Gå til hovedindhold

Dell P2723QE 27 3840 x 2160 (4K) HDMI DisplayPort USB-C 60Hz Dockingskærm

DellComputerskærmeEAN: 5397184656808
Pris fra 2.685 krtil 3.649 kr
6 forhandlere

Prisforskel: 964 kr (26% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 2.603 kr 18. apr.

Sammenlign priser på Dell P2723QE 27 3840 x 2160 (4K) HDMI DisplayPort USB-C 60Hz Dockingskærm og køb billigst

6 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 2685 kr. 6 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Dell P2723QE 27" IPS 3840 x 2160 (4K) HDMI DisplayPort USB-C 60Hz
2.685 kr
Til butik
Dell P2723QE 27" IPS 3840 x 2160 (4K) HDMI DisplayPort USB-C 60Hz billede

Produktinformation

Dell P2723QE - LED-skærm - 27" - 3840 x 2160 4K @ 60 Hz - IPS - 350 cd/m² - 1000:1 - 5 ms - HDMI, DisplayPort, USB-C - TAA-kompatibel - med 3 års Advanced Exchange Service og Limited Hardware Warranty

Produktspecifikationer

Mærke: Dell
Artikel nr.: DELL-P2723QE
EAN: 5397184656808
Varenr.: 1000444018
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
27" Dell P2723QE - 3840x2160 (4K) - 60Hz - IPS - 90W USB-C
2.696 kr
Til butik
27" Dell P2723QE - 3840x2160 (4K) - 60Hz - IPS - 90W USB-C billede

Produktinformation

Dell P2723QE monitor leverer præcis farvegengivelse og alsidig USB-C-tilslutning til produktive kontor- og kreative arbejdsopgaver. Størrelse: 27" Opløsning: 3840 x 2160 (4K) Opdateringsfrekvens: 60Hz Paneltype: IPS Forbindelser: HDMI, DisplayPort, USB-C med 90W USB-C Power Delivery Særlige funktioner: USB 3.2 Gen 1 hub; USB-C Power Delivery 90W; 99% sRGB; Højde/pivot/tilt-stander; TAA kompatibel Alsidig ergonomi, bred farvenøjagtighed og stærke tilslutningsmuligheder gør det nemt at arbejde med flere enheder og sikrer behagelige lange sessions samt præcis billedbehandling.

Produktspecifikationer

Mærke: Dell
Kategori: Skaerm
Artikel nr.: DELL-P2723QE
EAN: 5397184656808
Varenr.: 3053837
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
Dell P2723QE 27 3840 x 2160 (4K) HDMI DisplayPort USB-C 60Hz Dockingskærm
3.084 kr
Til butik
Dell P2723QE 27 3840 x 2160 (4K) HDMI DisplayPort USB-C 60Hz  Dockingskærm billede

Produktinformation

Loads of Details, Experience exceptional performance, clarity, and detail on a stunning 27-inch 4K Hub screen. Comprehensive Connectivity, Easily connect to a variety of devices via extensive connectivity options, including HDMI, DisplayPort, USB-C, RJ45, and 4 super-speed USB 5 Gbps. Designed with Comfort in Mind, ComfortView Plus - a screen with built-in low blue light level - potentially reduces harmful emissions of blue light while delivering excellent colors. Beauty Meets Function, The impressive black finish and small base include an enhanced cable management system that hides cables in the screen stand. Practical Adjustability, Experience the convenience of tilting, swiveling, rotating, and adjusting the height of the screen (up to 150 mm) for optimal viewing comfort. Kickstart Productivity, Simply press the screen's power button, and the power synchronization feature will start the screen and the connected Dell computer seamlessly, even when the lid of the laptop is closed. Compatible with selected Dell computers. Easy Installation Without Clutter, Transform your screen into a productivity center with RJ45 for cable-based Ethernet connection and USB-C delivering up to 90 W power supply - all in a seamless clutter-free setup. Productive at Every Level, EasyArrange makes it easy to place multiple programs across one or more screens with 38 preset window partitions and the ability to customize up to five windows, allowing you to work on multiple tasks simultaneously. Seamless Transitions, The auto-restore feature remembers where you left off work, so programs return to where you left them, even after unplugging. Key to User-Friendliness, Shortcut keys can save you even more time, allowing you to easily configure the screen settings and get started faster. More Ways to Manage, Asset management reports enable IT managers to quickly register and track screen information and configure multiple screens at once via a single installation. Environmental Standards, This screen uses 85% PCR plastic (recyclable after use) in its design and meets the latest environmental standards such as EnergyStar and TCO Certified Edge, and is registered as EPEAT Gold. Environmentally Friendly Packaging, Dell's commercial screens are designed with the environment in mind and are delivered in 100% recyclable cardboard packaging. Energy Efficiency, Save energy with PowerNap, a feature that dims or puts your screen to sleep when not in use. Promoting Sustainability, Dell Technologies is dedicated to reducing environmental impact throughout the product lifecycle. Backlight Technology: WLED edge-lit backlighting, Aspect Ratio: 16:9, Screen Area: 26.96", Diagonal Size: 27", Dimensions (WxDxH): 61.16 cm x 18.5 cm x 53.52 cm - with stand, Display Adjustments: Height, pivot (rotation), swivel base, tilt, ENERGY STAR Certified: Yes, Features: Slot for security lock (cable lock sold separately), VESA interface support, Package Weight: 9.68 kg, Energy Class: Class F, Color Gamut: 99% sRGB, Color Support: 1.07 billion colors, Interfaces: HDMI (HDCP 2.3) | DisplayPort 1.4 (HDCP 2.3) | USB-C 3.2 Gen 1 upstream (power up to 90W) | 4 x USB 3.2 Gen 1 downstream | LAN (RJ-45), Horizontal Viewing Angle: 178, Height Adjustment: 150 mm, Built-in Devices: USB 3.2 Gen 1/USB-C hub, Input Voltage: AC 100-240 V (50/60 Hz), Contrast Ratio: 1000:1 / 1000:1 (dynamic), Brightness: 350 cd/m², Tilt Angle: -5/+21, Included Cables: 1 x DisplayPort cable - DisplayPort to DisplayPort - 1.8 m | 1 x USB 3.2 Gen 1 upstream cable - USB type A to C - 1.8 m | 1 x USB-C to USB-C cable - 1 m, Dimensions and Weight (Components): With stand - width: 61.16 cm - depth: 18.5 cm - height: 53.52 cm - weight: 7.21 kg | Without stand - weight: 5.05 kg, Panel Type: IPS, Pixel Pitch: 0.1554 mm, Pixels Per Inch: 163, Power On/Off Switch: Yes, Response Time: 5 ms (fast), 8 ms (normal), Service & Support: With 3 years Basic Advanced Exchange warranty (PL - 3 years Advanced Exchange service), Screen Coating: Anti-glare, Compliant Standards: RoHS, NFPA 99, BFR-free, PVC-free, Typical Power Consumption: 169 Watts, Power Consumption (SDR On): 26 kWh/1,000 h, Power Consumption (Operational): 26 W, Power Consumption (Standby): 0.2 Watt, Power Consumption (Off-Mode): 0.2 Watt, Power Consumption (Sleep): 0.3 Watt, TAA Compliant: Yes, TCO Certification: TCO Certified Edge Displays, TCO Certified Displays 9, Monitor Type: LED-backlit LCD monitor / TFT active matrix, USB Power Delivery: 90 Watt, Native Resolution: 4K 3840 x 2160 at 60 Hz, VESA Mounting Interface: 100 x 100 mm, Vertical Viewing Angle: 178, Weight: 7.21 kg, Swivel Angle: 90.

Produktspecifikationer

Mærke: Dell
Kategori: Monitorer
EAN: 5397184656808
Varenr.: C63180
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Skærm 27" Dell P2723QE 4K IPS med USB?C (90 W), HDMI/DP - 60 Hz
3.299 kr
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Skærm 27" Dell P2723QE 4K IPS med USB?C (90 W), HDMI/DP - 60 Hz
3.319 kr
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Dell P2723QE 27 IPS 3840 x 2160 (4K) HDMI DisplayPort USB-C 60Hz
3.649 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Dell P2723QE 27 3840 x 2160 (4K) HDMI DisplayPort USB-C 60Hz Dockingskærm koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Dell P2723QE 27 3840 x 2160 (4K) HDMI DisplayPort USB-C 60Hz Dockingskærm koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK2.685 kr2.685 krKøb
2Proshop DK2.696 kr2.696 krKøb
3Teknikproffset DK3.084 kr3.163 krKøb
4Boligcenter DK3.299 kr3.299 krKøb
5Vivas DK3.319 kr3.388 krKøb
6Ultrashop3.649 kr3.649 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Dell P2723QE 27 3840 x 2160 (4K) HDMI DisplayPort USB-C 60Hz Dockingskærm

PriceData har fulgt prisen på Dell P2723QE 27 3840 x 2160 (4K) HDMI DisplayPort USB-C 60Hz Dockingskærm i 182 dage. Laveste pris i perioden er 2.603 kr (registreret d. 18. april 2026), højeste er 2.864 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 2.759 kr.

Den nuværende pris på 2.685 kr er 3% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 4% den seneste måned. Der er registreret 41 prisfald og 29 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 69 prisændringer for Dell P2723QE 27 3840 x 2160 (4K) HDMI DisplayPort USB-C 60Hz Dockingskærm. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 69 prisændringer for Dell P2723QE 27 3840 x 2160 (4K) HDMI DisplayPort USB-C 60Hz Dockingskærm de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
2. jun. 20262.685 kr8 kr (0%)
1. jun. 20262.693 kr51 kr (2%)
31. maj 20262.744 kr72 kr (3%)
30. maj 20262.672 kr21 kr (1%)
28. maj 20262.693 kr23 kr (1%)
27. maj 20262.716 kr33 kr (1%)
24. maj 20262.749 kr33 kr (1%)
23. maj 20262.716 kr9 kr (0%)
21. maj 20262.707 kr22 kr (1%)
20. maj 20262.729 kr67 kr (2%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret