Gå til hovedindhold

Dell Pro 14 Essential PV14255 - AI PC - AMD Ryzen 7 - 250 / op til 5.1 GHz - Win 11 Pro - Radeon 780M - 16 GB RAM - 512 GB SSD NVMe, Class 25 - 14 I

DellEAN: 5397184987544
Pris fra 8.021 krtil 8.959,38 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 938,38 kr (10% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 7.067 kr 30. apr.

Sammenlign priser på Dell Pro 14 Essential PV14255 - AI PC - AMD Ryzen 7 - 250 / op til 5.1 GHz - Win 11 Pro - Radeon 780M - 16 GB RAM - 512 GB SSD NVMe, Class 25 - 14 I og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 8021 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Dell Pro 14 Essential PV14255
8.021 kr
Til butik
Dell Pro 14 Essential PV14255 billede

Produktinformation

AI PC, AMD Ryzen 7, 250 / op til 5.1 GHz, Win 11 Pro, Radeon 780M, 16 GB RAM, 512 GB SSD NVMe, Class 25, 14" IPS 1920 x 1200 (Full HD Plus), Wi-Fi 6, carbon-sort, BTS, med 1 Year Basic Onsite

Produktspecifikationer

Mærke: Dell
Kategori: Baerbar
Artikel nr.: KY09F
EAN: 5397184987544
Varenr.: 3457171
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
DELL Pro 14 Essential PV14255 14" 1920 x 1200 (WUXGA) 250 16GB 512GB AMD Radeon 780M Windows 11 Pro
8.265 kr
Til butik
DELL Pro 14 Essential PV14255 14" 1920 x 1200 (WUXGA) 250 16GB 512GB AMD Radeon 780M Windows 11 Pro billede

Produktinformation

DELL Pro 14 Essential PV14255. Produkttype: Laptop, Formfaktor: Muslingeskal. Processorserie: AMD Ryzen™ 7, Processormodel: 250, Processorfrekvens: 3,3 GHz. Skærm diagonal: 35,6 cm (14"), HD-type: Full HD+, Skærmopløsning: 1920 x 1200 pixel. Intern hukommelse: 16 GB, Intern hukommelsestype: DDR5-SDRAM. Samlet lagringskapacitet: 512 GB, Lagermedie: SSD. On-board grafikkort, model: AMD Radeon 780M. Operativsystem installeret: Windows 11 Pro. Produktfarve: Sort...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Dell
Artikel nr.: KY09F
EAN: 5397184987544
Varenr.: 1004087973
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Dell Pro 14 Essential Amd Ryzen 7 16gb 512gb 14 tommer
8.624 kr
Til butik
Dell Pro 14 Essential Amd Ryzen 7 16gb 512gb 14 tommer billede

Produktinformation

14" 16:10 FHD+ IPS-skærm med ComfortView reducerer øjentræthed Ryzen 7 CPU med 16 tråde og 5,1 GHz boost håndterer tunge apps 16 GB DDR5 og to SO-DIMM-slots lader dig multitaske og opgradere 512 GB PCIe 4.0 NVMe SSD og SD-kortlæser øger hastigheden på filadgang WiFi 6, Bluetooth og USB-C PD med DisplayPort gør tilslutning enklere...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Dell
Kategori: Professionelle computere
Artikel nr.: KY09F
EAN: 5397184987544
Varenr.: 5020088393
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Dell Pro 14 Essential PV14255 - AI PC - AMD Ryzen 7 - 250 / op til 5.1 GHz - Win 11 Pro - Radeon 780M - 16 GB RAM - 512 GB SSD NVMe, Class 25 - 14 I
8.959,38 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Dell Pro 14 Essential PV14255 - AI PC - AMD Ryzen 7 - 250 / op til 5.1 GHz - Win 11 Pro - Radeon 780M - 16 GB RAM - 512 GB SSD NVMe, Class 25 - 14 I koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Dell Pro 14 Essential PV14255 - AI PC - AMD Ryzen 7 - 250 / op til 5.1 GHz - Win 11 Pro - Radeon 780M - 16 GB RAM - 512 GB SSD NVMe, Class 25 - 14 I koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK8.021 kr8.021 krKøb
2CompuMail DK8.265 kr8.265 krKøb
3Dustin DK8.624 kr8.710,25 krKøb
4CS MEGASTORE DK8.959,38 kr8.959,38 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Dell Pro 14 Essential PV14255 - AI PC - AMD Ryzen 7 - 250 / op til 5.1 GHz - Win 11 Pro - Radeon 780M - 16 GB RAM - 512 GB SSD NVMe, Class 25 - 14 I

PriceData har fulgt prisen på Dell Pro 14 Essential PV14255 - AI PC - AMD Ryzen 7 - 250 / op til 5.1 GHz - Win 11 Pro - Radeon 780M - 16 GB RAM - 512 GB SSD NVMe, Class 25 - 14 I i 65 dage. Laveste pris i perioden er 7.067 kr (registreret d. 30. april 2026), højeste er 9.222 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 7.620 kr.

Den nuværende pris på 8.021 kr er 5% over normalprisen. Prisen er steget 13% den seneste måned. Der er registreret 16 prisfald og 16 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 33 prisændringer for Dell Pro 14 Essential PV14255 - AI PC - AMD Ryzen 7 - 250 / op til 5.1 GHz - Win 11 Pro - Radeon 780M - 16 GB RAM - 512 GB SSD NVMe, Class 25 - 14 I. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 33 prisændringer for Dell Pro 14 Essential PV14255 - AI PC - AMD Ryzen 7 - 250 / op til 5.1 GHz - Win 11 Pro - Radeon 780M - 16 GB RAM - 512 GB SSD NVMe, Class 25 - 14 I de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
3. jun. 20268.021 kr444 kr (6%)
31. maj 20267.577 kr5 kr (0%)
30. maj 20267.582 kr3 kr (0%)
29. maj 20267.579 kr3 kr (0%)
28. maj 20267.582 kr3 kr (0%)
27. maj 20267.579 kr7 kr (0%)
24. maj 20267.586 kr1 kr (0%)
23. maj 20267.585 kr1 kr (0%)
22. maj 20267.586 kr3 kr (0%)
21. maj 20267.589 kr3 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret