Gå til hovedindhold

Danfoss Klemringsfittings til PEX plastrør 3/4" - 15x2,5 mm

DanfossEludstyrEAN: 5702420032900
Pris fra 69 krtil 129 kr
7 forhandlere

Prisforskel: 60 kr (47% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 68 kr 8. apr.

Sammenlign priser på Danfoss Klemringsfittings til PEX plastrør 3/4" - 15x2,5 mm og køb billigst

7 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 69 kr. 7 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Danfoss 013G4155, 1 stk
69 kr
Til butik
Danfoss 013G4155, 1 stk billede

Produktspecifikationer

Mærke: Danfoss
Kategori: Kompressions fittings
Farve: 1
Artikel nr.: 013G4155
EAN: 5702420032900
Varenr.: 1419837
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Danfoss klemringsfitting 3/4x15 pex
69 kr
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
OVERG. PEX 3/4XØ15 X 2,5 MM
82,93 kr
Til butik
OVERG. PEX 3/4XØ15 X 2,5 MM billede

Produktinformation

Klemringsfittings for tilslutning af Danfoss ventiler til PEX plastrør. Tekniske data Tilslutning G 3/4" Rørdimension 15x2,5 mm Max. arbejdstryk 10 bar Prøvetryk 16 bar Max. fremløbstemperatur 95 °C Til ventilerne RA-K/KE, RA-C 15, Manifold CFD

Produktspecifikationer

Mærke: DANFOSS
EAN: 5702420032900
Varenr.: 15843369517391
Gå til Billigelogvvs.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,4
Overg. Pex 3/4Xø15 X 2,5 Mm
88,18 kr
Til butik
Gå til MaintainIt
TrustScore 0 ud af 50,0
Overg. pex 3/4xø15 x 2,5 mm
91,25 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Danfoss Klemringsfittings til PEX plastrør 3/4" - 15x2,5 mm
129 kr
Til butik
Gå til CompletVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Danfoss Klemringsfittings Pex 3/4 Ø15-2,5mm 013g4155
129 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Danfoss Klemringsfittings til PEX plastrør 3/4" - 15x2,5 mm koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Danfoss Klemringsfittings til PEX plastrør 3/4" - 15x2,5 mm koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CS MEGASTORE DK69 kr108 krKøb
2Proshop DK69 kr108 krKøb
3EL-GROSSISTEN82,93 kr82,93 krKøb
4Billigelogvvs.dk88,18 kr88,18 krKøb
5MaintainIt91,25 kr91,25 krKøb
6BilligVVS DK129 kr129 krKøb
7CompletVVS129 kr129 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Danfoss Klemringsfittings til PEX plastrør 3/4" - 15x2,5 mm

PriceData har fulgt prisen på Danfoss Klemringsfittings til PEX plastrør 3/4" - 15x2,5 mm i 181 dage. Laveste pris i perioden er 61,5 kr (registreret d. 3. december 2025), højeste er 69 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 65 kr.

Den nuværende pris på 69 kr er 6% over normalprisen. Der er registreret 8 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 8 prisændringer for Danfoss Klemringsfittings til PEX plastrør 3/4" - 15x2,5 mm. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 8 prisændringer for Danfoss Klemringsfittings til PEX plastrør 3/4" - 15x2,5 mm de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
15. apr. 202669 kr1 kr (1%)
8. apr. 202668 kr1 kr (1%)
23. jan. 202667 kr1 kr (2%)
8. jan. 202666 kr1 kr (2%)
6. jan. 202665 kr1 kr (2%)
5. jan. 202664 kr
3. jan. 202663,5 kr
5. dec. 202563 kr

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret