Gå til hovedindhold

Danfoss RA-DV UK radiatorventil 1/2´´. Omvendt vinkelløbende med indbygget trykregulator til 2-strengsanlæg, 013G7710

DanfossRadiatorerEAN: 5702425127502
Pris fra 244 krtil 325 kr
6 forhandlere

Prisforskel: 81 kr (25% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 240 kr 9. apr.

Sammenlign priser på Danfoss RA-DV UK radiatorventil 1/2´´. Omvendt vinkelløbende med indbygget trykregulator til 2-strengsanlæg, 013G7710 og køb billigst

6 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 244 kr. 6 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Danfoss RA DV 15 UK ventilhus omvendt vinkel
244 kr
Til butik
Danfoss RA DV 15 UK ventilhus omvendt vinkel billede

Produktinformation

Danfoss Dynamic Valve er en innovativ - to i en- radiatorventil. Den kombinerer en termostatisk radiatorventil til nøjagtig temperaturstyring med en automatisk indreguleringsventil - alt i samme ventil. Den indbyggede trykdifferensregulator eliminerer tryksvingningerne i et 2-strengs varmesystem. Forindstillingsskalaen med 1-7+N anvendes for at begrænse maksimum flowet mellem 25-135 l/t. Ved at anvende Dynamic Valve opnås et perfekt styret og indreguleret varmeanlæg.

Produktspecifikationer

Mærke: Danfoss
Kategori: Radiatorer og ventiler
Artikel nr.: 013G7710
EAN: 5702425127502
Varenr.: 2898636
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Danfoss 013G7710, 1 stk
246 kr
Til butik
Gå til Elvvs.dk
TrustScore 4 ud af 53,8
E-mærke certificeret
Danfoss RA-DV UK radiatorventil 1/2´´. Omvendt vinkelløbende med indbygget trykregulator til 2-strengsanlæg, 013G7710
268 kr
Til butik
Danfoss RA-DV UK radiatorventil 1/2´´. Omvendt vinkelløbende med indbygget trykregulator til 2-strengsanlæg, 013G7710 billede

Produktinformation

Dynamisk radiatorventil med indbygget trykregulator til 2-strengsanlæg Rp 1/2 omvendt vinkelløb, med integreret forindstilling.Danfoss Dynamic ValveT er en innovativ, to i en radiatorventil. Den kombinerer en termostatisk radiatorventil til nøjagtig tempe...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Danfoss
Kategori: To strengs ventiler vinkel
EAN: 5702425127502
Varenr.: 1428565
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
RA-DV ½" OMV.VINKEL
297,76 kr
Til butik
Gå til Billigelogvvs.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,4
Ra-Dv ½" Omv.Vinkel
316,69 kr
Til butik
Gå til MaintainIt
TrustScore 0 ud af 50,0
Ra-dv ½" omv.vinkel
325 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Danfoss RA-DV UK radiatorventil 1/2´´. Omvendt vinkelløbende med indbygget trykregulator til 2-strengsanlæg, 013G7710 koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Danfoss RA-DV UK radiatorventil 1/2´´. Omvendt vinkelløbende med indbygget trykregulator til 2-strengsanlæg, 013G7710 koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK244 kr283 krKøb
2CS MEGASTORE DK246 kr285 krKøb
3Elvvs.dk268 kr268 krKøb
4EL-GROSSISTEN297,76 kr297,76 krKøb
5Billigelogvvs.dk316,69 kr316,69 krKøb
6MaintainIt325 kr325 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Danfoss RA-DV UK radiatorventil 1/2´´. Omvendt vinkelløbende med indbygget trykregulator til 2-strengsanlæg, 013G7710

PriceData har fulgt prisen på Danfoss RA-DV UK radiatorventil 1/2´´. Omvendt vinkelløbende med indbygget trykregulator til 2-strengsanlæg, 013G7710 i 154 dage. Laveste pris i perioden er 232 kr (registreret d. 1. januar 2026), højeste er 244 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 238 kr.

Den nuværende pris på 244 kr er 3% over normalprisen. Der er registreret 1 prisfald og 4 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 6 prisændringer for Danfoss RA-DV UK radiatorventil 1/2´´. Omvendt vinkelløbende med indbygget trykregulator til 2-strengsanlæg, 013G7710. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 6 prisændringer for Danfoss RA-DV UK radiatorventil 1/2´´. Omvendt vinkelløbende med indbygget trykregulator til 2-strengsanlæg, 013G7710 de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
15. apr. 2026244 kr4 kr (2%)
9. apr. 2026240 kr1 kr (0%)
7. jan. 2026239 kr2 kr (1%)
2. jan. 2026237 kr5 kr (2%)
1. jan. 2026232 kr5 kr (2%)
31. dec. 2025237 kr

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret