Gå til hovedindhold

Dial 45 Pendel Black Nordlux - Stue - Metal

NordluxLamperEAN: 5704924013737
Pris fra 491 krtil 778 kr
7 forhandlere

Prisforskel: 287 kr (37% besparelse)

Tidsbegrænset tilbud

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Dial 45 Pendel Black Nordlux - Stue - Metal og køb billigst

7 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 491 kr. 7 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Lamper.dk
TrustScore 5 ud af 54,8
E-mærke certificeret
Dial 45 pendel, sort
-30%491 kr
Før 700 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Dial 45 pendel, sort billede

Produktinformation

Nordlux Dial 45 pendel, sort - designet af Says Who Den smukke Dial pendel findes i flere farver i størrelserne Ø25 og i Ø45. Dial pendlen har et enkelt nordisk design med rene linjer. Pendlen giver et godt lys i rummet, da skærmen gør det muligt at en ma...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Nordlux
Kategori: Nordlux
Farve: Sort
EAN: 5704924013737
Varenr.: 2213353003
Gå til LampeGuru.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Nordlux Dial pendel, sort, Ø45 cm
519 kr
Til butik
Nordlux Dial pendel, sort, Ø45 cm billede

Produktinformation

50'er inspireret pendel Savner du også de gamle lamper, som altid var at finde i de danske hjem tilbage i 50'erne og 60'erne? Så er du landet på den helt rigtige lampeserie fra danske Nordlux. Dial er en større serie af bl.a. bordlamper, gulvl

Produktspecifikationer

Mærke: Nordlux
Kategori: Lampetyper
Farve: black
Størrelse: 450x450x175 mm
EAN: 5704924013737
Varenr.: 4241013739
Gå til Lampemesteren DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Dial 45 Pendel Black Nordlux - Stue - Metal
-24%533 kr
Før 700 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Dial 45 Pendel Black Nordlux - Stue - Metal billede

Produktinformation

Design Says Who for Dial er en skøn forening af moderne og retroinspirerede elementer i et skønt design, der trækker tydelige linjer tilbage til den karakterfulde stil fra 50’erne og 60’erne. Lampen er en del af en hel serie udtænkt af den danske designgruppe Says Who for Nordlux. Lampens enkeltelementer indgår i en geometrisk konstruktion, der giver den et særligt formorienteret udtryk og spreder lyset effektivt ud til omgivelserne. Lampen er bestykket med en standardfatning, der passer til mange forskellige pæremodeller. Når man tænder for lampen, skinner lyset ud gennem den brede åbning i bunden af skærmen, så man får et klart og direkte downlight. Lampen fås både i en hvid, grå og gul nuance og er en del af en større serie, der indbefatter gulv-, bord- og væglamper samt pendler i flere størrelser.

Produktspecifikationer

Mærke: Nordlux
Kategori: Pendler
Materiale: Metal
Artikel nr.: 2213353003
EAN: 5704924013737
Varenr.: 70005712
Gå til LavprisEl
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Nordlux Dial pendel, sort, Ø45 cm
540 kr
Til butik
Gå til Greenline
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Nordlux Dial pendel, sort, Ø45 cm
559 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Nordlux Dial 45 pendel, sort
588 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Nordlux Dial pendel, sort, Ø45 cm
778 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Dial 45 Pendel Black Nordlux - Stue - Metal koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Dial 45 Pendel Black Nordlux - Stue - Metal koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Lamper.dk491 kr491 krKøb
2LampeGuru.dk519 kr519 krKøb
3Lampemesteren DK533 kr533 krKøb
4LavprisEl540 kr540 krKøb
5Greenline559 kr559 krKøb
6Proshop DK588 kr627 krKøb
7BilligVVS DK778 kr778 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Dial 45 Pendel Black Nordlux - Stue - Metal

PriceData har fulgt prisen på Dial 45 Pendel Black Nordlux - Stue - Metal i 179 dage. Laveste pris i perioden er 491 kr (registreret d. 4. december 2025), højeste er 519 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 497 kr.

Den nuværende pris på 491 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Prisen er faldet 5% den seneste måned. Der er registreret 3 prisfald og 3 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 7 prisændringer for Dial 45 Pendel Black Nordlux - Stue - Metal. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 7 prisændringer for Dial 45 Pendel Black Nordlux - Stue - Metal de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
17. maj 2026491 kr28 kr (5%)
16. maj 2026519 kr28 kr (6%)
6. feb. 2026491 kr9 kr (2%)
5. feb. 2026500 kr9 kr (2%)
27. dec. 2025491 kr8 kr (2%)
26. dec. 2025499 kr8 kr (2%)
4. dec. 2025491 kr

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret