Gå til hovedindhold

Dell Plus S2725DC 27" IPS 2560 x 1440 (2K) HDMI DisplayPort USB-C 144Hz

DellComputer – tilbehørEAN: 5397184963005
Pris fra 1.912 krtil 2.699 kr
6 forhandlere

Prisforskel: 787 kr (29% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 1.753 kr 2. apr.

Sammenlign priser på Dell Plus S2725DC 27" IPS 2560 x 1440 (2K) HDMI DisplayPort USB-C 144Hz og køb billigst

6 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1912 kr. 6 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Dell Plus S2725DC 27" IPS 2560 x 1440 (2K) HDMI DisplayPort USB-C 144Hz
1.912 kr
Til butik
Dell Plus S2725DC 27" IPS 2560 x 1440 (2K) HDMI DisplayPort USB-C 144Hz billede

Produktinformation

Dell Plus S2725DC - LED-skærm - 27" - 2560 x 1440 QHD @ 144 Hz - IPS - 350 cd/m² - 1500:1 - 1 ms - HDMI, DisplayPort, USB-C - højtalere - BTO - med 3 års Basic Hardware Service with Advanced Exchange efter fjerndiagnose

Produktspecifikationer

Mærke: Dell
Artikel nr.: DELL-S2725DC
EAN: 5397184963005
Varenr.: 1003738829
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
27" Dell Plus S2725DC - 2560x1440 (QHD) - 144Hz - IPS - 65W USB-C
1.912 kr
Til butik
27" Dell Plus S2725DC - 2560x1440 (QHD) - 144Hz - IPS - 65W USB-C billede

Produktinformation

Dell Plus S2725DC monitor leverer hurtig ydeevne og klare billeder til gaming og produktivitet med et IPS-panel og ergonomiske justeringer. Størrelse: 27" Opløsning: 2560 x 1440 (QHD) Opdateringsfrekvens: 144Hz Paneltype: IPS Tilslutninger: HDMI, DisplayPort, USB-C med 65W USB-C Power Delivery Særlige funktioner: AMD FreeSync; ComfortView Plus; USB 3.2 Gen 1 hub; 65W USB-C Power Delivery; Højde/tilt/pivot-justeringer Adaptiv synkronisering, fleksibel USB-C-tilslutning og ergonomiske justeringer gør lange sessioner mere behagelige og effektiviserer arbejdsflowet.

Produktspecifikationer

Mærke: Dell
Kategori: Skaerm
Artikel nr.: DELL-S2725DC
EAN: 5397184963005
Varenr.: 3424323
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Dell S2725DC 27" QHD IPS skærm - 144 Hz, USB‑C
-12%2.199 kr
Før 2.499 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Dell S2725DC 27" QHD IPS skærm - 144 Hz, USB‑C billede

Produktinformation

Dell Plus S2725DC - LED-skærm - 27" - 2560 x 1440 QHD @ 144 Hz - IPS - 350 cd/m² - 1500:1 - 1 ms - HDMI, DisplayPort, USB-C - højtalere - BTO - med 3 års Basic Hardware Service with Advanced Exchange efter fjerndiagnoseDell Plus S2725DC er en 27-tommers desktop-skærm, der tilbyder ydeevne til en række forskellige applikationer. Med en oprindelig opløsning på 2560 x 1440 og en pixeltæthed på 109 PPI leverer den skarpe billeder til både arbejde og underholdning. Skærmen har en hurtig responstid på 1 ms og en opdateringshastighed på op til 144 Hz, hvilket sikrer jævn bevægelse i spil og videoafspilning. Den antirefleksbehandlede skærm med LED-baggrundsbelysning bruger ComfortView Plus-teknologi til at reducere belastningen af øjnene og forbedre seerkomforten ved langvarig brug.GenereltAdaptive-Sync teknologi: AMD FreeSyncBacklight-teknologi: LED baglysDiagonal størrelse: 27"Dimensioner (B x D x H): 61.134 cm x 20.183 cm x 50.013 cm - med stander (højeste position)Egenskaber: LED kantlyssystemKviksølvfriarsenikfrit glasDell Easy ArrangeWide Viewing AngleLow Blue Light-teknologiDell ComfortView Plusflimmerfrit panelEye-komforttilstandEnergiklasse: Klasse EEnergimærke QR-kode URL: Https://eprel.ec.europa.eu/qr/2390300Farve support: 16,7 millioner farverFarvespektrum: 99% sRGB (CIE 1931)Formatforhold: 16:9Indbygget udstyr: USB 3.2 Gen 1/USB-C hubKontrastforhold: 1500:1Lodret opdateringshastighed: 48 - 144 HzLodret synsvinkel: 178Lysstyrke:...

Produktspecifikationer

Mærke: Dell
Kategori: Skærme
Vægt: 8.87g
EAN: 5397184963005
Varenr.: 2060202
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Dell S2725DC 27" QHD IPS skærm - 144 Hz, USB‑C
-12%2.219 kr
Før 2.519 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Dell S2725dc 27 tommer 2560 × 1440pixels Ips 16:9 144hz
2.299 kr
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Dell Plus S2725DC 27 IPS 2560 x 1440 (2K) HDMI DisplayPort USB-C 144Hz
2.699 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Dell Plus S2725DC 27" IPS 2560 x 1440 (2K) HDMI DisplayPort USB-C 144Hz koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Dell Plus S2725DC 27" IPS 2560 x 1440 (2K) HDMI DisplayPort USB-C 144Hz koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK1.912 kr1.912 krKøb
2Proshop DK1.912 kr1.912 krKøb
3Boligcenter DK2.199 kr2.199 krKøb
4Vivas DK2.219 kr2.288 krKøb
5Dustin DK2.299 kr2.385,25 krKøb
6Ultrashop2.699 kr2.699 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Dell Plus S2725DC 27" IPS 2560 x 1440 (2K) HDMI DisplayPort USB-C 144Hz

PriceData har fulgt prisen på Dell Plus S2725DC 27" IPS 2560 x 1440 (2K) HDMI DisplayPort USB-C 144Hz i 182 dage. Laveste pris i perioden er 1.753 kr (registreret d. 2. april 2026), højeste er 2.211 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.940 kr.

Den nuværende pris på 1.912 kr er tæt på normalprisen. Prisen er steget 2% den seneste måned. Der er registreret 35 prisfald og 36 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 71 prisændringer for Dell Plus S2725DC 27" IPS 2560 x 1440 (2K) HDMI DisplayPort USB-C 144Hz. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 71 prisændringer for Dell Plus S2725DC 27" IPS 2560 x 1440 (2K) HDMI DisplayPort USB-C 144Hz de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
13. maj 20261.912 kr26 kr (1%)
12. maj 20261.886 kr40 kr (2%)
11. maj 20261.846 kr95 kr (5%)
10. maj 20261.941 kr55 kr (3%)
9. maj 20261.886 kr55 kr (3%)
8. maj 20261.941 kr56 kr (3%)
6. maj 20261.885 kr66 kr (3%)
5. maj 20261.951 kr26 kr (1%)
4. maj 20261.925 kr55 kr (3%)
3. maj 20261.870 kr33 kr (2%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret