Gå til hovedindhold

DeepCool PF PF750 Strømforsyning - 750 Watt - 120 mm - ATX - 80 Plus 80 Plus Hvid

Pris fra 364 krtil 509 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 145 kr (28% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 346 kr 23. maj

Sammenlign priser på DeepCool PF PF750 Strømforsyning - 750 Watt - 120 mm - ATX - 80 Plus 80 Plus Hvid og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 364 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Deepcool PF750 Strømforsyning 750Watt Ikke modulær
364 kr
Til butik
Deepcool PF750 Strømforsyning 750Watt Ikke modulær billede

Produktinformation

Deepcool PF750 - Strømforsyning (intern) - ATX2.4 - 80 PLUS White - AC 230 V - 750 Watt

Produktspecifikationer

Artikel nr.: R-PF750D-HA0B-EU
EAN: 6933412711605
Varenr.: 1000370514
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
DeepCool PF PF750 Strømforsyning - 750 Watt - 120 mm - ATX - 80 Plus 80 Plus Hvid
408 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Strømforsyning ATX 750 W - DeepCool PF750, 20+4 pin, sort
-4%489 kr
Før 509 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Strømforsyning ATX 750 W - DeepCool PF750, 20+4 pin, sort billede

Produktinformation

Stabil ATX strømforsyning til pc-byggeriDeepCool PF750 er en solid ATX-strømforsyning på 750 W til stationære pc’er. Den leverer pålidelig effekt til gaming- og arbejdsbyg med 230 V indgang og faste kabler, så du hurtigt kommer i gang. En 12 cm ventilator med Hypro Bearing sørger for aktiv køling i daglig drift.Fordele ved PF750 i elartiklerPF750 er skabt til dig, der ønsker enkel installation og stabil ydelse. Den har 80 PLUS White-effektivitet på op til 85 %, beskyttelser mod kortslutning, over- og underspænding samt overbelastning, og en MTBF på 100.000 timer. Med 6 SATA-stik, 2 Molex og både 20+4 pin ATX og 4+4 pin EPS er der tilslutninger til de fleste standardkomponenter.Formfaktor: ATXSamlet effekt: 750 WIndgangsspænding: 230 VEffektivitet: 85 % (80 PLUS White)Køling: Aktiv, 1 × 12 cm ventilator (Hypro Bearing)Kabling: Ikke-modulærTilslutninger: 20+4 pin ATX, 4+4 pin EPS, 6 × SATA, 2 × 4-pin MolexKabellængder: ATX 55 cm, Molex-kabel 90 cm, SATA-kabel 45 cmDriftstemp.: 0 – 40 °CMTBF: 100.000 hMål (H × B × D): 8,6 × 15,0 × 14,0 cmFarve: SortFormål: PCSikkerhedsfunktioner: Kortslutning, overspænding, overbelastning, underspænding...

Produktspecifikationer

Mærke: DEEPCOOL
Kategori: Strømforsyninger
Vægt: 1.7g
EAN: 6933412711605
Varenr.: 1895198
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Strømforsyning ATX 750 W - DeepCool PF750, 20+4 pin, sort
-4%509 kr
Før 529 krTidsbegrænset tilbud
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad DeepCool PF PF750 Strømforsyning - 750 Watt - 120 mm - ATX - 80 Plus 80 Plus Hvid koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad DeepCool PF PF750 Strømforsyning - 750 Watt - 120 mm - ATX - 80 Plus 80 Plus Hvid koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK364 kr364 krKøb
2Proshop DK408 kr447 krKøb
3Boligcenter DK489 kr489 krKøb
4Vivas DK509 kr588 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for DeepCool PF PF750 Strømforsyning - 750 Watt - 120 mm - ATX - 80 Plus 80 Plus Hvid

PriceData har fulgt prisen på DeepCool PF PF750 Strømforsyning - 750 Watt - 120 mm - ATX - 80 Plus 80 Plus Hvid i 182 dage. Laveste pris i perioden er 346 kr (registreret d. 23. maj 2026), højeste er 604 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 399 kr.

Den nuværende pris på 364 kr er 9% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er steget 4% den seneste måned. Der er registreret 25 prisfald og 16 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 40 prisændringer for DeepCool PF PF750 Strømforsyning - 750 Watt - 120 mm - ATX - 80 Plus 80 Plus Hvid. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 40 prisændringer for DeepCool PF PF750 Strømforsyning - 750 Watt - 120 mm - ATX - 80 Plus 80 Plus Hvid de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
1. jun. 2026364 kr1 kr (0%)
31. maj 2026365 kr2 kr (1%)
29. maj 2026367 kr2 kr (1%)
27. maj 2026365 kr16 kr (5%)
24. maj 2026349 kr3 kr (1%)
23. maj 2026346 kr3 kr (1%)
17. maj 2026349 kr1 kr (0%)
15. maj 2026350 kr7 kr (2%)
7. maj 2026357 kr6 kr (2%)
6. maj 2026351 kr7 kr (2%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret