Gå til hovedindhold

Dewalt Dcb546 18v/54v 6.0 / 2.0ah Li-ion Flexvolt Xr Slide

DewaltRedskaberEAN: 5035048646298
Pris fra 772 krtil 1.650 kr
10 forhandlere

Prisforskel: 878 kr (53% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 743 kr 25. maj

Sammenlign priser på Dewalt Dcb546 18v/54v 6.0 / 2.0ah Li-ion Flexvolt Xr Slide og køb billigst

10 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 772 kr. 8 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
DeWALT Akku DCB546 Batteri 2.000 mAh
772 kr
Til butik
DeWALT Akku DCB546 Batteri 2.000 mAh billede

Produktinformation

DeWALT Akku DCB546 - Batteri - 18/54V 6/2Ah - Kompatibelt med 18V XR og 54V XR Flexvolt værktøj

Produktspecifikationer

Mærke: DeWALT
Artikel nr.: DCB546-XJ
EAN: 5035048646298
Varenr.: 991375263
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Dewalt DCB546
846 kr
Til butik
Gå til LavprisVærktøj
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
DeWalt XR Flexvolt batteri 18/54V 6,0/2,0Ah
938 kr
Til butik
DeWalt XR Flexvolt batteri 18/54V 6,0/2,0Ah billede

Produktinformation

DeWalt XR Flexvolt batteri 18/54V 6,0/2,0Ah som passer til alt DeWalt XR Flexvolt værktøj. Dewalt flexwolt batteri med 2 ydelsesmuligheder Flexvolt batterierne kan bruges til maskiner som både bruger 18V og 54V. Bruges batteriet i en maskine som bruger 18...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: DeWalt
Kategori: Tilbehør
Størrelse: 18/54V 6,0/2,0Ah
EAN: 5035048646298
Varenr.: 881413401
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
DeWALT Akku DCB546 Batteri 2.000 mAh
1.029 kr
Til butik
Gå til Gucca.dk
TrustScore 5 ud af 54,7
Dewalt Dcb546 18v/54v 6.0 / 2.0ah Li-ion Flexvolt Xr Slide
1.109,95 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Batteri til elværktøj DeWALT XR FlexVolt 18/54V 6,0 Ah
-9%1.119 kr
Før 1.229 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Batteri til elværktøj DeWALT XR FlexVolt 18/54V 6,0 Ah
-9%1.139 kr
Før 1.249 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
DeWALT DCB546 18V/54V 6.0 / 2.0Ah Li-ion FlexVolt XR Slide
1.296 kr
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
Dewalt Flexvolt batteri, 18V/6,0Ah el. 54V/2,0Ah
1.308,28 kr
Til butik
Gå til Homeshop DK
TrustScore 5 ud af 54,6
E-mærke certificeret
Dewalt Dcb546 54v Flexvolt Batteri Xr 6ah
1.650 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 10 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Dewalt Dcb546 18v/54v 6.0 / 2.0ah Li-ion Flexvolt Xr Slide koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 10 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Dewalt Dcb546 18v/54v 6.0 / 2.0ah Li-ion Flexvolt Xr Slide koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK772 kr772 krKøb
2Proshop DK846 kr885 krKøb
3LavprisVærktøj938 kr938 krKøb
4Ultrashop1.029 kr1.029 krKøb
5Gucca.dk1.109,95 kr1.109,95 krKøb
6Boligcenter DK1.119 kr1.119 krKøb
7Vivas DK1.139 kr1.218 krKøb
8Teknikproffset DK1.296 kr1.355 krKøb
9EL-GROSSISTEN1.308,28 kr1.308,28 krKøb
10Homeshop DK1.650 kr1.650 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Dewalt Dcb546 18v/54v 6.0 / 2.0ah Li-ion Flexvolt Xr Slide

PriceData har fulgt prisen på Dewalt Dcb546 18v/54v 6.0 / 2.0ah Li-ion Flexvolt Xr Slide i 184 dage. Laveste pris i perioden er 743 kr (registreret d. 9. maj 2026), højeste er 895 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 794 kr.

Den nuværende pris på 772 kr er 3% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er steget 4% den seneste måned. Der er registreret 57 prisfald og 31 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 86 prisændringer for Dewalt Dcb546 18v/54v 6.0 / 2.0ah Li-ion Flexvolt Xr Slide. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 86 prisændringer for Dewalt Dcb546 18v/54v 6.0 / 2.0ah Li-ion Flexvolt Xr Slide de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
28. maj 2026772 kr29 kr (4%)
25. maj 2026743 kr98 kr (12%)
24. maj 2026841 kr51 kr (6%)
21. maj 2026790 kr47 kr (6%)
16. maj 2026743 kr47 kr (6%)
10. maj 2026790 kr47 kr (6%)
9. maj 2026743 kr47 kr (6%)
30. apr. 2026790 kr33 kr (4%)
29. apr. 2026757 kr7 kr (1%)
28. apr. 2026764 kr8 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret