Gå til hovedindhold

DeepCool PL750D Strømforsyning - 750 Watt - 120 mm - ATX 3.0 - 80 Plus Bronze certified

Pris fra 483 krtil 619 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 136 kr (22% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 359 kr 23. maj

Sammenlign priser på DeepCool PL750D Strømforsyning - 750 Watt - 120 mm - ATX 3.0 - 80 Plus Bronze certified og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 483 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Deepcool PL750D Strømforsyning 750Watt
483 kr
Til butik
Deepcool PL750D Strømforsyning 750Watt billede

Produktinformation

Deepcool PL750D - Strømforsyning (intern) - ATX12V 3.1 - 80 PLUS Bronze - Cybenetics Silver - 750 watt - aktiv PFC - Europa - sort

Produktspecifikationer

Artikel nr.: R-PL750D-FC0B-EU-V2
EAN: 6933412721338
Varenr.: 1002446866
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
DeepCool PL750D Strømforsyning - 750 Watt - 120 mm - ATX 3.0 - 80 Plus Bronze certified
524 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Strømforsyning ATX 750 W - DeepCool PL750D, 80 PLUS Bronze, sort
-9%599 kr
Før 659 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Strømforsyning ATX 750 W - DeepCool PL750D, 80 PLUS Bronze, sort billede

Produktinformation

Stabil strømforsyning til PC-byggeriDeepCool PL750D er en ATX strømforsyning på 750 W, lavet til dig der vil bygge en pålidelig PC med solide komponenter. Med aktiv PFC og 80 PLUS Bronze effektivitet får dine dele en stabil og effektiv strømlevering, som hjælper systemet med at køre sikkert under både spil og arbejde.Design og kølingEn 12 cm blæser og aktiv køling sørger for rolig drift, mens det kompakte ATX-format gør den let at integrere i de fleste kabinetter. En praktisk tænd/sluk-knap samt et diskret, sort design passer ind i enhver opsætning.Til moderne standarderPL750D følger ATX 3.0-standarden og er beregnet til PC-brug. Den opnår en MTBF på 100.000 timer, hvilket vidner om seriøs driftssikkerhed til daglig brug.Total effekt: 750 WFormfaktor: ATX, ATX 3.0Formål: PCEffektivitet: 80 PLUS BronzeKøling: 1 × 12 cm blæser, aktivIndgangsspænding: 100 – 240 VIndgangsstrøm: 10 – 5 AFrekvens: 50/60 HzPFC-type: AktivDriftstemperatur: 0 – 40 °CMTBF: 100.000 timerMål: H × B × D: 8,6 × 15,0 × 14,0 cmFarve: SortBlæserleje: HYBOn/off-knap: JaMedfølger: AC-kabel, kabelbåndPakning: Boks...

Produktspecifikationer

Mærke: DEEPCOOL
Kategori: Strømforsyninger
Vægt: 2.45g
EAN: 6933412721338
Varenr.: 1933254
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Strømforsyning ATX 750 W - DeepCool PL750D, 80 PLUS Bronze, sort
-9%619 kr
Før 679 krTidsbegrænset tilbud
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad DeepCool PL750D Strømforsyning - 750 Watt - 120 mm - ATX 3.0 - 80 Plus Bronze certified koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad DeepCool PL750D Strømforsyning - 750 Watt - 120 mm - ATX 3.0 - 80 Plus Bronze certified koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK483 kr483 krKøb
2Proshop DK524 kr563 krKøb
3Boligcenter DK599 kr599 krKøb
4Vivas DK619 kr698 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for DeepCool PL750D Strømforsyning - 750 Watt - 120 mm - ATX 3.0 - 80 Plus Bronze certified

PriceData har fulgt prisen på DeepCool PL750D Strømforsyning - 750 Watt - 120 mm - ATX 3.0 - 80 Plus Bronze certified i 171 dage. Laveste pris i perioden er 359 kr (registreret d. 23. maj 2026), højeste er 519 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 467 kr.

Den nuværende pris på 483 kr er 3% over normalprisen. Prisen er steget 12% den seneste måned. Der er registreret 53 prisfald og 36 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 90 prisændringer for DeepCool PL750D Strømforsyning - 750 Watt - 120 mm - ATX 3.0 - 80 Plus Bronze certified. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 90 prisændringer for DeepCool PL750D Strømforsyning - 750 Watt - 120 mm - ATX 3.0 - 80 Plus Bronze certified de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
29. maj 2026483 kr124 kr (35%)
23. maj 2026359 kr121 kr (25%)
22. maj 2026480 kr2 kr (0%)
20. maj 2026482 kr48 kr (11%)
17. maj 2026434 kr1 kr (0%)
16. maj 2026435 kr1 kr (0%)
14. maj 2026434 kr1 kr (0%)
9. maj 2026435 kr2 kr (0%)
8. maj 2026433 kr25 kr (5%)
3. maj 2026458 kr20 kr (4%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret