Gå til hovedindhold

Digitalkamera spejlløst Olympus OM-D E‑M10 Mark IV 20,3 MP sort + 14-42 mm

OlympusDigitalkameraerEAN: 4545350053314
Pris fra 4.998 krtil 6.765 kr
7 forhandlere

Prisforskel: 1.767 kr (26% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Digitalkamera spejlløst Olympus OM-D E‑M10 Mark IV 20,3 MP sort + 14-42 mm og køb billigst

7 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 4998 kr. 6 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Olympus OM-D E-M10 Mark IV 20.3Megapixel Sort Digitalkamera
4.998 kr
Til butik
Olympus OM-D E-M10 Mark IV 20.3Megapixel Sort Digitalkamera billede

Produktinformation

Olympus OM-D E-M10 Mark IV - Digitalkamera - spejlløst - 20.3 MP - Four Thirds - 4K / 30 fps - 3x optisk zoom M.Zuiko Digital 14-42 mm II objektiv - Wi-Fi, Bluetooth - sort

Produktspecifikationer

Mærke: Olympus
Artikel nr.: V207132BE000
EAN: 4545350053314
Varenr.: 1000247135
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Fotoaparatas Olympus OM-D E-M10 Mark IV + ED 14-42mm EZ PANCAKE (Juodas)
5.325 kr
Til butik
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
OM Digital Solutions Olympus OM-D E-M10 Mark IV + 14-42 mm EZ, sort
5.602 kr
Til butik
OM Digital Solutions Olympus OM-D E-M10 Mark IV + 14-42 mm EZ, sort billede

Produktinformation

Olympus OM-D E-M10 Mark IV er et kompakt og let kamera, der gør det nemt at tage professionelle billeder. Takket være sin størrelse er det også den perfekte rejsekammerat, uanset hvor du befinder dig, Olympus OM-D E-M10 Mark IV er et kompakt og let kamera, hvor du nemt kan tage professionelle billeder. Størrelsen gør det også til den perfekte rejsekammerat, uanset hvor du befinder dig. Den effektive 5-akset billedstabilisator gør dette kamera til det perfekte værktøj til at forevige hvert øjeblik i fremragende kvalitet. Den nedklappelige LCD-skærm er perfekt til at tage selfies, og den præcise elektroniske søger giver brugerne frihed til at nyde deres egen unikke fotograferingsstil. Olympus OM-D E-M10 Mark IV er udstyret med en Live MOS 20-megapixel Micro Four Thirds-sensor. Dens følsomhed strækker sig helt op til ISO 25600, og den effektive 5-akset billedstabilisator gør det nemmere at tage billeder uden stativ. E-M10 Mark IV har forbedret autofokus i forhold til forgængermodellen. Ansigtsprioriteret AF / øjenregistrerings-AF fokuserer nu både på ansigter, der er vendt lige frem, og på ansigter, der er vendt nedad. Brugervenligheden forbedres yderligere af den vippbare berøringsskærm samt den højkvalitative elektroniske søger, hvor du kan overvåge indstillingerne i realtid, så du kan styre dit kamera ned til mindste detalje og få det bedste ud af dine fotos. Wi-Fi og Bluetooth® indbygget i kamerahuset gør det muligt at overføre fotos og videoer til din smartphone eller dele dem på sociale medier nemt ved hjælp af OI.Share-smartphone-appen. Den tilsluttede smartphone kan også bruges til fjernfotografering via Bluetooth, hvis det ønskes. Appen indeholder kameraets vejledning og instruktionsvideoer til at lære fotograferingsmetoder og -teknikker. Olympus OM-D E-M10 Mark IV er også et fremragende videokamera. Det har en meget højkvalitets autofokus, der låser sig godt fast på motivet, måske markedets bedste billedstabilisator samt en fremadvendt skærm. Kameraet optager naturligvis 4K-video. Alt dette gør det til et fremragende værktøj for vloggere, som kan have det med sig i hverdagen. Der findes et bredt udvalg af objektiver til Micro Four Thirds-bajonetten, der dækker mange forskellige optagesituationer. Hukommelseskortet sælges separat. Sensor: 17,3 x 13 mm 4/3" Live MOS, 20 Mpix, Bajonet: Micro Four Thirds, processor: TruePic VIII, fokuspunkter: 125 fokuspunkter, følsomhed: ISO 100 - 25600, lukkertider: 60 - 1/4000 s, blitzsynkronisering: 1/250 s, seriebilleder: 15 billeder/sek. videooptagelse: maks. 4K 30p IPB 102 Mbps, søger: EVF 2,36 M pixel, skærm: 7,6 cm berøringsskærm, 1 mio. punkter, hukommelseskortport: SD (HC/XC) UHS-I, mikrofonindgang: Nej, hovedtelefonstik: Nej, andre tilslutninger: HDMI Micro, USB, Trådløs: Wi-Fi + Bluetooth, Mål: 121 x 84,6 x 49 mm, Vægt: 383 g (ekskl. objektiv), Indhold i salgspakken: kamera, 14-42 mm EZ-objektiv, objektivdæksel foran og bagpå, batteri (BLS-50), USB-adapter til strømforsyning, USB-kabel, kamerahusdæksel, skulderrem, 17,3 x 13 mm 4/3" Live MOS, 20 Mpix, 125 fokusområder, ISO 100-25600, 4K-video, 5-akset billedstabilisator i sensoren, Denne tekst er automatisk oversat, og der kan forekomme fejl.

Produktspecifikationer

Kategori: Kamera
EAN: 4545350053314
Varenr.: D39768
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Digitalkamera spejlløst Olympus OM-D E‑M10 Mark IV 20,3 MP sort + 14-42 mm
-3%5.799 kr
Før 5.999 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Digitalkamera spejlløst Olympus OM-D E‑M10 Mark IV 20,3 MP sort + 14-42 mm
-3%5.819 kr
Før 6.019 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Olympus OM-D E-M10 Mark IV 20.3Megapixel Sort Digitalkamera
5.899 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Olympus OM-D E-M10 Mark IV
6.765 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Digitalkamera spejlløst Olympus OM-D E‑M10 Mark IV 20,3 MP sort + 14-42 mm koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Digitalkamera spejlløst Olympus OM-D E‑M10 Mark IV 20,3 MP sort + 14-42 mm koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK4.998 kr4.998 krKøb
2CS MEGASTORE DK5.325 kr5.325 krKøb
3Teknikproffset DK5.602 kr5.661 krKøb
4Boligcenter DK5.799 kr5.799 krKøb
5Vivas DK5.819 kr5.888 krKøb
6Ultrashop5.899 kr5.899 krKøb
7Proshop DK6.765 kr6.765 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Digitalkamera spejlløst Olympus OM-D E‑M10 Mark IV 20,3 MP sort + 14-42 mm

PriceData har fulgt prisen på Digitalkamera spejlløst Olympus OM-D E‑M10 Mark IV 20,3 MP sort + 14-42 mm i 182 dage. Laveste pris i perioden er 4.998 kr (registreret d. 1. juni 2026), højeste er 7.899 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 5.544 kr.

Den nuværende pris på 4.998 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Prisen er faldet 7% den seneste måned. Der er registreret 41 prisfald og 32 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 72 prisændringer for Digitalkamera spejlløst Olympus OM-D E‑M10 Mark IV 20,3 MP sort + 14-42 mm. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 72 prisændringer for Digitalkamera spejlløst Olympus OM-D E‑M10 Mark IV 20,3 MP sort + 14-42 mm de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
1. jun. 20264.998 kr327 kr (6%)
30. maj 20265.325 kr43 kr (1%)
29. maj 20265.368 kr23 kr (0%)
28. maj 20265.391 kr1 kr (0%)
27. maj 20265.392 kr24 kr (0%)
26. maj 20265.368 kr24 kr (0%)
23. maj 20265.392 kr24 kr (0%)
22. maj 20265.368 kr23 kr (0%)
21. maj 20265.391 kr1 kr (0%)
20. maj 20265.392 kr24 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret