Gå til hovedindhold

Dantoy Green Garden - Mini Greenhouse Set (4725)

DantoyRollespilEAN: 5701217047257
Pris fra 99 krtil 436,25 kr
6 forhandlere

Prisforskel: 337,25 kr (77% besparelse)

Tidsbegrænset tilbud

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Dantoy Green Garden - Mini Greenhouse Set (4725) og køb billigst

6 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 99 kr. 6 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Dantoy Green Garden - Mini Greenhouse Set (4725)
-32%99 kr
Før 146 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Dantoy Green Garden - Mini Greenhouse Set (4725) billede

Produktinformation

Mini-drivhussæt fra Dantoy i Green Garden-serien, model 4725. Dantoy Green Garden - Mini Greenhouse Set (4725) er et rollelegs-legesæt designet til legende haveaktiviteter i kategorien børnelegetøj. Mærke: Dantoy Serie: Green Garden Model: 4725 Kategori: Kids & Toys / Rolleleg Et enkelt temasæt, der passer naturligt ind i fantasifuld leg om havearbejde.

Produktspecifikationer

Mærke: Dantoy
Kategori: Rolleleg
Artikel nr.: 4725
EAN: 5701217047257
Varenr.: 3094314
Gå til Legebyen DK
TrustScore 5 ud af 54,9
E-mærke certificeret
Dantoy - Green Garden - Minidrivhus - 15 dele.
-20%199,96 kr
Før 249,95 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Dantoy - Green Garden - Minidrivhus - 15 dele. billede

Produktinformation

Er dit barn klar til at lære om, og føle glæden ved, at plante grøntsager og blomster i haven?Dette minidrivhus sæt henvender sig til børn fra 2 års alderen. Dette er alderen hvor børnene begynder, at udvikle evnen til at lege rollelege.Sættet indeholder mange læringsmuligheder, som hurtigt vil fange de nysgerrig børns interesse. Med sættet vil børnene bl.a. kunne lære om tal, farver, grøntsager og de vil kunne plante de fiktive grøntsager og se hvad det bliver til.Efterfølgende kan du i samarbejde med barnet prøve at plante rigtige frø i haven, som kan blive til blomster eller grøntsager. Barnet vil så kunne være med i hele processen og se det færdige resultat. Samtidig vil det øge barnets selvstændighed og barnets selvværd vil blomstre.Sættet er oplagt at bruge i kombination med stimulering af den verbale kommunikation, de sociale kompetencer og stimulering af den taktile sans.De fine dæmpede farver og de mange spændende dele vil helt sikkert fange interessen og de mange muligheder, vil kunne bidrage til timelang lærerig leg for børn og voksne.OBSKan vaskes i maskine ved max. 65 grader.SpecifikationerMærke: DantoyKollektion: Green GardenMateriale: Svanemærket PlastMål:Certifikater: Svanemærket, EN71 og ASTMF963 CertifikatGodkendelser: CE-godkendt.Materiale: PlastAlder: Fra 2 år.Antal: 1 kasse med 15 dele.Anmeldelse"Villads elsker, at lege udenfor og han er meget interesseret i, at hjælpe mig i haven. Med et sæt som dette, kan Villads nemt leve sig ind i rollelege og plante eller høste sine egne grøntsager og efterfølgende gøre dem rene, så de er klar til at "spise" inde i egehuset. Delene kan bruges både indenfor og udenfor, det er helt op til den individuelle, en herhjemme bliver det brugt udenfor, i kombination med jord og vand. Villads synes det er sjovt, at kunne plante grøntsagerne i jorden og efterfølgende kigge til dem i tide og utide. Han har endda også plantet grøntsagerne i sin sandkasse. Det gode ved leg er, at det kun er fantasien, der sætter grænserne. Efter at Villads er blevet opmærksom på, hvad forskellige grøntsager hedder og hvordan de vokser, så er han også mere interesseret i at spise grøntsager. Herhjemme er vi derfor kæmpe fan af dette sæt, tænk at der ikke skal mere til, end blot at lege og lære mere om grøntsager før, at han vil spise dem. Dantoys Green Garden serie er et stort hit herhjemme, de mange ting gør det nemt for børn at finde på en leg. Sættet er ikke kønsbestemt og passer derfor til både drenge og piger..."- Carina, Anmelder for Legebyen.dk Mere om DantoyDantoy har produceret dansk kvalitetslegetøj til børn i over 50 år. Legetøjet har alt sammen en høj legeværdi, høj sikkerhed for børn og er yderst holdbare produkter. Gode, sikre materialer (ingen pvc eller ftalater) er ligeledes i højsædet, når dantoy måler sikkerhed og kvalitet.

Produktspecifikationer

Mærke: Dantoy
Kategori: Pretend Lawn & Garden
Materiale: ["Plast (Svanemærket plast)"]
EAN: 5701217047257
Varenr.: 42802306711773
Gå til MM Action
TrustScore 5 ud af 54,7
E-mærke certificeret
Dantoy Green Garden Minidrivhussæt 18 Dele
239 kr
Til butik
Dantoy Green Garden Minidrivhussæt 18 Dele billede

Produktinformation

Green Garden minidrivhussæt er en charmerende introduktion til havens forunderlige verden, specielt designet til små gartnerspirer fra 2 år. Dette komplette 18-dels sæt giver børn mulighed for at opleve glæden ved at dyrke og passe planter i deres eget mi...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Dantoy
Kategori: Haveredskaber til børn
EAN: 5701217047257
Varenr.: 233006
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Dantoy Green Garden Minidrivhussæt 18 Dele
239 kr
Til butik
Gå til Kids-world.dk
TrustScore 5 ud af 54,8
E-mærke certificeret
Dantoy Mini Drivhussæt - Green Garden - 18 Dele
359,95 kr
Til butik
Gå til Nova Nordic A/S
TrustScore 4.5 ud af 54,4
Green Garden Drivhus-sæt, 18 dele
436,25 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Dantoy Green Garden - Mini Greenhouse Set (4725) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Dantoy Green Garden - Mini Greenhouse Set (4725) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK99 kr138 krKøb
2Legebyen DK199,96 kr238,96 krKøb
3MM Action239 kr239 krKøb
4CS MEGASTORE DK239 kr278 krKøb
5Kids-world.dk359,95 kr359,95 krKøb
6Nova Nordic A/S436,25 kr436,25 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Dantoy Green Garden - Mini Greenhouse Set (4725)

PriceData har fulgt prisen på Dantoy Green Garden - Mini Greenhouse Set (4725) i 182 dage. Laveste pris i perioden er 99 kr (registreret d. 23. maj 2026), højeste er 199,96 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 158 kr.

Den nuværende pris på 99 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 9 prisfald i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 8 prisændringer for Dantoy Green Garden - Mini Greenhouse Set (4725). Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 8 prisændringer for Dantoy Green Garden - Mini Greenhouse Set (4725) de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
23. maj 202699 kr47 kr (32%)
8. apr. 2026146 kr13 kr (8%)
6. apr. 2026159 kr1 kr (1%)
5. apr. 2026160 kr1 kr (1%)
15. mar. 2026161 kr1 kr (1%)
14. mar. 2026162 kr1 kr (1%)
13. mar. 2026163 kr1 kr (1%)
12. mar. 2026164 kr

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret