Gå til hovedindhold

DeWALT DCN930N-XJ, Sømpistol, Vinklet magasin, 9 cm, 2,8 mm, Batteri, 18 V

DewaltRedskaberBørsteløs XR motorProfessionel bygge- og renoveringsarbejdeEAN: 5902013967927

DEWALT DCN930N-XJ 18V XR børsteløs sømpistol med kraftig ydeevne til tømmerkonstruktioner. Kompakt design til 400mm bjælkeafstand. Leveres uden batteri. Læs mere

Pris fra 3.234 krtil 7.527 kr
8 forhandlere

Prisforskel: 4.293 kr (57% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 3.216 kr 28. mar.

Sammenlign priser på DeWALT DCN930N-XJ, Sømpistol, Vinklet magasin, 9 cm, 2,8 mm, Batteri, 18 V og køb billigst

8 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 3234 kr. 6 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
DeWalt DCN930N-XJ 18V XR Sømpistol intet batteri
3.234 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Dewalt Cordless Brushless Framing Nail Gun (Solo)
3.399 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
DeWALT DCN930N-XJ, Sømpistol, Vinklet magasin, 9 cm, 2,8 mm, Batteri, 18 V
3.443 kr
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
DeWalt DCN930N-XJ 18V XR Sømpistol intet batteri
3.859 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
DeWALT DCN930N 18V sømpistol 33° - 64-90 mm
-2%3.999 kr
Før 4.099 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
DeWALT DCN930N 18V sømpistol 33° - 64-90 mm
-2%4.019 kr
Før 4.119 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
DEWALT 18V XR 33GA 90 mm sømpistol DCN930N-XJ
4.063,15 kr
Til butik
Gå til Homeshop DK
TrustScore 5 ud af 54,6
E-mærke certificeret
Dewalt 18V XR 33GA 90 mm sømpistol, Solo - DCN930N-XJ
7.527 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad DeWALT DCN930N-XJ, Sømpistol, Vinklet magasin, 9 cm, 2,8 mm, Batteri, 18 V koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad DeWALT DCN930N-XJ, Sømpistol, Vinklet magasin, 9 cm, 2,8 mm, Batteri, 18 V koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK3.234 kr3.234 krKøb
2Proshop DK3.399 kr3.399 krKøb
3CS MEGASTORE DK3.443 kr3.443 krKøb
4Ultrashop3.859 kr3.859 krKøb
5Boligcenter DK3.999 kr3.999 krKøb
6Vivas DK4.019 kr4.098 krKøb
7EL-GROSSISTEN4.063,15 kr4.063,15 krKøb
8Homeshop DK7.527 kr7.527 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

DEWALT DCN930N-XJ 18V XR Sømpistol

Dewalt

DEWALT DCN930N-XJ 18V XR børsteløs sømpistol med kraftig ydeevne til tømmerkonstruktioner. Kompakt design til 400mm bjælkeafstand. Leveres uden batteri.

• sømpistol
• nailer
• dewalt søm
• 18v værktøj
• børsteløs sømpistol
• tømmerværktøj
• byggepistol
• Professionel bygge- og renoveringsarbejde
• Børsteløs XR motor

Beskrivelse

DEWALT DCN930N-XJ 18V XR sømpistol er en professionel, batteridrevet sømpistol med børsteløs motor, der leverer uovertruffen kraft og holdbarhed. Designet til krævende opgaver som tømmerkonstruktioner, stolper og taglægter. Den innovative børsteløse motor eliminerer behovet for benzin og sikrer ensartet ydeevne. Magnesiummagasin og robust drivblad sikrer lang holdbarhed. Kompakt design passer mellem 400mm bjælkeafstand. Justerbart dybdeområde og forbedret magasinindlæsning. To driftstilstande: bump-tilstand til præcision og sekventiel tilstand til højhastighedsopgaver med op til 2 søm per sekund. Leveres uden batteri og lader.

Specifikationer

motor:Børsteløs XR motor
vægt:4,71 kg
magasin:Magnesium konstruktion
sømtype:33GA vinklede søm
hastighed:Op til 2 søm/sekund
spænding:18 V
inkluderet:Bæltekrog og spidsbeskyttelse
sømlængde:50-90 mm
bjælkeafstand:Passer mellem 400mm
driftstilstande:Bump og sekventiel
kompatible_batterier:DEWALT 18V XR

Ofte stillede spørgsmål3 spørgsmål

Hvilke søm kan den bruge?

Den bruger 33GA vinklede søm i længder fra 50-90mm, perfekt til tømmerkonstruktioner og byggearbejde.

Følger der batteri med?

Nej, denne model leveres som solo-version uden batteri og lader. Den er kompatibel med alle DEWALT 18V XR batterier.

Hvad er fordelen ved børsteløs motor?

Børsteløs motor giver længere levetid, højere effektivitet og eliminerer behovet for benzin eller kompressor.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for DeWALT DCN930N-XJ, Sømpistol, Vinklet magasin, 9 cm, 2,8 mm, Batteri, 18 V

PriceData har fulgt prisen på DeWALT DCN930N-XJ, Sømpistol, Vinklet magasin, 9 cm, 2,8 mm, Batteri, 18 V i 168 dage. Laveste pris i perioden er 3.101 kr (registreret d. 28. januar 2026), højeste er 3.388 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 3.248 kr.

Den nuværende pris på 3.234 kr er tæt på normalprisen. Prisen er faldet 1% den seneste måned. Der er registreret 21 prisfald og 14 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 36 prisændringer for DeWALT DCN930N-XJ, Sømpistol, Vinklet magasin, 9 cm, 2,8 mm, Batteri, 18 V. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 36 prisændringer for DeWALT DCN930N-XJ, Sømpistol, Vinklet magasin, 9 cm, 2,8 mm, Batteri, 18 V de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
24. maj 20263.234 kr43 kr (1%)
23. maj 20263.277 kr43 kr (1%)
17. maj 20263.234 kr43 kr (1%)
16. maj 20263.277 kr43 kr (1%)
9. maj 20263.234 kr1 kr (0%)
8. maj 20263.233 kr58 kr (2%)
7. maj 20263.291 kr57 kr (2%)
6. maj 20263.234 kr35 kr (1%)
5. maj 20263.269 kr1 kr (0%)
4. maj 20263.270 kr11 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret