 kr1.699 krKøb
4Vivas DK1.719 kr1.978 krKøb
5CS MEGASTORE DK2.237 kr2.436 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Digitus DN-19 07-U-SW, Vægmonteret stativ, 7U, 100 kg, Nøglelås, Sort

PriceData har fulgt prisen på Digitus DN-19 07-U-SW, Vægmonteret stativ, 7U, 100 kg, Nøglelås, Sort i 162 dage. Laveste pris i perioden er 1.185 kr (registreret d. 24. december 2025), højeste er 1.879 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.395 kr.

Den nuværende pris på 1.566 kr er 12% over normalprisen. Prisen er steget 15% den seneste måned. Der er registreret 52 prisfald og 33 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 86 prisændringer for Digitus DN-19 07-U-SW, Vægmonteret stativ, 7U, 100 kg, Nøglelås, Sort. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 86 prisændringer for Digitus DN-19 07-U-SW, Vægmonteret stativ, 7U, 100 kg, Nøglelås, Sort de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
3. jun. 20261.566 kr8 kr (1%)
2. jun. 20261.574 kr16 kr (1%)
1. jun. 20261.590 kr16 kr (1%)
31. maj 20261.606 kr2 kr (0%)
30. maj 20261.604 kr95 kr (6%)
28. maj 20261.699 kr64 kr (4%)
27. maj 20261.763 kr94 kr (6%)
26. maj 20261.669 kr71 kr (4%)
25. maj 20261.740 kr9 kr (1%)
23. maj 20261.749 kr109 kr (7%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret