Gå til hovedindhold

Danfoss kuglehane sæt a 2 stk. 1''. Med nippel/omløber. Til gulvvarmemanifolde FHF og FHF-F

DanfossEludstyrEAN: 5702425136269
Pris fra 339 krtil 376 kr
7 forhandlere

Prisforskel: 37 kr (10% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 329 kr 9. mar.

Sammenlign priser på Danfoss kuglehane sæt a 2 stk. 1''. Med nippel/omløber. Til gulvvarmemanifolde FHF og FHF-F og køb billigst

7 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 339 kr. 7 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Danfoss kuglehane 1 med nippel/omløber, sæt af 2 stk
339 kr
Til butik
Danfoss kuglehane 1 med nippel/omløber, sæt af 2 stk billede

Produktinformation

Danfoss Kuglehane 1" indeholder 2 stk

Produktspecifikationer

Mærke: Danfoss
Kategori: Varmesystemer
Størrelse: 1 inch
EAN: 5702425136269
Varenr.: 402039468
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Danfoss kuglehanesæt 1'' 2stk - Med nippel/omløber. Til gulvvarmemanifolde FHF og FHF-F
342 kr
Til butik
Gå til vvsfittings.dk
TrustScore 3.5 ud af 53,1
Danfoss kuglehane sæt a 2 stk. 1''. Med nippel/omløber. Til gulvvarmemanifolde FHF og FHF-F
348,75 kr
Til butik
Gå til WATTOO.DK
TrustScore 5 ud af 54,7
E-mærke certificeret
Danfoss FHF-BV - Kuglehanest, 1" x 1"
351 kr
Til butik
Gå til Elvvs.dk
TrustScore 4 ud af 53,8
E-mærke certificeret
Danfoss kuglehane sæt a 2 stk. 1´´. Med nippel/omløber. Til gulvvarmemanifolde FHF og FHF-F
356 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Danfoss kuglehane 1 med nippel/omløber, sæt af 2 stk
369 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Danfoss kuglehanesæt 1"
376 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Danfoss kuglehane sæt a 2 stk. 1''. Med nippel/omløber. Til gulvvarmemanifolde FHF og FHF-F koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Danfoss kuglehane sæt a 2 stk. 1''. Med nippel/omløber. Til gulvvarmemanifolde FHF og FHF-F koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1LavprisVVS339 kr339 krKøb
2CS MEGASTORE DK342 kr381 krKøb
3vvsfittings.dk348,75 kr348,75 krKøb
4WATTOO.DK351 kr351 krKøb
5Elvvs.dk356 kr356 krKøb
6BilligVVS DK369 kr369 krKøb
7Proshop DK376 kr415 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Danfoss kuglehane sæt a 2 stk. 1''. Med nippel/omløber. Til gulvvarmemanifolde FHF og FHF-F

PriceData har fulgt prisen på Danfoss kuglehane sæt a 2 stk. 1''. Med nippel/omløber. Til gulvvarmemanifolde FHF og FHF-F i 177 dage. Laveste pris i perioden er 313,75 kr (registreret d. 10. december 2025), højeste er 348,75 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 336 kr.

Den nuværende pris på 339 kr er tæt på normalprisen. Prisen er faldet 3% den seneste måned. Der er registreret 9 prisfald og 11 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 21 prisændringer for Danfoss kuglehane sæt a 2 stk. 1''. Med nippel/omløber. Til gulvvarmemanifolde FHF og FHF-F. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 21 prisændringer for Danfoss kuglehane sæt a 2 stk. 1''. Med nippel/omløber. Til gulvvarmemanifolde FHF og FHF-F de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
2. jun. 2026339 kr3 kr (1%)
1. jun. 2026342 kr3 kr (1%)
29. maj 2026339 kr9 kr (3%)
18. maj 2026348 kr3 kr (1%)
11. maj 2026345 kr3,75 kr (1%)
9. maj 2026348,75 kr3,75 kr (1%)
6. maj 2026345 kr3 kr (1%)
5. maj 2026348 kr3 kr (1%)
30. apr. 2026345 kr3 kr (1%)
11. apr. 2026348 kr6,75 kr (2%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret