Gå til hovedindhold

Dantoy - Lege Testel Til Børn - 17 Dele - Fairytales

DantoyLegetoejEAN: 5701217044829
Pris fra 87 krtil 112,95 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 25,95 kr (23% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 84,71 kr 23. apr.

Sammenlign priser på Dantoy - Lege Testel Til Børn - 17 Dele - Fairytales og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 87 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Dantoy Fairytales Tea Set - 17 pcs
87 kr
Til butik
Dantoy Fairytales Tea Set - 17 pcs billede

Produktinformation

Fairytales tesættet på 17 dele inviterer børn til fantasifuld leg med bløde, tiltalende farver. Sættet inkluderer kopper, underkopper, skeer, låg og en tekande, alle designet til små hænder. Børn kan arrangere hyggelige teselskaber med venner, familie eller yndlingsbamser, hvilket styrker sociale færdigheder, samarbejde og rolleleg. Finmotorik, balance og øje-hånd koordination trænes gennem hældning, omrøring og servering af "te". Fremstillet i Danmark, Svanemærket certificeret og opvaskemaskineegnet, hvilket sikrer høj kvalitet og sikkerhed. Anbefalet til børn fra 2 år, vokser sættet med barnet og inspirerer til mange timers kreativ og lærerig leg.

Produktspecifikationer

Mærke: Dantoy
Kategori: Legetoej
Artikel nr.: 4482
EAN: 5701217044829
Varenr.: 3453630
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
Dantoy Eventyr-tesæt, 17 dele (4482)
87 kr
Til butik
Dantoy Eventyr-tesæt, 17 dele (4482) billede

Produktinformation

Et charmerende tesæt i smukke nye farver, der indbyder til leg, fantasi og kreativitet. Dit barn kan holde hyggelige teselskaber med sin bamse, sin bedste ven eller hele familien. Sættet indeholder 17 dele, er certificeret med det nordiske svane-miljømærke, tåler opvaskemaskine og er fremstillet af materialer, der er godkendt til kontakt med fødevarer – men er kun beregnet til leg, ikke til faktisk brug. Perfekt til små teselskaber, hvor fantasien får frit løb. Sikkerhedsinstruktioner: Fjern al emballage, før du giver produktet til barnet, Nordisk Svanemærket, Overholder EU's kemikalieforordning REACH nr. 1907/2006, Vaskbart legetøj, Gem producentens kontaktoplysninger til senere brug, Denne tekst er automatisk oversat, og der kan forekomme fejl.

Produktspecifikationer

Mærke: Dantoy
Kategori: Lille hjem & rollespil
EAN: 5701217044829
Varenr.: D43584
Gå til Gucca.dk
TrustScore 5 ud af 54,7
Dantoy - Lege Testel Til Børn - 17 Dele - Fairytales
99,95 kr
Til butik
Gå til Kids-world.dk
TrustScore 5 ud af 54,8
E-mærke certificeret
Dantoy Testel - 17 Dele - Rosa/Lilla
112,95 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Dantoy - Lege Testel Til Børn - 17 Dele - Fairytales koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Dantoy - Lege Testel Til Børn - 17 Dele - Fairytales koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK87 kr126 krKøb
2Teknikproffset DK87 kr136 krKøb
3Gucca.dk99,95 kr99,95 krKøb
4Kids-world.dk112,95 kr112,95 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Dantoy - Lege Testel Til Børn - 17 Dele - Fairytales

PriceData har fulgt prisen på Dantoy - Lege Testel Til Børn - 17 Dele - Fairytales i 89 dage. Laveste pris i perioden er 84,71 kr (registreret d. 23. april 2026), højeste er 112,95 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 95 kr.

Den nuværende pris på 87 kr er 8% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 3% den seneste måned. Der er registreret 6 prisfald og 2 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 9 prisændringer for Dantoy - Lege Testel Til Børn - 17 Dele - Fairytales. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 9 prisændringer for Dantoy - Lege Testel Til Børn - 17 Dele - Fairytales de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
30. maj 202687 kr3 kr (3%)
29. maj 202690 kr2 kr (2%)
24. apr. 202692 kr7,29 kr (9%)
23. apr. 202684,71 kr7,29 kr (8%)
14. apr. 202692 kr2 kr (2%)
20. mar. 202694 kr5,95 kr (6%)
8. mar. 202699,95 kr13 kr (12%)
7. mar. 2026112,95 kr13 kr (13%)
5. mar. 202699,95 kr

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret