Gå til hovedindhold

Denver DAB-46 - internet- og DAB+/FM-radio, mørkegrå/valnød

DENVERLåg til skåleEAN: 5706751042843
Pris fra 217 krtil 559 kr
6 forhandlere

Prisforskel: 342 kr (61% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Denver DAB-46 - internet- og DAB+/FM-radio, mørkegrå/valnød og køb billigst

6 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 217 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
DENVER DAB-46 - DAB/DAB+/FM
217 kr
Til butik
DENVER DAB-46 - DAB/DAB+/FM billede

Produktinformation

DAB+-radio Denver DAB-46DGR Dark Grey kombinerer DAB-digitalradio med indbygget FM-radio og et stilrent, kompakt design til klar hverdagslytning. Denne Denver-radio er designet til bærbar brug derhjemme eller på farten og kan drives via den medfølgende adapter eller 4 x AA-batterier (batterier medfølger ikke) og giver en nem, brugervenlig måde at navigere mellem stationer og gemme dine favoritter. DAB-radio med indbygget FM-radio Strøm via adapter eller 4 x AA-batterier (batterier medfølger ikke) 2W lydudgang Strømforbrug i slukket tilstand: 0.06 W Strømforbrug i standbytilstand: 0.23 W Ingen Bluetooth Ingen AUX-indgang Nyd pålidelig og enkel radioafspilning med fleksible strømvalg i en kompakt Dark Grey-enhed.

Produktspecifikationer

Mærke: DENVER
Kategori: DAB netvaerks og clockradio
Artikel nr.: DAB-46DARK GREY
EAN: 5706751042843
Varenr.: 2957465
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
DENVER DAB-46 DAB bærbar radio Brun Grå
329 kr
Til butik
DENVER DAB-46 DAB bærbar radio Brun Grå billede

Produktinformation

Opdag DENVER DAB-46 DAB bærbare radio i en elegant brun farve, der kombinerer stil og funktionalitet. Denne kompakte radio giver dig mulighed for at lytte til dine yndlings DAB- og FM-stationer med krystalklar lyd, uanset hvor du befinder dig. Med dens br...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: DENVER
Kategori: Radio & DAB
EAN: 5706751042843
Varenr.: 105897
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Denver DAB-46 - internet- og DAB+/FM-radio, mørkegrå/valnød
-14%379 kr
Før 439 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Denver DAB-46 - internet- og DAB+/FM-radio, mørkegrå/valnød billede

Produktinformation

Elegant internet-radio til hverdagens lytningDenver DAB-46 kombinerer klassisk design med moderne radio. Den spiller internet-radio samt DAB+ og FM, så du kan lytte til både lokale og internationale stationer. Det kompakte kabinet i sort front med valnøddelook passer ind i stuen, køkkenet eller på kontoret, mens den klare LCD-skærm viser tid og informationer. Den indbyggede alarm og snooze gør den oplagt som bordradio eller natbordspartner.Nem betjening og fleksibel strømDet store drejehjul giver præcis lydstyrkekontrol, og de dedikerede knapper for scan, forudindstillinger og lysstyrke gør brugen enkel. Radioen kan køre på 230 V eller batteri (4 × AA), så du kan tage musikken med rundt i hjemmet. En ekstern antenne sikrer signalmodtagelse, og hovedtelefonudgangen giver mulighed for privat lytning.Radiotype: InternetTuner: Analog og digitalUnderstøttede bånd: FM, DAB+Skærm: LCD, indbyggetUdgangseffekt (RMS): 2 WHøjttalere: 1 indbyggetLydstyrke: DrejeknapHovedtelefonudgang: 1 stk.DC-indgang: JaStrøm: AC/batteriAC-indgang: 230 V, 50 HzDC-indgang: 5 VBatterier: 4 × AAAntenne: EksternAlarmur: JaMål (H × B × D): 9,5 × 10,3 × 17,0 cmVægt: 1,1 kg...

Produktspecifikationer

Mærke: DENVER
Kategori: Radioer
Vægt: 0.72g
EAN: 5706751042843
Varenr.: 2006219
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Denver DAB-46 - internet- og DAB+/FM-radio, mørkegrå/valnød
-13%399 kr
Før 459 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
Denver FM/DAB+ Radio Trä/Grafit
-13%495 kr
Før 569 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Estore DK
TrustScore 4.5 ud af 54,2
FM/DAB+ Radio Træ/Grafit
-13%559 kr
Før 639 krTidsbegrænset tilbud
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Denver DAB-46 - internet- og DAB+/FM-radio, mørkegrå/valnød koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Denver DAB-46 - internet- og DAB+/FM-radio, mørkegrå/valnød koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK217 kr256 krKøb
2Ultrashop329 kr329 krKøb
3Boligcenter DK379 kr379 krKøb
4Vivas DK399 kr478 krKøb
5Teknikproffset DK495 kr554 krKøb
6Estore DK559 kr559 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Denver DAB-46 - internet- og DAB+/FM-radio, mørkegrå/valnød

PriceData har fulgt prisen på Denver DAB-46 - internet- og DAB+/FM-radio, mørkegrå/valnød i 182 dage. Laveste pris i perioden er 217 kr (registreret d. 29. maj 2026), højeste er 281 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 257 kr.

Den nuværende pris på 217 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Prisen er faldet 9% den seneste måned. Der er registreret 20 prisfald og 15 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 35 prisændringer for Denver DAB-46 - internet- og DAB+/FM-radio, mørkegrå/valnød. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 35 prisændringer for Denver DAB-46 - internet- og DAB+/FM-radio, mørkegrå/valnød de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
29. maj 2026217 kr21 kr (9%)
4. maj 2026238 kr10 kr (4%)
13. apr. 2026248 kr4 kr (2%)
11. apr. 2026252 kr4 kr (2%)
10. apr. 2026256 kr8 kr (3%)
14. mar. 2026264 kr14 kr (5%)
10. mar. 2026278 kr1 kr (0%)
9. mar. 2026279 kr1 kr (0%)
8. mar. 2026280 kr1 kr (0%)
7. mar. 2026281 kr3 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret