Gå til hovedindhold

DeWALT DCF900NT-XJ 18V slagnøgle 1/2" - uden batteri

DewaltRedskaberEAN: 5035048743324
Pris fra 2.008 krtil 2.349 kr
6 forhandlere

Prisforskel: 341 kr (15% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 1.899 kr 12. maj

Sammenlign priser på DeWALT DCF900NT-XJ 18V slagnøgle 1/2" - uden batteri og køb billigst

6 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 2008 kr. 6 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
DeWalt DCF900NT-XJ 18V Slagnøgle Intet batteri 1/2"
2.008 kr
Til butik
DeWalt DCF900NT-XJ 18V Slagnøgle Intet batteri 1/2" billede

Produktinformation

DeWalt DCF900NT-XJ - 18V - Slagnøgle - 1/2" tilslutning - Intet batteri

Produktspecifikationer

Mærke: DeWALT
Artikel nr.: DCF900NT-XJ
EAN: 5035048743324
Varenr.: 1001105607
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Dewalt DCF900NT-XJ Cordless Impact Driver
2.053 kr
Til butik
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
DeWALT DCF900NT-XJ 18V Slagnøgle Intet batteri 1/2
2.105 kr
Til butik
DeWALT DCF900NT-XJ 18V Slagnøgle Intet batteri 1/2 billede

Produktinformation

Perform the most demanding jobs with the power of the DeWalt 18V XR 1/2’ Nutrunner. With impressive torque and precision, this tool is ideal for large pipe flanges, grooved couplings, wheel loops, concrete anchor bolts and other heavy-duty nut driver applications. Product overview: - 18V XR 1/2’ Nutrunner with locking ring for quick socket changes. - Impressive 1356 Nm maximum tightening torque and 1898 Nm maximum loosening torque. - Precision mode prevents forward overtightening and reverse run-out, providing additional user control. - 4-position push button switch for easy speed change and LED brightness adjustment. - Supplied without battery and charger in a TSTAK storage box. Additional Features, - Variable speed control gives complete control over all applications. - Efficient brushless motor for high performance, longer tool life and compact design. - Bright white LED with delay function for improved visibility and functionality. - Comfortable XR grip and rubber switch for increased application comfort and maximum control. Includes: - 1 pc TSTAK storage box. This is a reliable tool that provides both power and precision for demanding nutrunner applications. The brushless motor and user-friendly features make it an indispensable tool for professional users.

Produktspecifikationer

Mærke: DeWalt
Kategori: Boremaskiner
EAN: 5035048743324
Varenr.: D13643
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Slagnøgle 1/2" DeWALT XR 18 V uden kulbørster
-15%2.199 kr
Før 2.599 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Slagnøgle 1/2" DeWALT XR 18 V uden kulbørster
-15%2.219 kr
Før 2.619 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
DeWalt DCF900NT-XJ 18V Slagnøgle Intet batteri 1/2
2.349 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad DeWALT DCF900NT-XJ 18V slagnøgle 1/2" - uden batteri koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad DeWALT DCF900NT-XJ 18V slagnøgle 1/2" - uden batteri koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK2.008 kr2.008 krKøb
2Proshop DK2.053 kr2.053 krKøb
3Teknikproffset DK2.105 kr2.174 krKøb
4Boligcenter DK2.199 kr2.199 krKøb
5Vivas DK2.219 kr2.298 krKøb
6Ultrashop2.349 kr2.349 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for DeWALT DCF900NT-XJ 18V slagnøgle 1/2" - uden batteri

PriceData har fulgt prisen på DeWALT DCF900NT-XJ 18V slagnøgle 1/2" - uden batteri i 180 dage. Laveste pris i perioden er 1.899 kr (registreret d. 12. maj 2026), højeste er 2.319 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.977 kr.

Den nuværende pris på 2.008 kr er 2% over normalprisen. Prisen er steget 6% den seneste måned. Der er registreret 18 prisfald og 14 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 33 prisændringer for DeWALT DCF900NT-XJ 18V slagnøgle 1/2" - uden batteri. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 33 prisændringer for DeWALT DCF900NT-XJ 18V slagnøgle 1/2" - uden batteri de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
30. maj 20262.008 kr24 kr (1%)
29. maj 20261.984 kr11 kr (1%)
28. maj 20261.995 kr1 kr (0%)
27. maj 20261.996 kr12 kr (1%)
26. maj 20262.008 kr24 kr (1%)
25. maj 20261.984 kr12 kr (1%)
24. maj 20261.996 kr12 kr (1%)
23. maj 20261.984 kr11 kr (1%)
22. maj 20261.995 kr1 kr (0%)
21. maj 20261.996 kr12 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret