Gå til hovedindhold

Danfoss RA-UR radiatorventil, ligeløbende, 3/8"

DanfossEludstyrEAN: 5702420003955
Pris fra 247 krtil 429 kr
6 forhandlere

Prisforskel: 182 kr (42% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Danfoss RA-UR radiatorventil, ligeløbende, 3/8" og køb billigst

6 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 247 kr. 6 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Danfoss RA-UR10 ventilhus ligeløbende 3/8"
247 kr
Til butik
Danfoss RA-UR10 ventilhus ligeløbende 3/8" billede

Produktinformation

Ventiler med forindstilling anvendes i vandbårne tostrengsanlæg for at sikre optimal fordeling af vandet i varmeanlægget. Forindstillet.

Produktspecifikationer

Mærke: Danfoss
Kategori: Radiatorer og ventiler
Artikel nr.: 013G3298
EAN: 5702420003955
Varenr.: 2898720
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Danfoss ventil Ra-Ur 3/8 Ll - 013g3298
251 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Danfoss RA-UR radiatorventil, ligeløbende, 3/8"
289 kr
Til butik
Danfoss RA-UR radiatorventil, ligeløbende, 3/8" billede

Produktinformation

Danfoss RA-UR radiatorventil med forindstilling 3/8" ligeløbende. Ventilhuse af typen og RA-UR er fortrinsvis beregnet til at installere i varmeanlæg med små flow-mængder gennem radiatorerne.RA-UR monteres i radiatorens returløb. RA-UR egner sig spec...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Danfoss
Kategori: Varme & styring
EAN: 5702420003955
Varenr.: 403112003
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
Ventilhus 3/8" RA-UR LL
291,66 kr
Til butik
Gå til CompletVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Danfoss RA-UR radiatorventil, ligeløbende, 3/8"
349 kr
Til butik
Gå til Elvvs.dk
TrustScore 4 ud af 53,8
E-mærke certificeret
Danfoss RA-UR returventil 3/8´´ Lige
429 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Danfoss RA-UR radiatorventil, ligeløbende, 3/8" koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Danfoss RA-UR radiatorventil, ligeløbende, 3/8" koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK247 kr286 krKøb
2CS MEGASTORE DK251 kr290 krKøb
3BilligVVS DK289 kr289 krKøb
4EL-GROSSISTEN291,66 kr291,66 krKøb
5CompletVVS349 kr349 krKøb
6Elvvs.dk429 kr429 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Danfoss RA-UR radiatorventil, ligeløbende, 3/8"

PriceData har fulgt prisen på Danfoss RA-UR radiatorventil, ligeløbende, 3/8" i 181 dage. Laveste pris i perioden er 240 kr (registreret d. 11. december 2025), højeste er 258 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 248 kr.

Den nuværende pris på 247 kr er tæt på normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 22 prisfald og 15 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 37 prisændringer for Danfoss RA-UR radiatorventil, ligeløbende, 3/8". Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 37 prisændringer for Danfoss RA-UR radiatorventil, ligeløbende, 3/8" de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
19. maj 2026247 kr1 kr (0%)
7. maj 2026248 kr1 kr (0%)
30. apr. 2026249 kr1 kr (0%)
27. apr. 2026250 kr1 kr (0%)
23. apr. 2026251 kr1 kr (0%)
19. apr. 2026252 kr1 kr (0%)
17. apr. 2026253 kr1 kr (0%)
15. apr. 2026254 kr4 kr (2%)
13. apr. 2026258 kr2 kr (1%)
8. apr. 2026256 kr5 kr (2%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret