Gå til hovedindhold

DeWALT DCMCS575N-XJ kædesav - 54 V, 50 cm sværd (solo)

DewaltRedskaberEAN: 5035048751572
Pris fra 2.770 krtil 6.822 kr
7 forhandlere

Prisforskel: 4.052 kr (59% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 2.708 kr 4. apr.

Sammenlign priser på DeWALT DCMCS575N-XJ kædesav - 54 V, 50 cm sværd (solo) og køb billigst

7 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 2770 kr. 6 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
DeWALT DCMCS575N-XJ kædesav
2.770 kr
Til butik
DeWALT DCMCS575N-XJ kædesav billede

Produktinformation

DeWALT DCMCS575N-XJ. Antal pr. pakke: 1 stk

Produktspecifikationer

Mærke: DeWALT
Artikel nr.: DCMCS575N-XJ
EAN: 5035048751572
Varenr.: 1000618230
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
DeWALT DCMCS575N-XJ Kædesav - 50 cm - 54 V - SOLO
2.781 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Dewalt DCMCS575N-XJ Chainsaw (Solo)
2.850 kr
Til butik
Dewalt DCMCS575N-XJ Chainsaw (Solo) billede

Produktinformation

DCMCS575N-XJ er designet til professionelle landskabsarkitekturanvendelser og er en batteridrevet motorsav, der leverer 20 % mere effekt og mere end dobbelt så stort maksimalt drejningsmoment som en 50,2 cm³ benzindrevet motorsav, uden batteri og oplader.

Produktspecifikationer

Mærke: Dewalt
Kategori: Kaedesav
Artikel nr.: DCMCS575N-XJ
EAN: 5035048751572
Varenr.: 3413480
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
DeWALT DCMCS575N-XJ kædesav - 54 V, 50 cm sværd (solo)
3.099 kr
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
DeWALT DCMCS575N-XJ kædesav - 54 V, 50 cm sværd (solo)
3.119 kr
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
DeWALT DCMCS575N-XJ kædesav
3.639 kr
Til butik
Gå til Homeshop DK
TrustScore 5 ud af 54,6
E-mærke certificeret
Dewalt 54V kædesav 50cm solo - DCMCS575N-XJ
6.822 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad DeWALT DCMCS575N-XJ kædesav - 54 V, 50 cm sværd (solo) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad DeWALT DCMCS575N-XJ kædesav - 54 V, 50 cm sværd (solo) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK2.770 kr2.770 krKøb
2CS MEGASTORE DK2.781 kr2.781 krKøb
3Proshop DK2.850 kr2.850 krKøb
4Boligcenter DK3.099 kr3.099 krKøb
5Vivas DK3.119 kr3.308 krKøb
6Ultrashop3.639 kr3.639 krKøb
7Homeshop DK6.822 kr6.822 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for DeWALT DCMCS575N-XJ kædesav - 54 V, 50 cm sværd (solo)

PriceData har fulgt prisen på DeWALT DCMCS575N-XJ kædesav - 54 V, 50 cm sværd (solo) i 183 dage. Laveste pris i perioden er 2.538 kr (registreret d. 2. december 2025), højeste er 2.849 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 2.756 kr.

Den nuværende pris på 2.770 kr er tæt på normalprisen. Prisen er faldet 1% den seneste måned. Der er registreret 27 prisfald og 23 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 50 prisændringer for DeWALT DCMCS575N-XJ kædesav - 54 V, 50 cm sværd (solo). Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 50 prisændringer for DeWALT DCMCS575N-XJ kædesav - 54 V, 50 cm sværd (solo) de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
23. maj 20262.770 kr11 kr (0%)
21. maj 20262.781 kr1 kr (0%)
20. maj 20262.782 kr24 kr (1%)
18. maj 20262.758 kr12 kr (0%)
16. maj 20262.770 kr11 kr (0%)
15. maj 20262.781 kr11 kr (0%)
14. maj 20262.792 kr43 kr (2%)
8. maj 20262.749 kr43 kr (2%)
6. maj 20262.792 kr24 kr (1%)
2. maj 20262.768 kr11 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret