Gå til hovedindhold

DELL UltraSharp U2724D 27" IPS 2560 x 1440 (2K) DisplayPort HDMI 120 Hz

DellComputer – tilbehørEAN: 5397184962855
Pris fra 2.635 krtil 3.479 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 844 kr (24% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 2.399 kr 17. apr.

Sammenlign priser på DELL UltraSharp U2724D 27" IPS 2560 x 1440 (2K) DisplayPort HDMI 120 Hz og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 2635 kr. 3 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
27" Dell UltraSharp U2724D - 2560x1440 (QHD) - 120Hz - IPS
2.635 kr
Til butik
27" Dell UltraSharp U2724D - 2560x1440 (QHD) - 120Hz - IPS billede

Produktinformation

Dell UltraSharp U2724D monitor leverer præcise farver og klart billede til kreative opgaver og produktivitet, med et IPS-panel for konsekvent gengivelse og betragtningsvinkler. Størrelse: 27" Opløsning: 2560 x 1440 (QHD) Opdateringshastighed: 120Hz Paneltype: IPS Tilkoblinger: HDMI; DisplayPort; USB-C hub Særlige funktioner: USB 3.2 Gen 2 hub; 100% sRGB; 98% DCI-P3; 350 cd/m² lysstyrke Omfattende tilslutningsmuligheder og ergonomiske indstillinger giver en fleksibel og behagelig arbejdsopsætning til krævende opgaver.

Produktspecifikationer

Mærke: Dell
Kategori: Skaerm
Artikel nr.: DELL-U2724DHF
EAN: 5397184962855
Varenr.: 3398470
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
DELL UltraSharp U2724D 27" IPS 2560 x 1440 (2K) DisplayPort HDMI 120 Hz
2.957 kr
Til butik
DELL UltraSharp U2724D 27" IPS 2560 x 1440 (2K) DisplayPort HDMI 120 Hz billede

Produktinformation

Dell UltraSharp U2724D - LED-skærm - 27" - 2560 x 1440 QHD @ 120 Hz - IPS - 350 cd/m² - 2000:1 - 5 ms - HDMI, DisplayPort - BTO - med 3 års Basic Hardware Service with Advanced Exchange efter fjerndiagnose

Produktspecifikationer

Mærke: Dell
Artikel nr.: DELL-U2724DHF
EAN: 5397184962855
Varenr.: 1003481048
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Dell Ultrasharp U2724dhf 27 tommer 2560 × 1440pixels Ips 16:9 120hz
3.244 kr
Til butik
Dell Ultrasharp U2724dhf 27 tommer 2560 × 1440pixels Ips 16:9 120hz billede

Produktinformation

27 tommer QHD IPS-panel giver mere arbejdsplads til regneark og multitasking 98 % DCI-P3 og 100 % sRGB leverer konsekvente, nøjagtige farver USB-C-docking med strøm, HDMI 2.1 og tre USB-A-porte forenkler opsætninger Ergonomisk stativ med 150 mm højdejustering, hældning, drejning og rotation for komfort Lavt blåt lys, flimmerfri teknologi og antirefleksbehandling reducerer øjenbelastning...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Dell
Kategori: Skærme
Artikel nr.: DELL-U2724DHF
EAN: 5397184962855
Varenr.: 5020059545
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
DELL UltraSharp U2724D 27 IPS 2560 x 1440 (2K) DisplayPort HDMI 120 Hz
3.479 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad DELL UltraSharp U2724D 27" IPS 2560 x 1440 (2K) DisplayPort HDMI 120 Hz koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad DELL UltraSharp U2724D 27" IPS 2560 x 1440 (2K) DisplayPort HDMI 120 Hz koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK2.635 kr2.635 krKøb
2CompuMail DK2.957 kr2.957 krKøb
3Dustin DK3.244 kr3.330,25 krKøb
4Ultrashop3.479 kr3.479 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for DELL UltraSharp U2724D 27" IPS 2560 x 1440 (2K) DisplayPort HDMI 120 Hz

PriceData har fulgt prisen på DELL UltraSharp U2724D 27" IPS 2560 x 1440 (2K) DisplayPort HDMI 120 Hz i 182 dage. Laveste pris i perioden er 2.399 kr (registreret d. 11. december 2025), højeste er 2.838 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 2.628 kr.

Den nuværende pris på 2.635 kr er tæt på normalprisen. Der er registreret 30 prisfald og 18 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 48 prisændringer for DELL UltraSharp U2724D 27" IPS 2560 x 1440 (2K) DisplayPort HDMI 120 Hz. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 48 prisændringer for DELL UltraSharp U2724D 27" IPS 2560 x 1440 (2K) DisplayPort HDMI 120 Hz de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
1. maj 20262.635 kr140 kr (6%)
30. apr. 20262.495 kr43 kr (2%)
28. apr. 20262.538 kr249 kr (9%)
27. apr. 20262.787 kr152 kr (6%)
22. apr. 20262.635 kr236 kr (10%)
17. apr. 20262.399 kr150 kr (6%)
16. apr. 20262.549 kr44 kr (2%)
15. apr. 20262.505 kr33 kr (1%)
14. apr. 20262.538 kr43 kr (2%)
13. apr. 20262.495 kr87 kr (3%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret