Gå til hovedindhold

Danspil Brætspil - Lakserytterens Tegn & Spjæt

DanspilBrætspilEAN: 5711699140940
Pris fra 206 krtil 623,75 kr
6 forhandlere

Prisforskel: 417,75 kr (67% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 196 kr 22. mar.

Sammenlign priser på Danspil Brætspil - Lakserytterens Tegn & Spjæt og køb billigst

6 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 206 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Danspil Lakserytterens Tegn & Spjæt
206 kr
Til butik
Danspil Lakserytterens Tegn & Spjæt billede

Produktinformation

I Lakserytterens "Tegn & Spjæt" skal der tegnes og spjættes (mimes) og gættes. Tag med til lakserytterens Put & Take sø, som er fyldt med alle mulige tegne- og mimeopgaver. Kan du mime eller tegne en piratfisk? Måske lander du på "Challenge"-feltet, hvor du skal tegne på skøre måder... f.eks. med lukkede øjne eller med en gummiblyant. Men pas på krogen! Er du klar? Så er det tid til en omgang Tegn & Spjæt! Fra 6 år.

Produktspecifikationer

Mærke: Danspil
Kategori: Braetspil
Artikel nr.: 14094
EAN: 5711699140940
Varenr.: 3209860
Gå til Legebyen DK
TrustScore 5 ud af 54,9
E-mærke certificeret
Tegn & Spjæt - Årets Familiespil 2023
299,95 kr
Til butik
Tegn & Spjæt - Årets Familiespil 2023 billede

Produktinformation

Lakserytteren's Tegn & Spjæt spil blev vinder af Årets Familiespil 2023 kåret af Legebranchen LEG. Spillet er udviklet i samarbejde mellem Lakserytteren og Danspil. Hejsa Laksevenner! Velkommen til min eventyrlige Put-and-Take sø. Den er fyldt med alle mulige skøre og farverige laks, som skal tegnes eller spjættes (mimes) og så gættes.Men det her er ikke en almindelig fisketur, fordi lander du på et "Challenge"-felt bliver du udfordret til at tegne på skøre måder fx med en gummiblyant eller med lukkede øjne.Pas på krogen, for hvis du lander på den ryger du måske selv på hovedet i søen! Er du klar - så er det tid til en omgang Tegn og Spjæt...SpilvideoSe Lakserytteren snakke om sit nye brætspil...SpecifikationerProducent: DanspilPromoter: LakserytterenMål: (på æsken) L:27 x B:27 x H:8 cm.Spillere: For 3 - 8 deltagere.Spilletid: Ca. 30 - 45 minutter.Priser: Årets Familiespil 2023, kåret af Legebranchen LEG.Alder: Anbefales fra 6 år.Antal: 1 brætspil i æske.

Produktspecifikationer

Mærke: Danspil
Kategori: Board Games
Materiale: ["Pap/Papir"]
EAN: 5711699140940
Varenr.: 47335354204497
Gå til Kids-world.dk
TrustScore 5 ud af 54,8
E-mærke certificeret
Danspil Brætspil - Lakserytterens Tegn & Spjæt
299,95 kr
Til butik
Gå til Gucca.dk
TrustScore 5 ud af 54,7
Tegn Og Spjæt Spil - Lakserytteren - Danspil
299,95 kr
Til butik
Gå til Legekæden
TrustScore 4.5 ud af 54,4
Lakserytterens Tegn og spjæt
299,95 kr
Til butik
Gå til Nova Nordic A/S
TrustScore 4.5 ud af 54,4
Spil, Tegn & Spjæt familiespil
623,75 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Danspil Brætspil - Lakserytterens Tegn & Spjæt koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Danspil Brætspil - Lakserytterens Tegn & Spjæt koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK206 kr245 krKøb
2Legebyen DK299,95 kr338,95 krKøb
3Kids-world.dk299,95 kr299,95 krKøb
4Gucca.dk299,95 kr299,95 krKøb
5Legekæden299,95 kr299,95 krKøb
6Nova Nordic A/S623,75 kr623,75 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Danspil Brætspil - Lakserytterens Tegn & Spjæt

PriceData har fulgt prisen på Danspil Brætspil - Lakserytterens Tegn & Spjæt i 182 dage. Laveste pris i perioden er 196 kr (registreret d. 14. februar 2026), højeste er 219 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 208 kr.

Den nuværende pris på 206 kr er tæt på normalprisen. Prisen er steget 5% den seneste måned. Der er registreret 6 prisfald og 11 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 16 prisændringer for Danspil Brætspil - Lakserytterens Tegn & Spjæt. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 16 prisændringer for Danspil Brætspil - Lakserytterens Tegn & Spjæt de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
12. maj 2026206 kr9 kr (5%)
9. maj 2026197 kr9 kr (4%)
2. maj 2026206 kr13 kr (6%)
30. apr. 2026219 kr6 kr (3%)
22. apr. 2026213 kr16 kr (8%)
18. apr. 2026197 kr22 kr (10%)
24. mar. 2026219 kr23 kr (12%)
22. mar. 2026196 kr23 kr (11%)
17. mar. 2026219 kr23 kr (12%)
14. mar. 2026196 kr23 kr (11%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret