Gå til hovedindhold

Digitus Dk-1623-vh-305 Netværkskabel Violet 305 M Cat6 F/utp (ftp) Ingen Cat 6 305m Violet

DigitusNetværkskablerEAN: 4016032344063
Pris fra 1.619 krtil 2.419 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 800 kr (33% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Digitus Dk-1623-vh-305 Netværkskabel Violet 305 M Cat6 F/utp (ftp) Ingen Cat 6 305m Violet og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1619 kr. 3 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Digitus Dk-1623-vh-305 Netværkskabel Violet 305 M Cat6 F/utp (ftp) Ingen Cat 6 305m Violet
1.619 kr
Til butik
Digitus Dk-1623-vh-305 Netværkskabel Violet 305 M Cat6 F/utp (ftp) Ingen Cat 6 305m Violet billede

Produktinformation

Cat6 F/UTP-kabel leverer stabil datatransmission op til 250 MHz Massive 23 AWG-ledere reducerer signaltab for pålidelige lange stræk 305 m tromle reducerer samlinger og gør større professionelle installationer hurtigere LSZH violet Jacka begrænser røg og halogen, gør hurtig identifikation lettere CPR-klasse Eca-overholdelse er velegnet til kommercielle indendørs- og kontorprojekter...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Digitus
Kategori: Installationskabel til netværk
Artikel nr.: DK-1623-VH-305
EAN: 4016032344063
Varenr.: 5020050039
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
DIGITUS bulk cable - 305 m - purple - Lilla - 305m
1.964 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Netværkskabel Cat 6 DIGITUS F/UTP installationskabel 305 m - lilla, LSZH
2.399 kr
Til butik
Netværkskabel Cat 6 DIGITUS F/UTP installationskabel 305 m - lilla, LSZH billede

Produktinformation

Fordele ved Cat 6 installationskabelDette DIGITUS Cat 6 F/UTP installationskabel er et solidt valg til struktureret kabling i kontor, hjemmenetværk og rackskabe. Med en længde på 305 m og halogenfri LSZH-kappe får du et kabel, der er velegnet til faste installationer, hvor driftssikkerhed og ryddelig kabelhåndtering er vigtig. Skærmningen (F/UTP) hjælper med at reducere uønsket støj i installationer med mange kabler side om side.Stabil ydeevne i netværketKablet er bygget på massive ledere (23/1 AWG) og understøtter Cat 6 op til 250 MHz, hvilket giver en stabil forbindelse til data- og netværksudstyr. Den lilla farve gør det nemt at identificere netværkssegmenter i patchpaneler og kabelbakker.Kabelstandard: Cat 6Skærmning: F/UTP (FTP)Frekvens: 250 MHzLeder: Solid, 23/1 AWGKappemateriale: LSZH (Low Smoke Zero Halogen)Farve: LillaLængde: 305 mDriftstemperatur: 0 – 50 °COpbevaringstemperatur: -20 – 60 °COprindelsesland: KinaPakkens mål (B × D): 380 × 395 mmPakkens vægt: 17,5 kgPakkevolumen: 41 277,5 cm³...

Produktspecifikationer

Mærke: Digitus
Kategori: Netværkskabler
Vægt: 33.3g
EAN: 4016032344063
Varenr.: 1918941
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Netværkskabel Cat 6 DIGITUS F/UTP installationskabel 305 m - lilla, LSZH
2.419 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Digitus Dk-1623-vh-305 Netværkskabel Violet 305 M Cat6 F/utp (ftp) Ingen Cat 6 305m Violet koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Digitus Dk-1623-vh-305 Netværkskabel Violet 305 M Cat6 F/utp (ftp) Ingen Cat 6 305m Violet koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Dustin DK1.619 kr1.705,25 krKøb
2Proshop DK1.964 kr1.964 krKøb
3Boligcenter DK2.399 kr2.399 krKøb
4Vivas DK2.419 kr3.618 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Digitus Dk-1623-vh-305 Netværkskabel Violet 305 M Cat6 F/utp (ftp) Ingen Cat 6 305m Violet

PriceData har fulgt prisen på Digitus Dk-1623-vh-305 Netværkskabel Violet 305 M Cat6 F/utp (ftp) Ingen Cat 6 305m Violet i 183 dage. Laveste pris i perioden er 1.619 kr (registreret d. 18. februar 2026), højeste er 1.994 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.811 kr.

Den nuværende pris på 1.619 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Der er registreret 9 prisfald og 9 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 18 prisændringer for Digitus Dk-1623-vh-305 Netværkskabel Violet 305 M Cat6 F/utp (ftp) Ingen Cat 6 305m Violet. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 18 prisændringer for Digitus Dk-1623-vh-305 Netværkskabel Violet 305 M Cat6 F/utp (ftp) Ingen Cat 6 305m Violet de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
24. apr. 20261.619 kr125 kr (7%)
9. apr. 20261.744 kr125 kr (8%)
7. mar. 20261.619 kr62 kr (4%)
6. mar. 20261.681 kr62 kr (4%)
18. feb. 20261.619 kr194 kr (11%)
14. feb. 20261.813 kr2 kr (0%)
13. feb. 20261.811 kr2 kr (0%)
12. feb. 20261.813 kr2 kr (0%)
10. feb. 20261.811 kr183 kr (9%)
28. jan. 20261.994 kr183 kr (10%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret