Gå til hovedindhold

Digitus Dk-1521-v-305 Netværkskabel Grå 305 M Cat5e F/utp (ftp) Ingen Cat 5e 305m Grå

DigitusNetværkskablerEAN: 4016032241126
Pris fra 1.139 krtil 1.744 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 605 kr (35% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 1.129 kr 21. maj

Sammenlign priser på Digitus Dk-1521-v-305 Netværkskabel Grå 305 M Cat5e F/utp (ftp) Ingen Cat 5e 305m Grå og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1139 kr. 3 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Netværkskabel Cat5e DIGITUS F/UTP installationskabel 305 m - grå
1.139 kr
Til butik
Netværkskabel Cat5e DIGITUS F/UTP installationskabel 305 m - grå billede

Produktinformation

Stabilt netværkskabel til faste installationerDette Cat5e F/UTP installationskabel fra DIGITUS er et pålideligt valg til kontor, bolig og små serverrum. Kablet leveres som 305 m trækboks, så du kan lægge præcise længder til patchpaneler, vægdåser og netværksudtag. Skærmningen (F/UTP) hjælper med at minimere uønsket støj i miljøer med mange kabler, og den massive leder sikrer stabile forbindelser til 10/100/1000Base‑T netværk.Hvorfor vælge dette Cat5e installationskabel?Med PVC-kappe i grå farve og AWG 24/1 massiv kobberleder er kablet oplagt til permanente netværksinstallationer. Det er klassificeret i kabelklasse D og egner sig til Gigabit Ethernet i almindelige datanet.Kabelstandard: Cat5eKablingsteknologi: 10/100/1000Base‑T(X)Skærmning: F/UTP (FTP)Leder: Massiv (AWG 24/1)Kontakter: Ingen stik monteretKontaktbelægning: GuldKappemateriale: PVCFarve: GråLængde: 305 mKabelklasse: DPakkemål: 40,0 × 21,0 cm (B × D)Pakkens vægt: 13,5 kgPakkevolumen: 35 280 cm³...

Produktspecifikationer

Mærke: Digitus
Kategori: Netværkskabler
Vægt: 13.17g
EAN: 4016032241126
Varenr.: 1913464
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Netværkskabel Cat5e DIGITUS F/UTP installationskabel 305 m - grå
1.159 kr
Til butik
Netværkskabel Cat5e DIGITUS F/UTP installationskabel 305 m - grå billede

Produktinformation

Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Digitus
Kategori: Netværkskabler
Vægt: 13.17g
EAN: 4016032241126
Varenr.: 1913464
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Digitus Dk-1521-v-305 Netværkskabel Grå 305 M Cat5e F/utp (ftp) Ingen Cat 5e 305m Grå
-0%1.556 kr
Før 1.556,25 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Digitus Dk-1521-v-305 Netværkskabel Grå 305 M Cat5e F/utp (ftp) Ingen Cat 5e 305m Grå billede

Produktinformation

Understøtter 10/100/1000Base-T, muliggør gigabitnetværk F/UTP-folieskærm reducerer EMI, holder signalerne på kontoret stabile 305 m tromle reducerer samlinger på lange stræk, gør installationer hurtigere Massive 24 AWG-ledere er ideelle til faste installationer PVC-mantel og Eca CPR-klassificering opfylder standard bygningsregler...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Digitus
Kategori: Installationskabel til netværk
Artikel nr.: DK-1521-V-305
EAN: 4016032241126
Varenr.: 5020050045
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
DIGITUS bulk cable - 305 m - grey - Grå - 305m
1.744 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Digitus Dk-1521-v-305 Netværkskabel Grå 305 M Cat5e F/utp (ftp) Ingen Cat 5e 305m Grå koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Digitus Dk-1521-v-305 Netværkskabel Grå 305 M Cat5e F/utp (ftp) Ingen Cat 5e 305m Grå koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Boligcenter DK1.139 kr1.139 krKøb
2Vivas DK1.159 kr1.328 krKøb
3Dustin DK1.556 kr1.642,25 krKøb
4Proshop DK1.744 kr1.744 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Digitus Dk-1521-v-305 Netværkskabel Grå 305 M Cat5e F/utp (ftp) Ingen Cat 5e 305m Grå

PriceData har fulgt prisen på Digitus Dk-1521-v-305 Netværkskabel Grå 305 M Cat5e F/utp (ftp) Ingen Cat 5e 305m Grå i 181 dage. Laveste pris i perioden er 1.129 kr (registreret d. 5. maj 2026), højeste er 1.999 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.415 kr.

Den nuværende pris på 1.139 kr er 20% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er steget 1% den seneste måned. Der er registreret 15 prisfald og 13 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 28 prisændringer for Digitus Dk-1521-v-305 Netværkskabel Grå 305 M Cat5e F/utp (ftp) Ingen Cat 5e 305m Grå. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 28 prisændringer for Digitus Dk-1521-v-305 Netværkskabel Grå 305 M Cat5e F/utp (ftp) Ingen Cat 5e 305m Grå de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
23. maj 20261.139 kr10 kr (1%)
21. maj 20261.129 kr10 kr (1%)
15. maj 20261.139 kr10 kr (1%)
13. maj 20261.129 kr10 kr (1%)
7. maj 20261.139 kr10 kr (1%)
5. maj 20261.129 kr115 kr (9%)
2. maj 20261.244 kr62 kr (5%)
1. maj 20261.306 kr62 kr (5%)
30. apr. 20261.244 kr62 kr (5%)
15. apr. 20261.306 kr63 kr (5%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret