Gå til hovedindhold

Danfoss FJVR Returløbstermostat 3/8´´, 003L1010

DanfossEludstyrEAN: 5702420004884
Pris fra 249 krtil 413 kr
8 forhandlere

Prisforskel: 164 kr (40% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 238 kr 30. maj

Sammenlign priser på Danfoss FJVR Returløbstermostat 3/8´´, 003L1010 og køb billigst

8 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 249 kr. 8 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Danfoss 003L1010, 1 stk
249 kr
Til butik
Danfoss 003L1010, 1 stk billede

Produktspecifikationer

Mærke: Danfoss
Kategori: Ventiler & Stophaner
Farve: 1
Artikel nr.: 003L1010
EAN: 5702420004884
Varenr.: 1442268
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Danfoss FJVR returløbsventil, ligeløbende, 3/8"
279 kr
Til butik
Danfoss FJVR returløbsventil, ligeløbende, 3/8" billede

Produktinformation

Danfoss FJVR returløbsventil 3/8", ligeløbende. Returløbstermostat type FJVR regulerer automatisk returløbstemperaturen fra radiatorer, konvektorer og mindre gulvvarmesystemer. FJVR anvendes desuden til at sikre en vis minimum cirkulation i rørlednin...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Danfoss
Kategori: Varme & styring
Farve: nickel
Størrelse: 3/8"
EAN: 5702420004884
Varenr.: 403510003
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
FJVR 3/8 LIGEL. VENTIL
291,66 kr
Til butik
FJVR 3/8 LIGEL. VENTIL billede

Produktinformation

Returløbstermostat type FJVR regulerer automatisk returløbstemperaturen fra radiatorer, konvektorer og mindre gulvvarmesystemer. FJVR anvendes desuden til at sikre en vis minimum cirkulation i rørledninger. Type FJVR 10 Udførelse Ligeløb kvs 0,27 Tilslutn...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: DANFOSS
Kategori: Kabler
EAN: 5702420004884
Varenr.: 15843333013839
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Danfoss FJVR ventilhus 3/8" retur ligeløbende
320 kr
Til butik
Gå til CompletVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Danfoss FJVR returløbsventil, ligeløbende, 3/8"
329 kr
Til butik
Gå til Billigelogvvs.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,4
Fjvr 3/8 Ligel. Ventil
344,79 kr
Til butik
Gå til MaintainIt
TrustScore 0 ud af 50,0
Fjvr 3/8 ligel. ventil
355 kr
Til butik
Gå til Elvvs.dk
TrustScore 4 ud af 53,8
E-mærke certificeret
Danfoss FJVR Returløbstermostat 3/8´´, 003L1010
413 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Danfoss FJVR Returløbstermostat 3/8´´, 003L1010 koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Danfoss FJVR Returløbstermostat 3/8´´, 003L1010 koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CS MEGASTORE DK249 kr288 krKøb
2BilligVVS DK279 kr279 krKøb
3EL-GROSSISTEN291,66 kr291,66 krKøb
4Proshop DK320 kr359 krKøb
5CompletVVS329 kr329 krKøb
6Billigelogvvs.dk344,79 kr344,79 krKøb
7MaintainIt355 kr355 krKøb
8Elvvs.dk413 kr413 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Danfoss FJVR Returløbstermostat 3/8´´, 003L1010

PriceData har fulgt prisen på Danfoss FJVR Returløbstermostat 3/8´´, 003L1010 i 181 dage. Laveste pris i perioden er 204 kr (registreret d. 3. december 2025), højeste er 269 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 243 kr.

Den nuværende pris på 249 kr er 2% over normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 16 prisfald og 20 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 36 prisændringer for Danfoss FJVR Returløbstermostat 3/8´´, 003L1010. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 36 prisændringer for Danfoss FJVR Returløbstermostat 3/8´´, 003L1010 de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
1. jun. 2026249 kr11 kr (5%)
30. maj 2026238 kr11 kr (4%)
21. maj 2026249 kr1 kr (0%)
5. maj 2026248 kr1 kr (0%)
3. maj 2026249 kr1 kr (0%)
30. apr. 2026248 kr1 kr (0%)
29. apr. 2026249 kr1 kr (0%)
15. apr. 2026248 kr1 kr (0%)
3. apr. 2026249 kr9 kr (4%)
9. mar. 2026240 kr8 kr (3%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret