Gå til hovedindhold

Dansani drypliste ekstra høj til lige døre (2 stk) (dk/n/s)

DansaniSanitetEkstra høj vandtæt listeBadeværelser med gulvfaldEAN: 5711112659776

Dansani Match drypliste ekstra høj til lige brusedøre. 2.8 cm høj klar PVC liste til gulve med fald. Kan skæres til og udskiftes nemt ved slitage. Læs mere

Pris fra 174 krtil 285 kr
8 forhandlere

Prisforskel: 111 kr (39% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 156 kr 2. apr.

Sammenlign priser på Dansani drypliste ekstra høj til lige døre (2 stk) (dk/n/s) og køb billigst

8 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 174 kr. 8 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Dansani Match drypliste, lige dør, 28 mm, klar
174 kr
Til butik
Gå til CompletVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Dansani Match drypliste, lige dør, 28 mm, klar,
179 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Dansani drypliste ekstra høj til lige døre (2 stk) (dk/n/s)
179 kr
Til butik
Gå til WATTOO.DK
TrustScore 5 ud af 54,7
E-mærke certificeret
Dansani drypliste ekstra hj til lige dre
188 kr
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
dansani drypliste ekstra høj til lige døre (2 stk)
192,71 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Dansani drypliste ekstra høj til lige døre (2 stk) (DK/N/S)
196 kr
Til butik
Gå til VVS.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Dansani drypliste ekstra høj, 100cm
216,75 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Dansani Match drypliste, lige dør, 28 mm, klar
285 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Dansani drypliste ekstra høj til lige døre (2 stk) (dk/n/s) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Dansani drypliste ekstra høj til lige døre (2 stk) (dk/n/s) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1LavprisVVS174 kr174 krKøb
2CompletVVS179 kr179 krKøb
3Proshop DK179 kr218 krKøb
4WATTOO.DK188 kr188 krKøb
5EL-GROSSISTEN192,71 kr192,71 krKøb
6CS MEGASTORE DK196 kr235 krKøb
7VVS.dk216,75 kr216,75 krKøb
8BilligVVS DK285 kr285 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

Dansani Match Drypliste Ekstra Høj til Lige Døre - 2 stk

Dansani

Dansani Match drypliste ekstra høj til lige brusedøre. 2.8 cm høj klar PVC liste til gulve med fald. Kan skæres til og udskiftes nemt ved slitage.

• Badeværelser med gulvfald
• Ekstra høj vandtæt liste

Beskrivelse

Dansani Match drypliste er en ekstra høj vandtæt liste designet til lige brusedøre hvor gulvet har fald. Med sin 2.8 cm højde og 100 cm bredde sikrer den effektiv vandtilbageholdelse i bruseområdet. Listerne er fremstillet i klar PVC som gør dem diskrete og holdbare. De kan skæres til både i højde og længde for optimal tilpasning til din bruseløsning. Pakken indeholder 2 stk lister som er nemme at montere og udskifte når de slides. Specielt udviklet til Dansani Match serien og perfekt til badeværelser hvor standard dryplister ikke er tilstrækkelige grundet gulvets fald. Listerne sikrer at vandet forbliver i bruseområdet og beskytter dit badeværelsesgulv mod vandskader.

Specifikationer

Type:Tilbehør til bruse
Antal:2 stk
Serie:Dansani Match
Bredde:100 cm
Højde:2.8 cm
Materiale:Klar PVC
Anvendelse:Lige brusedøre
Tilskæring:Kan skæres til

Ofte stillede spørgsmål4 spørgsmål

Kan dryplisten skæres til i størrelse?

Ja, Dansani Match dryplisten kan skæres til både i højde og længde, så den passer perfekt til din specifikke bruseløsning og gulvforhold.

Hvornår skal jeg bruge ekstra høj drypliste?

Ekstra høj drypliste bruges når dit badeværelsesgulv har et stort fald. Den 2.8 cm høje liste sikrer bedre vandtilbageholdelse end standard dryplister.

Hvor mange lister får jeg i pakken?

Pakken indeholder 2 stk klare PVC dryplister á 100 cm bredde, som er tilstrækkeligt til de fleste standard bruseløsninger.

Er listerne kompatible med andre brusemærker?

Disse dryplister er specielt designet til Dansani Match serien, men kan ofte bruges med andre mærkers lige brusedøre efter tilskæring.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Dansani drypliste ekstra høj til lige døre (2 stk) (dk/n/s)

PriceData har fulgt prisen på Dansani drypliste ekstra høj til lige døre (2 stk) (dk/n/s) i 180 dage. Laveste pris i perioden er 154 kr (registreret d. 3. december 2025), højeste er 175 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 166 kr.

Den nuværende pris på 174 kr er 5% over normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 4 prisfald og 7 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 12 prisændringer for Dansani drypliste ekstra høj til lige døre (2 stk) (dk/n/s). Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 12 prisændringer for Dansani drypliste ekstra høj til lige døre (2 stk) (dk/n/s) de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
5. maj 2026174 kr17 kr (11%)
11. apr. 2026157 kr1 kr (1%)
2. apr. 2026156 kr14 kr (8%)
14. mar. 2026170 kr5 kr (3%)
3. mar. 2026175 kr14 kr (9%)
2. mar. 2026161 kr4 kr (3%)
10. feb. 2026157 kr18 kr (10%)
20. jan. 2026175 kr1 kr (1%)
19. jan. 2026174 kr1 kr (1%)
7. jan. 2026175 kr10 kr (6%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret