Gå til hovedindhold

Danfoss FJVR returløbsventil, ligeløbende, 1/2"

DanfossEludstyrEAN: 5702421034613
Pris fra 222 krtil 293,75 kr
8 forhandlere

Prisforskel: 71,75 kr (24% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 217 kr 10. apr.

Sammenlign priser på Danfoss FJVR returløbsventil, ligeløbende, 1/2" og køb billigst

8 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 222 kr. 8 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Danfoss FJVR ventilhus 1/2" retur ligeløbende
222 kr
Til butik
Danfoss FJVR ventilhus 1/2" retur ligeløbende billede

Produktinformation

FJVR-ventilen anvendes kun i forbindelse med returløbstermostat FJVR. FJVR-ventilen monteres i radiatorens eller gulvvarmekredsens afgangsstuds.

Produktspecifikationer

Mærke: Danfoss
Kategori: Radiatorer og ventiler
Artikel nr.: 003L1014
EAN: 5702421034613
Varenr.: 2898596
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Danfoss 003L1014, 1 stk
226 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Danfoss FJVR returløbsventil, ligeløbende, 1/2"
259 kr
Til butik
Danfoss FJVR returløbsventil, ligeløbende, 1/2" billede

Produktinformation

Danfoss FJVR returløbsventil 1/2", ligeløbende. Returløbstermostat type FJVR regulerer automatisk returløbstemperaturen fra radiatorer, konvektorer og mindre gulvvarmesystemer. FJVR anvendes desuden til at sikre en vis minimum cirkulation i rørlednin...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Danfoss
Kategori: Varme & styring
Farve: nickel
Størrelse: 1/2"
EAN: 5702421034613
Varenr.: 403510004
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
FJVR 1/2 LIGEL. VENTIL
269,18 kr
Til butik
Gå til VVS.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Danfoss Returløbstermostat 1/2' FJVR lige
273,75 kr
Til butik
Gå til Billigelogvvs.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,4
Fjvr 1/2 Ligel. Ventil
286,3 kr
Til butik
Gå til CompletVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Danfoss FJVR returløbsventil, ligeløbende, 1/2"
289 kr
Til butik
Gå til MaintainIt
TrustScore 0 ud af 50,0
Fjvr 1/2 ligel. ventil
293,75 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Danfoss FJVR returløbsventil, ligeløbende, 1/2" koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Danfoss FJVR returløbsventil, ligeløbende, 1/2" koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK222 kr261 krKøb
2CS MEGASTORE DK226 kr265 krKøb
3BilligVVS DK259 kr259 krKøb
4EL-GROSSISTEN269,18 kr269,18 krKøb
5VVS.dk273,75 kr273,75 krKøb
6Billigelogvvs.dk286,3 kr286,3 krKøb
7CompletVVS289 kr289 krKøb
8MaintainIt293,75 kr293,75 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Danfoss FJVR returløbsventil, ligeløbende, 1/2"

PriceData har fulgt prisen på Danfoss FJVR returløbsventil, ligeløbende, 1/2" i 181 dage. Laveste pris i perioden er 191 kr (registreret d. 3. december 2025), højeste er 222 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 213 kr.

Den nuværende pris på 222 kr er 4% over normalprisen. Der er registreret 4 prisfald og 8 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 12 prisændringer for Danfoss FJVR returløbsventil, ligeløbende, 1/2". Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 12 prisændringer for Danfoss FJVR returløbsventil, ligeløbende, 1/2" de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
17. apr. 2026222 kr5 kr (2%)
10. apr. 2026217 kr1 kr (0%)
25. feb. 2026216 kr1 kr (0%)
22. feb. 2026215 kr1 kr (0%)
21. feb. 2026216 kr1 kr (0%)
20. feb. 2026215 kr1 kr (0%)
5. feb. 2026216 kr2 kr (1%)
3. feb. 2026214 kr1 kr (0%)
1. feb. 2026215 kr1 kr (0%)
8. jan. 2026216 kr4 kr (2%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret