Gå til hovedindhold

Danfoss RA-DV radiatorventil 1/2''. Ligeløbende med indbygget trykregulator til 2-strengsanlæg, 013G7714

DanfossEludstyrEAN: 5702420123684
Pris fra 182 krtil 336,25 kr
8 forhandlere

Prisforskel: 154,25 kr (46% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 179 kr 14. maj

Sammenlign priser på Danfoss RA-DV radiatorventil 1/2''. Ligeløbende med indbygget trykregulator til 2-strengsanlæg, 013G7714 og køb billigst

8 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 182 kr. 8 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Danfoss 013G7714, 1 stk
182 kr
Til butik
Danfoss 013G7714, 1 stk billede

Produktspecifikationer

Mærke: Danfoss
Kategori: Radiatorventiler
Farve: 1
Artikel nr.: 013G7714
EAN: 5702420123684
Varenr.: 1356275
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Danfoss RA-DV 15 dynamisk radiatorventil ligeløbende 1/2"
186 kr
Til butik
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Danfoss RA-DV radiatorventil, ligeløbende, 1/2"
186 kr
Til butik
Danfoss RA-DV radiatorventil, ligeløbende, 1/2" billede

Produktinformation

Danfoss RA-DV Dynamisk Radiatoventil 1/2" med indbygget trykregulator - LigeløbendeVentilhuse af typen RA-DV anvendes på fremløb i tostrengs-anlæg.Ventilerne er med indbygget trykregulator så den maksimale gennemstrømning af vand ikke kan overstigesA...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Danfoss
Kategori: Varmesystemer
Farve: nickel
Størrelse: 1/2"
EAN: 5702420123684
Varenr.: 403284204
Gå til WATTOO.DK
TrustScore 5 ud af 54,7
E-mærke certificeret
Ra-dv 1/2, ligelbende radiatorventil - Danfoss
205 kr
Til butik
Gå til MaintainIt
TrustScore 0 ud af 50,0
Ra-dv 1/2 lige radiatorventil
215 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Danfoss RA-DV radiatorventil, ligeløbende, 1/2"
219 kr
Til butik
Gå til Billigelogvvs.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,4
Ra-Dv 1/2 Lige Radiatorventil
222,02 kr
Til butik
Gå til vvsfittings.dk
TrustScore 3.5 ud af 53,1
Danfoss RA-DV radiatorventil 1/2''. Ligeløbende med indbygget trykregulator til 2-strengsanlæg, 013G7714
336,25 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Danfoss RA-DV radiatorventil 1/2''. Ligeløbende med indbygget trykregulator til 2-strengsanlæg, 013G7714 koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Danfoss RA-DV radiatorventil 1/2''. Ligeløbende med indbygget trykregulator til 2-strengsanlæg, 013G7714 koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CS MEGASTORE DK182 kr221 krKøb
2Proshop DK186 kr225 krKøb
3LavprisVVS186 kr186 krKøb
4WATTOO.DK205 kr205 krKøb
5MaintainIt215 kr215 krKøb
6BilligVVS DK219 kr219 krKøb
7Billigelogvvs.dk222,02 kr222,02 krKøb
8vvsfittings.dk336,25 kr336,25 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Danfoss RA-DV radiatorventil 1/2''. Ligeløbende med indbygget trykregulator til 2-strengsanlæg, 013G7714

PriceData har fulgt prisen på Danfoss RA-DV radiatorventil 1/2''. Ligeløbende med indbygget trykregulator til 2-strengsanlæg, 013G7714 i 182 dage. Laveste pris i perioden er 169 kr (registreret d. 19. januar 2026), højeste er 198 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 184 kr.

Den nuværende pris på 182 kr er tæt på normalprisen. Prisen er faldet 8% den seneste måned. Der er registreret 15 prisfald og 17 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 31 prisændringer for Danfoss RA-DV radiatorventil 1/2''. Ligeløbende med indbygget trykregulator til 2-strengsanlæg, 013G7714. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 31 prisændringer for Danfoss RA-DV radiatorventil 1/2''. Ligeløbende med indbygget trykregulator til 2-strengsanlæg, 013G7714 de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
3. jun. 2026182 kr4 kr (2%)
28. maj 2026186 kr10 kr (5%)
19. maj 2026196 kr17 kr (9%)
14. maj 2026179 kr12 kr (6%)
9. maj 2026191 kr3,07 kr (2%)
7. maj 2026187,93 kr10,07 kr (5%)
6. maj 2026198 kr10,07 kr (5%)
23. apr. 2026187,93 kr3,07 kr (2%)
22. apr. 2026191 kr3,07 kr (2%)
19. apr. 2026187,93 kr3,07 kr (2%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret